Obnovit stránku

Vzpomínání na Jaroslava Ježka

Audiokniha
99 Kč
82 Kč bez DPH

Vzpomínání na Jaroslava Ježka

Vzpomínání na Jaroslava Ježka

Kdo zná sílu zvukového dokumentu, dobře ví, že je v procesu poznání člověka, jeho práce a doby, ve které žije, nenahraditelný. Svědectví o čemkoliv může být řečeno nejrůznějšími způsoby, a to, jak je řečeno, vypovídá často více než obsah sám. Vždyť právě řeč spojuje člověka s člověkem, lidi s lidmi. Proto jsou tak oblíbené besedy s umělci, proto jsou tolik oblíbené rozhlasové pořady, v nichž se lidé nejrůznějších profesí zamýšlejí sami nad sebou, vzpomínají na významné události či své přátele. Zvuková forma svědectví má svou specifiku, která je vlastní rozhlasu a neméně gramofonovému záznamu.
JAROSLAV JEŽEK je jméno, které je stále stejně populární jako v době skladatelova vstupu do hudebního života 20. a 30. let. Žijí ještě mnozí jeho vrstevníci, ale miluje ho i mladší generace, a dokonce i ta nejmladší. Není divu. Ježkova hudba je plná optimismu, vtipná, radostná, taková, jakou mladí lidé vždycky mají rádi. Trochu méně známá je Ježkova hudba z oblasti tzv. hudby vážné, ale i tady se dlouhodobě prověřuje její hodnota.
O Jaroslavu Ježkovi-hudebníku mluví tedy přesvědčivě jeho hudba. Můžeme ji poslouchat. O Jaroslavu Ježkovi-člověku si můžeme hodně přečíst, především v zasvěcených publikacích dr. Václava Holzknechta. ...Tak vznikl pořad A léta běží.... Původní půlhodina byla pak rozšířena na dvojnásobek a vychází na gramofonové desce. Všichni, které uslyšíte, podali svá upřímná svědectví o Jaroslavu Ježkovi-člověku i hudebníku, který se v pětatřiceti zvedl od klavíru, sbalil své lidské bolesti a hudbou rozpustil smrt v neklidné tekutině času.
A tak je mu stále přes třicet přes třicet a stále je mezi námi.

5,0
Hodnotil 1 zákazník
100 %
zákazníků doporučuje
1
uživatelská recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 01:05:21

Autor

Autor Jan Werich, Jiří Voskovec, František Filipovský, Karel Vacek, Ljuba Hermanová, Karel Ančerl, Jiří Srnka, Václav Holzknecht, Jarmila Strnadová, Františka Ježková
Interpret František Filipovský, Františka Ježková, Jan Werich, Jarmila Strnadová, Jaroslav Ježek, Jiří Srnka, Karel Ančerl, Karel Vacek, Ljuba Hermanová, Miloš Nedbal, Václav Holzknecht

Podrobnosti

Délka 1 h
Velikost 128 kbps 60 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Vzpomínky a biografie
Jazyk česky
MIME typ audio/mpeg
Kód:  AK1B648
Záruka: 24 měsíců
WEB9