Obnovit stránku

Tvář vody

Audiokniha
369 Kč
335 Kč bez DPH

Tvář vody

Neobvyklý a křehký příběh o lásce, svobodě, sebeúctě a rovnováze v přírodě, odehrávající se na pozadí studené války

Němá Elisa žije v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jejími jedinými přáteli jsou stárnoucí malíř Giles a kolegyně Zelda. Jednoho dne jí však na seznam úkolů přibyde nová laboratoř, jíž obývá živý objekt tajného vládního experimentu – humanoidní vodní tvor. V džungli byl znám jako Deus Brânquia neboli Žabernatý bůh, zde je předurčen k vivisekci. Mezi němou dívkou a zvláštní bytostí vznikne nečekané pouto, které navždy změní jejich osudy.
Předloha filmu Guillerma del Tora oceněného čtyřmi Oscary.

Napsali o knize

„Zatímco film sází především na nevšední romanci, román se věnuje stejnou měrou hlavním i vedlejším protagonistům, čímž příběh posouvá na jinou úroveň. Zachovává jen hlavní linku a pracuje s ní po svém.“

mfantasy.cz

"Co o knížce říct? Nějak mi váznou slova a nevím, jak ji popsat. Snad slovy neuvěřitelná, skvělá, ponurá i romantická zárověň. Četla jsem poprvé a vím stoprocentně, že ne naposled. Film jsem neviděla a dozajista shlédnu i ten. "

Čtenářské hodnocení na databazeknih.cz

"Kam zařadit Tvář vody? Nejspíše do temné fantasy romance. Atmosféra je neuvěřitelná, postupně vyvýjející se vztah mezi postavami a navíc tajemný božský tvor vytrhnutý z hloubi džungle.  Velmi se mi líbí práce s postavami, jejich vykreslení i drobné výstřednosti, které jim pomáhají roztříštit všednost."

Čtenářské hodnocení na databazeknih.cz

"Prosincový titul Fox Searchlight je nejšpičkovějším filmem pro zamilované za celou letošní sezonu. Tvář vody totiž nejvíc ze všeho překvapí extravagantní romantikou. Je to ten nejčistší a nejjednodušší příběh o setkání dívky a amazonského vodního, pravděpodobně božského tvora, který kdy vznikl."

Variety, o filmu Tvář vody od režiséra Guillerma del Tora

"Vizuálně a emocionálně úchvatný příběh, který by měli přivítat vřelým objetím všichni diváci prahnoucí po úniku do nespoutané fantazie."

The Hollywood Reporter

Guillermo del Toro

Mexický režisér, který má na kontě filmy jako Faunův labyrint, Ďáblova páteř nebo Hellboy. Jeho tvorba se silně opírá o weird fiction, fantasy, horor a válečná témata. Jako spisovatel del Toro vytvořil s Chuckem Hoganem trilogii The Strain a s Danielem Krausem román Trollhunters.

Daniel Kraus

Spisovatel a režisér. Jeho román The Death and Life of Zebulon Finch zahrnul časopis Entertainment Weekly do svého seznamu deseti nejlepších knih za rok 2015. Krausovy knihy byly přeloženy do více než patnácti jazyků.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 12:40:51

Autor

Autor Daniel Kraus, Guillermo del Toro
Interpret Jitka Ježková, Pavel Soukup

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 1 051 MB
Kategorie Audioknihy, Fantasy a sci-fi, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B039
Záruka: 24 měsíců
WEB8