Obnovit stránku

Vzpomínka na Karla Högera

Audiokniha
69 Kč
57 Kč bez DPH

Vzpomínka na Karla Högera

Vzpomínka na Karla Högera

Deska, kterou máte před sebou, vznikla mimo ediční plán, doslova osudovým zásahem, který z posledního nahrávání s národním umělcem Karlem Högerem učinil to neodvolatelně poslední. Kolik to bylo ještě plánů a titulů, které v našich edičních výhledech osiřely s jeho odchodem.
Deska, již vám předkládáme, nechce být portrétem, je prostě tou malou vzpomínkou na významného českého herce, vzácného člověka, umělce, který za tři desítky let spolupráce výrazně obohatil slovesnou edici Supraphonu. Byl to nejen jeho herecký portrét, celá řada rolí v ukázkách z her, poezie, slavná díla české prózy, některé významné televizní inscenace, ale také - a zvláště v posledních letech - jeho nahrávky, určené nejmladším posluchačům. A není to jen jeho nepřekonatelný Rumcajs, ale také Čapkova Dášeňka a především čtyřdeskové album Pohádek K.J. Erbena.
Na desku, kterou jsme chtěli vzpomenout gramofonové práce K.Högera, byla jistě možnost pořídit výběr nejrůzněji kombinovaný. Dali jsme však přednost možnosti přinést vám snímek, svým způsobem unikátní, který ani nebyl pro desku určen. V dobré, již mnohaleté spolupráci s pražskou Violou jsme jen dokumentárně zachytili krásné Högerovo vyznání jeho vztahu k práci před mikrofonem a některé jeho oblíbené prózy, které s tak neodolatelným kouzlem ve Viole zazněly.
Rozhodli jsme se věnovat celou první stranu desky právě těmto, původně jen dokumentárním záběrům. Výběr druhé strany chce být spíše jen připomínkou několika Högerových rolí, které gramofonová deska zachovala. Je zde i ukázka z kompletní nahrávky Vrchlického Noci na Karlštejně, která teprve obohatí vaše diskotéky: dva výstupy Högerova Karla IV. jsou zde co připomínka jeho poslední práce v našem studiu v Lucerně, kam rád chodil, kde mu bylo dobře, stejně jako nám s ním. Proto vzpomínáme

Parametry a specifikace

Audio

Délka 01:11:43

Autor

Autor František Hrubín, Karel Poláček, Jaroslav Vrchlický, Arthur Miller, Jan Welzl
Interpret Eduard Cupák, František Filipovský, František Vicena, Jana Preissová, Josef Bek, Karel Höger, Libuše Švormová, Miloš Nesvadba, Miroslav Masopust, Václav Voska, Vlasta Fabiánová

Podrobnosti

Rok vydání 2 020
Velikost 128 kbps 66 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Vzpomínky a biografie
Jazyk česky
Kód:  AK1C265
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB08