Obnovit stránku

Osvěžte se letní slevou na vše! 😎💥 Nakupte nad 2000 Kč, v košíku zadejte kód LETNIDVOUSTOVKA a objednávku vám zlevníme o 200 Kč. Akce platí jen do neděle!

Účetní z Osvětimi

Kniha, česky
-23%
299 Kč
229 Kč
208 Kč bez DPH

Účetní z Osvětimi

Vina Oskara Gröninga...

Oskaru Gröningovi bylo dvacet jedna let, když jako přesvědčený příslušník SS nastoupil do služby v koncentračním táboře Osvětim. Jeho úkolem bylo vést záznamy o zabavených cennostech vězňů. I když Gröning věděl o jejich vraždění, svoji práci v Osvětimi omlouval i sám před sebou tím, že je jen účetní, a že se tedy na zabíjení nepodílí. Až za sedmdesát let ho německý soud v rámci jednoho z posledních velkých osvětimských procesů odsoudil za napomáhání při vraždě 300 000 Židů.
Reiner Engelmann se na základě rozhovorů a soudních protokolů probírá zastávkami na životní cestě Oskara Gröninga a procesem s jeho osobou. Procesem, který měl pro rodiny obětí koncentračního tábora mimořádný význam. Procesem, který na lavici obžalovaných neposadil jen Oskara Gröninga, ale také celou německou soudní justici. Díky tomu vznikla kniha, která nám nedovolí zapomenout na peklo na zemi stvořené člověkem a která každého z nás nutí položit si otázku, v jakém světě chceme žít.

Napsali o knize

"Kniha je dobře napsána. Líbí se mi, že je to psané z pohledu člověka, který pracoval pro SS, jsou tam shrnuty soudní líčení, zmiňovány osoby, které již v jiné knize figurují (např. Wilhelm Brasse/Fotograf z Osvětimi). Je to zase jinak pojaté, než jsem zvyklá. Kniha je čtivá a našla jsem v ní opět nějaké nové informace. Pokud se o 2. sv. v. zajímáte, doporučuji si přečíst. :-)"

hodnocení na databazeknih.cz

"Kniha je tentokrát napsaná z pohledu člověka, který pracoval pro SS, 
což je pro mě nový pohled. A musím říct, že dost zajímavý pohled."

hodnocení na databazeknih.cz

5,0
Hodnotil 1 zákazník
20+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje
?
neznámá reklamovanost

Parametry a specifikace

Základní

Autor Reiner Engelmann
Počet stran 200 stran
Rok vydání 2019
Typ Kniha
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0298270
Prod. číslo:  978-80-7546-218-3
P-DC1-WEB03