Obnovit stránku

Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Válka o Uber

E-kniha, česky
289 Kč
263 Kč bez DPH

Válka o Uber

Dramatický vzestup a pád Uberu na pozadí éry zvratů a otřesů Silicon Valley.

Kniha držitele novinářské ceny a reportéra deníku New York Times Mikea Isaaca představuje dramatický vzestup a pád Uberu na pozadí éry zvratů a otřesů Silicon Valley. Uber získal miliardy rizikového kapitálu a pod vedením energického a ambiciózního zakladatele sliboval revoluci ve způsobu dopravy osob i zboží. Téměř okamžitě se stal unicornem, společností s miliardovou tržní hodnotou, a zdálo se, že se zařadí po bok dalších technologických gigantů, jako je Amazon, Apple nebo Google.
Následný vývoj událostí se však do korporátní historie zapsal spíš jako varovný příběh o záludnostech startupové kultury, stal se doslova odstrašujícím příkladem. Isaac líčí tvrdé střety s taxikářskými odbory i řidiči, toxickou firemní kulturu i bezohledné metody na hranici zákona, které Uber ve snaze o svou dominanci používal. A konečně ukazuje i to, jak rizikoví investoři v obavách o své miliardové investice uplatnili svou moc a převzali nad startupem kontrolu: v červnu roku 2017 byl Travis Kalanick, agresivní CEO společnosti , vytlačen ze své pozice během puče vedeného radou jeho vlastní společnosti. Završil se tak rok nepřetržitého řetězce katastrof, jež giganta dopravních služeb stíhaly...
Uber se sice katapultoval na špici technologického světa, ale současně se stal symbolem všech negativních aspektů Silicon Valley.
Válka o Uber vychází ze stovek rozhovorů se současnými i bývalými zaměstnanci Uberu a z mnoha dříve nepublikovaných dokumentů. Je napínavým příběhem o ambicích, podvodech, neskutečném bohatství i podlém chování, který odhaluje, jak technologické a finanční inovace vyústily v jedno z nejhorších období v amerických korporátních dějinách.

Mike Isaac

Mike Isaac je reportér deníku New York Times, se specializuje na technologické odvětví. Za své zpravodajství o společnosti Uber získal cenu Geralda Loeba za přínos v oblasti ekonomické žurnalistiky. Pro New York Times píše pravidelně o firmách Uber, Facebook a o dalších významných společnostech ze Silicon Valley, často také vystupuje ve zpravodajství stanic CNBC a MSNBC. Žije v San Francisku.

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi
Druh ochrany social

Základní

Autor Mike Isaac
Jazyk česky
Počet stran 384 stran
Rok vydání 2021
Nakladatel Jan Melvil publishing
Kód:  EK37549
Prod. číslo:  978-80-7555-126-9
P-DC1-WEB28