Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Trujkunt

Kniha, česky
-20%
348 Kč
279 Kč
254 Kč bez DPH

Trujkunt

Trujkunt je kriminální trilogie z nejvýchodnějšího cípu naší země, trojmezí Česka, Polska a Slovenska

Trujkunt je zvláštní místo. Trujkunt je i titul kriminální trilogie. Její autor tak nazývá nejvýchodnější cíp naší země, trojmezí Česka, Polska a Slovenska, kde prolnutím sousedských jazyků vzniklo originální nářečí zvané po naszymu. Srdcem Jablunkovska a Třinecka – právě o téhle oblasti je totiž řeč – jsou Třinecké železárny, zvané werk. Tady pracuje značná část obyvatel silně religiózního kraje, dodnes poznamenaného rozdělením Těšínska po první světové válce.
Žijí zde potomci mladých mužů, kteří kdysi museli narukovat do wehrmachtu, a zdejší lidé ctí a udržují staleté gorolské tradice. Protagonistou knihy je major ostravské kriminálky Roman Saran, stejně svérázný jako kraj, kde žije. Spletité případy, které provázejí velmi neobvyklé okolnosti, řeší v příbězích nazvaných Dwur, Kruhy a Čtverka.

Petr Sagitarius

Petr Sagitarius (1966) se narodil v roce ohnivého koně a žluté ponorky v Třinci v Těšínském Slezsku. Čech s polskými kořeny. Regionální klasika. Lehkého atleta vystřídal na prahu dospělosti rebel bez příčiny, který po gymplu zamířil do Prahy. Prudký protivítr osudu ho však jako Cimrmana zavál na opačnou stranu do Jablunkova, kde se úspěšně domestikoval. Na soutoku Olzy a Lomňanky založil rodinu a stal se trenažérem tří milovaných feministek.
Učitel, kulturní referent, dělník ve „werku“, novinář na „werkové“ a volné noze. Vším byl rád. Nedomyšlenou aktivitou se stal starostou města. Jako nezávislý. Tuto zodpovědnou, náročnou, nicméně krásnou práci mu občané umožnili vykonávat šestnáct let. Pak opět zafoukal vítr osudu a zavál ho do invalidního důchodu. V mládí sportoval a ochotničil, na staré koleno blogeří a neúspěšně, ale radostně výtvarničí. V neposlední řadě se baví sepisováním akčních krimi novel z „divokého“ východu Česka. Je havloid se sklony k pirátství.

5,0
Hodnotil 1 zákazník
20+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Základní

Autor Petr Sagitarius
Počet stran 352 stran
Rok vydání 2020
Typ Kniha
Nakladatel Argo
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0335829
Prod. číslo:  978-80-257-3298-4
P-DC1-WEB29