Obnovit stránku

Ve škole se dějou věci

Audiokniha
195 Kč
177 Kč bez DPH

Ve škole se dějou věci

Jakmile začně škola, Hedvika už se nikdy nudit nebude! A tak to taky bylo...

Hedvice je sedm let a za pár dní půjde poprvé do školy. Škola je v takové úplně malinkaté vesničce a široko daleko není nic jiného. Hedvika se strašně těší, čeká už celou věčnost, aby mohla nasednout na školní autobus a rozjet se tam. Na kole by to rozhodně nešlo, na to bydlí moc daleko. Hedvika s rodiči totiž žije v úplné pustině. Jejím domovem je červený domek, který se jmenuje Ängatorp. Ale jen co Hedvika do školy nastoupí, začnou se dít věci! Hedvika s Lindou to myslí dobře, ale většinou se to nějak zvrtne a všechno dopadne docela jinak. Originální, autentické vyprávění z drsného severu v podání Terezy Dočkalové.

Frida Nilsson

Úspěšná švédská autorka dětských knih. Doposud vydala devět titulů, které byly přeloženy do řady jazyků. Dva z nich byly nominovány na Augustovu cenu, nejprestižnější švédské literární ocenění. Literární kritika ji přirovnává k Roaldu Dahlovi nebo Astrid Lindgrenové. V nakladatelství Portál vyšly její knihy Piráti z ledového moře, Vránova neuvěřitelná dobrodružství a Gorila a já. Poslední jmenovanou vydalo Tympanum také jako audioknihu v interpretaci Marthy Issové.

Tereza Dočkalová

Vystudovala herectví na ostravské Janáčkově konzervatoři. Již při škole hostovala v Těšínském divadle, v ostravském Divadle loutek a na Komorní scéně Aréna, kde po absolutoriu nastoupila do stálého angažmá. V roce 2012 obdržela Cenu Thálie v kategorii herečka do 33 let a o rok později se stala členkou pražského Divadla pod Palmovkou. V roce 2017 získala za ztvárnění ústřední postavy Nory ve stejnojmenné hře Henrika Ibsena v Divadle Pod Palmovkou již druhou Cenu Thálie, tentokrát za mimořádný jevištní výkon. Kromě Divadla pod Palmovkou vystupuje Tereza Dočkalová na Letních shakespearovských slavnostech nebo v inscenacích divadelního spolku Masopust. Pro Tympanum načetla audioknihu Věštba.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 03:00:58

Autor

Autor Frida Nilsson
Interpret Tereza Dočkalová

Podrobnosti

Rok vydání 2 019
Velikost 128 kbps 166 MB
Kategorie Audioknihy, Pro děti, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B419
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB28