Obnovit stránku

Naše pobočky jsou aktuálně otevřeny od pondělí do soboty pouze pro výdej zboží.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 347 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny, od pondělí do soboty.

Trujkunt

E-kniha, česky
198 Kč
180 Kč bez DPH

Trujkunt

Trujkunt je kriminální trilogie z nejvýchodnějšího cípu naší země, trojmezí Česka, Polska a Slovenska

Trujkunt je zvláštní místo. Trujkunt je i titul kriminální trilogie. Její autor tak nazývá nejvýchodnější cíp naší země, trojmezí Česka, Polska a Slovenska, kde prolnutím sousedských jazyků vzniklo originální nářečí zvané po naszymu. Srdcem Jablunkovska a Třinecka – právě o téhle oblasti je totiž řeč – jsou Třinecké železárny, zvané werk. Tady pracuje značná část obyvatel silně religiózního kraje, dodnes poznamenaného rozdělením Těšínska po první světové válce.
Žijí zde potomci mladých mužů, kteří kdysi museli narukovat do wehrmachtu, a zdejší lidé ctí a udržují staleté gorolské tradice. Protagonistou knihy je major ostravské kriminálky Roman Saran, stejně svérázný jako kraj, kde žije. Spletité případy, které provázejí velmi neobvyklé okolnosti, řeší v příbězích nazvaných Dwur, Kruhy a Čtverka.

Petr Sagitarius

Petr Sagitarius (1966) se narodil v roce ohnivého koně a žluté ponorky v Třinci v Těšínském Slezsku. Čech s polskými kořeny. Regionální klasika. Lehkého atleta vystřídal na prahu dospělosti rebel bez příčiny, který po gymplu zamířil do Prahy. Prudký protivítr osudu ho však jako Cimrmana zavál na opačnou stranu do Jablunkova, kde se úspěšně domestikoval. Na soutoku Olzy a Lomňanky založil rodinu a stal se trenažérem tří milovaných feministek.
Učitel, kulturní referent, dělník ve „werku“, novinář na „werkové“ a volné noze. Vším byl rád. Nedomyšlenou aktivitou se stal starostou města. Jako nezávislý. Tuto zodpovědnou, náročnou, nicméně krásnou práci mu občané umožnili vykonávat šestnáct let. Pak opět zafoukal vítr osudu a zavál ho do invalidního důchodu. V mládí sportoval a ochotničil, na staré koleno blogeří a neúspěšně, ale radostně výtvarničí. V neposlední řadě se baví sepisováním akčních krimi novel z „divokého“ východu Česka. Je havloid se sklony k pirátství.

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi, pdf
Druh ochrany social
Ukázky epub, mobi, pdf

Základní

Autor Petr Sagitarius
Jazyk česky
Počet stran 352 stran
Rok vydání 2020
Nakladatel Argo
Kód:  EK35628
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  9788025733523
WEB2