Vztahy v rodině Borgiů jsou bouřlivé...
Byla legendami opředená pověstná kráska Lucrezia Borgia, dcera kardinála a pozdějšího papeže Alexandra VI., zákeřnou femme fatale, nebo nevinnou dívkou, kterou příbuzní zneužívali pro své cíle?
Dámou, která se skrývá pod označením Vatikánská princezna, je proslulá šlechtična Lucrezia Borgia. Žila v Itálii na přelomu 15. a 16. století a její život je opředen celou řadou fám, mýtů a klevet. Až do své smrti v roce 1519, kdy umřela na komplikace po porodu, byla vzornou manželkou a matkou, která svým vlivem přispívala rozkvětu rodiny i Ferrary. Jejich dvůr patřil kulturně i politicky k nejváženějším v tehdejší Evropě a Lucrezia se těšila úctě a respektu svých poddaných, šlechtických spojenců, ale i nepřátel. Rodina Borgiů proslula v tomto období bezohledností a nemilosrdnými způsoby, jimiž dobývala a udržovala své postavení. Zároveň všechny členy charakterizovala rozmařilost a zhýralost. Výstřelky rodu Borgiů byly i v nikterak útlocitné době extrémní, proto jejich životy vzbuzovaly nejen zájem současníků, ale inspirovaly i četné umělce, a to až do dnešních dnů.
Christopher W. Gortner, autor Vatikánské princezny, současný americký spisovatel populárních knih určených především čtenářkám, si často volí jako hrdinky atraktivní ženy, které hrály významnou roli v některé historické epoše. Napsal knihy o takových dámách, jako byla například Johana Šílená, Kateřina Medicejská či Coco Chanel. Nepíše historické biografie, ale velmi poutavé a čtivé dobrodružné příběhy. Takový je i příběh Vatikánské princezny. Ačkoli se ne vždy striktně drží dějinných faktů, je nesmírně působivý, napínavý a plný zvratů. Přestože řada postav románu má reálný předobraz, to, čeho budou posluchači svědky, je pozoruhodná, originální fikce na historické téma, která vám doslova nedá vydechnout až do poslední stránky.