Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny od pondělí do soboty jen pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 374 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny, od pondělí do soboty.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Ve slepé uličce

E-kniha, česky
169 Kč
154 Kč bez DPH

Ve slepé uličce

Pátý díl série případů komisaře Wallandera

Dokonce i komisař Wallander by někdy rád odjel na dovolenou, jenže krvavé léto roku 1994 mu to nechce dovolit.

To léto patří k nejteplejším, jaká ve Švédsku lidé pamatují. Komisař Wallander se chystá na dovolenou s novou ženou, která se objevila v jeho životě, a doufá, že to bez něj jeho dospívající dcera i stárnoucí otec nějak zvládnou. Jenže letní pohoda nemilosrdně skončí, když se mu přímo před očima upálí v řepkovém poli mladá dívka.

Krátce nato udeří vrah, jehož bestialita nezná mezí. Za oběť si vybere bývalého švédského ministra spravedlnosti. Brzo se však ukáže, že zavražděný je jen první z řady obětí sériového vraha… Jaké je spojení mezi ministrem v penzi, úspěšným galeristou a obyčejným zlodějíčkem? Proč vrah své oběti skalpuje? Kolik jich ještě bude? A kdo byla upálená dívka? Wallander usilovně hledá odpovědi a především toho, kdo má všechna ta zvěrstva na svědomí. Nemá přitom ani tušení, že vrah je blíž, než by si přál.


"Přiznávám se bez mučení, bylo velmi těžké se od této knihy odtrhnout. Jakmile jsem se totiž jednou začetla a vnořila se do příběhu, okolní svět pro mě v tu chvíli přestal existovat. Nebylo to pouze díky čtivému stylu autora, ale i kvůli pocitu opravdovosti. Mám ráda, když jsou postavy knih popsány velmi reálně, se všemi svými těžce nabytými zkušenostmi a schopnostmi, stejně tak jako se svými slabostmi a nedostatky. A přesně takový Kurt Wallander je... Knihu doporučuji všemi deseti všem fanouškům detektivek a krimi příběhů (a to nejen severských, ale i těch ostatních), kteří stejně jako já prozatím Mankellovy knihy z nějakého důvodu obcházeli nebo se k nim ještě nedostali."
 - Wolf Draven, severskedetektivky.cz - 95 %

"Představuje Mankella ve své nejlepší podobě ... pokud jste ještě nekoupili, učiňte tak co nejdříve!"
 - Los Angeles Times Book Review

"Mankell se tímto připojil do důstojných řad takových mistrů, jako byli Georges Simenon a Nicholas Freeling."
 - The Wall Street Journal


Henning Mankell (nar. 1948)

Pochází ze Stockholmu, vyrůstal však na různých místech ve Švédsku. Působí jako herec, divadelní režisér a manažer jak ve Švédsku, tak především v Mosambiku, kde vede divadelní soubor Avenida a píše stranou evropského ruchu. Jak sám říká, žije jednou nohou ve sněhu, druhou v písku. Na začátku devadesátých let vytvořil postavu komisaře Wallandera a napsal o něm sérii knih, které ho proslavily po celém světě. Kromě série o komisaři Wallanderovi vydal Host Mankellův detektivní thriller Číňan (2009; česky 2011).

4,9
hodnotilo 13 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi, pdf2
Druh ochrany social

Základní

Autor Henning Mankell
Jazyk česky
Počet stran 479 stran
Rok vydání 2014
Série Případy komisaře Wallandera
Díl série 5.
Nakladatel Host
Kód:  EK12616
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  978-80-729-4730-0
P-DC1-WEB22