Obnovit stránku

Vesmírní baroni: Elon Musk, Jeff Bezos a tažení za osídlením vesmíru

Kniha, česky
-23%
Doručujeme i o víkendu. K vám domů i na prodejny
399 Kč
309 Kč
281 Kč bez DPH

Vesmírní baroni: Elon Musk, Jeff Bezos a tažení za osídlením vesmíru

Dramatický příběh o rizicích, dobrodružstvích a o zrození nového vesmírného věku

Historická snaha o opětovné oživení zkoumání a kolonizace vesmíru lidským pokolením, vedená dvěma rivaly a jejich rozsáhlým bohatstvím, egem a vizemi vesmíru jakožto další podnikatelské hranice.
Kniha Vesmírní baroni je příběhem o skupině podnikatelů-miliardářů, kteří investují svá jmění do epického znovuvzkříšení amerického vesmírného programu. Téměř půl století poté, co Neil Armstrong stanul na Měsíci, tito vesmírní baroni - zejména Elon Musk a Jeff Bezos spolu s Richardem Bransonem a Paulem Allenem - využívají inovace Silicon Valley, aby dramaticky snížili náklady na cestování do vesmíru a vyslali lidi dokonce ještě dál, než kam se to podařilo NASA. Tito podnikatelé jsou majitelé těch největších světových firem - Amazon, Microsoft, Tesla nebo PayPal - a postupně mění jedno odvětví za druhým. Nyní se rozhodli změnit to největší: vesmír.
Tato fakty podložená kniha je založena na letech novinářské práce a na exkluzivních rozhovorech se všemi čtyřmi miliardáři. Nabízí dramatický příběh o rizicích, dobrodružstvích a o zrození nového vesmírného věku, za nímž stojí jedni z nejbohatších mužů světa snažící se narušit vládní monopol v oblasti vesmíru.
Vesmírní baroni jsou rovněž příběhem o ambiciózních a navzájem soupeřících start-upech svádějících boj se zavedenými kontraktory, jakož i o osobních sporech mezi vůdci tohoto nového vesmírného hnutí, zejména mezi Muskem a Bezosem, kteří míří k Měsíci, Marsu a ještě dál.

Napsali o knize Vesmírní baroni

„Vzrušující příběh plný barvitých reportáží a skvělých postřehů. Kniha je skvělá hlavně díky přístupu Davenporta k hlavním 'hrdinům' a jeho vypravěčskému talentu.“

Walter Isaacson, New York Times Book Review

„Davenport zde dokazuje své skvělé vypravěčské schopnosti. Jeho psaní je přesné a perfektně se hodí pro tento záměr."

The Washington Post


Christian Davenport

Christian Davenport je od roku 2000 kmenovým redaktorem deníku The Washington Post. Ve své novinářské práci se zabývá problematikou vesmíru a zbrojního průmyslu. 
Za svou práci věnovanou veteránům s traumatickým poraněním mozku získal cenu Peabody (2010). Třikrát byl součástí novinářských týmů, které se staly finalisty Pulitzerovy ceny. 

Při psaní knihy Vesmírní baroni (The Space Barons) čerpal nejen ze svých vlastních článků a rešerší, ale také z velkého množství knižních či audiovizuálních zdrojů a hlavně z osobních rozhovorů se všemi čtyřmi hlavními protagonisty knihy - Elonem Muskem, Jeffem Bezosem, Richardem Bransonem a Paulem Allenem. 

Parametry a specifikace

Základní

Autor Christian Davenport
Počet stran 432 stran
Rok vydání 2020
Typ Kniha
Vazba Pevná s přebalem matná
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0324778
Prod. číslo:  978-80-7252-842-4
WEB8