Obnovit stránku

Prodloužili jsme pro vás otevírací dobu našich prodejen, abyste mohli dárky letos nakoupit v klidu a bez stresu.

Trumfová esa

Audiokniha
249 Kč
206 Kč bez DPH

Trumfová esa

Další příběhy od G. R. R. Martina z alternativní minulosti, v níž Zemi v roce 1946 zasáhne mimozemský virus

Těsně po skončení druhé světové války zemi zasáhla mimozemská nákaza. Většina nakažených zemřela, u zbytku se však vyvinuly mimořádné schopnosti, ale i těžká postižení. Někteří se rozhodli své schopnosti použít k prospěchu lidstva, někteří se ale rozhodli právě naopak. Zatím co se v druhém dílu série Divokých karet zasazené do osmdesátých let k Zemi blíží mimozemská bytost zvaná Roj, vylepšení lidé intrikují a snaží se ovládnout lidstvo sami. Střet soupeřících frakcí je na spadnutí a důsledky mohou být katastrofální.

George R. R. Martin

se narodil v Bayonne v New Jersey jako syn dělníka v docích. Atmosféra přístavu, kde se mísily vůně dálek, spolu s jeho bujnou fantazií vedly k tomu, že již v dětském věku začal psát smyšlené příběhy a prodávat je za drobné mince dětem ze sousedství. Později vystudoval žurnalistiku na Severozápadní univerzitě v Illinois (1971) a nastoupil dráhu profesionálního spisovatele.
Hned první Martinův román Soumrak na Worlornu si vysloužil pochvalné kritiky za propracovaný portrét mimozemské kultury žijící v příšeří bludné planety. Následovala pestrá paleta povídek žánru science fiction, hororu i fantasy. 
Od roku 1983 spolupracoval s televizí a podepsal se jako scénárista pod několik seriálových řad, v čele s novou Zónou soumraku a dramatickou fantasy Kráska a zvíře. Koordinoval také populární knižní sérii Wild Cards ze sdíleného světa postiženého mimozemským virem a řadu povídkových antologií. Konečným triumfem se pro George R. R. Martina stala jeho románová fantasy série Píseň ledu a ohně, jejíž první svazek Hra o trůny spatřil světlo světa v roce 1996.  
Epická sága ze světa temného středověku protkaného spletitou sítí intrik a zastíněného rostoucí hrozbou ze severu, byla do dnešních dnů ověnčená řadou ocenění (Hugo Award, World Fantasy Award, Locus Poll Award) a stala se předlohou populární seriálové řady HBO. Z plánované sedmidílné ságy dosud vyšlo pět svazků (Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky).

Michal Stalmach

se pro svou kariéru rozhodl docela náhodou. Když nevěděl, kam po základní škole, vybral si konzervatoř, protože ho zaujal její učební plán. Byl přijat a vystudoval ji. Divadlo si oblíbil a hned po škole dostával jedno angažmá za druhým. Léta strávil v Těšínském divadle, nyní hraje na scéně Slezského divadla v Opavě a v posledních letech působí také v komorní scéně divadla GAFA. Vidět jej můžete v inscenacích Edgar, Deník Anny Frankové, Limonádový Joe nebo Marie Stuartovna.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 18:46:56

Autor

Autor George R. R. Martin
Interpret Michal Stalmach

Podrobnosti

Rok vydání 2 016
Délka 19 h
Kategorie Fantasy a sci-fi, Zahraniční literatura
Série Divoké karty (audio)
Typ Audiokniha
Díl série 2.
Jazyk česky
MIME typ mp3
Kód:  AUD00568
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB2