Obnovit stránku

Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Umění radosti

Audiokniha
399 Kč
363 Kč bez DPH

Umění radosti

Vášnivá a amorální Modesta je jednou z nejživějších literárních hrdinek dvacátého století. Při dějinných i osobních bouřích ji chrání zvláštní neporazitelný talisman — umění radosti.

Přišla na svět v malé sicilské vesničce v chudé rodině a v ještě chudší zemi 1. ledna 1900 — ve stejný den jako nové, dvacáté století. Holčička, jež už v dětství objevila tělesnou slast, ví, co chce, a neváhá se o to porvat. Jméno Modesta v italštině znamená všechno, čím ona není — pokorná, mírná a smířená s tím, že nikdy nedosáhne toho, po čem touží. Takovou ji chtěli mít — ale ona je divoká a nezkrotná. Z kláštera, kde ji vychovávaly řádové sestry, se dostává do šlechtického paláce, kde se díky svému talentu a cílevědomosti prostřednictvím sňatku stane hlavou rodiny. Emancipace žen, volná láska, homosexuální vztahy, násilí, přetvářka, nemoci, potraty a nemanželské děti, všudypřítomná bezohledná mafie, fašismus dusící svobodnou kulturu, války, politické ideje infikované nemilosrdnou ideologií… Modesta proplouvá dějinami celého dvacátého století se svobodnou myslí i neuvěřitelnou odvahou a nebojí se vydat proti proudu.

Napsali o knize Umění radosti

Velkolepý příběh vynalézavé ženy.

The New Yorker

Román Umění radosti více než dostojí svému názvu — je stejně tak podvratný, výstřední a neodolatelný jako jeho hlavní hrdinka.

The Independent

Od svého výbušného a zneklidňujícího úvodu až po klidné tempo lyrického závěru je román Umění radosti plný vášně, idejí, dobrodružství a tajemství.

The San Francisco Chronicle

Parametry a specifikace

Audio

Délka 25:20:12

Autor

Autor Goliarda Sapienza
Interpret Dana Černá, Saša Rašilov

Podrobnosti

Rok vydání 2 021
Velikost 128 kbps 1 392 MB
Kategorie Audioknihy, Dobrodružné romány, Společenská próza, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1C808
P-DC1-WEB28