Obnovit stránku

To bylo poslední představení

Audiokniha
69 Kč
57 Kč bez DPH

To bylo poslední představení

Vyznání z lásky k Národnímu divadlu

Komentář k původnímu titulu, který vydal Supraphon v roce 1983 a jenž nyní vychází poprvé digitálně: Televizní film Poslední představení získal na ARS-festivalu v Kroměříži Cenu města Kroměříže. Z jeho zvukového záznamu vznikla tato gramofonová deska, která částečně vypovídá o posledních hodinách čtyřiadevadesátileté historie Národního divadla, před jeho šestiletým odmlčením. Filmová kamera snímala s dokumentární přesností všechna místa starého zákulisí. Nechávala promluvit šatny, ukázala starou divadelní techniku, a především se zaměřila na výpovědi umělců, kteří se vyznávali z lásky k Národnímu divadlu. 
Právě ty byly inspirací pro vytvoření gramofonové desky, která se stala nejen dokumentem hereckých vyznání, ale shodou bolestných okolností také posledním záznamem hlasu těch, kdo už se na scénu Národního divadla nevrátí. Snímek, ochuzený o obraz, bylo potřeba přizpůsobit gramofonové verzi nejen technicky (musely nezbytně zaznít technicky méně dokonalé, ale autentické nahrávky), ale také novou dramaturgickou koncepcí, v níž - a snad se nám to podařilo - znějí původní záběry v původní atmosféře. A její připomínkou má být i naše deska, jako malý dárek k velké historii našeho Národního divadla.
 

Parametry a specifikace

Audio

Délka 00:48:10

Autor

Autor Jiří Šrámek
Interpret Eduard Kohout, František Smolík, Jiřina Petrovická, Lída Plachá, Luděk Munzar, Martin Růžek, Miroslav Doležal, Růžena Nasková, Václav Vydra, Zdeněk Štěpánek

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 44 MB
Kategorie Česká literatura, Divadlo, rozhlas, televize
Jazyk česky
Kód:  AK1B716
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB29