Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Washingtonský dekret

E-kniha, česky
169 Kč
154 Kč bez DPH

Washingtonský dekret

Politický thriller od autora severských kriminálních bestsellerů

Demokratický guvernér Bruce Jansen právě s velkým náskokem vyhrál americké prezidentské volby. Oslavu vítězství však naruší atentát, při němž umírá jeho manželka. Kdo stojí v pozadí tragédie? Je vrahem opravdu místní podivín, nebo nitky sahají mnohem dál? Po Jansenově nástupu do prezidentského úřadu se Spojené státy rázem ocitají v situaci, kdy nový prezident udělá cokoli, aby změnil americkou společnost — okamžitě a za jakoukoli cenu.
Doggie Rogersová, členka Jansenova štábu, se po schválení Jansenova kontroverzního dekretu, který ruší ústavní práva amerických občanů, ocitne uprostřed všeho dění. Rozpoutá se peklo na zemi, jaké Amerika ještě nezažila. Doggiin svět je brzy vzhůru nohama. Její otec je odsouzen k smrti za vraždu prezidentovy manželky. Ve společnosti to vře a vojáci v ulicích násilím potlačují protesty bouřících se občanů. Doggie se cítí bezmocná. Zbyli jí ještě nějací přátelé, kteří jí mohou pomoci?


"Ze začátku, když jsem se dozvěděl, že je to politický román, jsem moc chuti do čtení neměl. Ale od prvních stran jsem byl přímo vtažen do děje a později zcela pohlcen. Nepamatuji si že bych byl někdy tak nedočkaví kdy zas budu číst. Pokaždé jsem se těšil až vezmu knihu do ruky. Super čtení a mistrovsky napsané."
 - hodnoceni na databazeknih.cz
"Skvělý politický thriller, trochu ve stylu Clancyho (i když bez jeho vysvětlujících úvodů) říznutého trochu Kingem. Od knihy jsem se nedokázala naprosto odtrhnout a je škoda, že podobných na toho téma moc není."
 - hodnoceni na databazeknih.cz


Jussi Adler-Olsen

Narodil se roku 1950. Vystudoval politologii a filmovou vědu. Pracoval jako novinář, redaktor a nakladatel. Svou literární kariéru zahájil bestsellerem Alfabethuset (Abecední dům, 1997), následovaly romány Og hun takkede guderne (A děkovala bohům, 2003) a Washingtonský dekret (2006; česky Host 2014). Poté se začal věnovat tématům spojeným s jeho rodným Dánskem.
Doposud napsal pět dílů kriminální série o kodaňském policejním oddělení Q: Žena v kleci (2007; česky Host 2011), Zabijáci (2008), Vzkaz v láhvi (2009; oba česky Host 2012), Složka 64 (2010; česky Host 2013) a Marco (2012). V současné době pracuje na šestém dílu série. Charakteristickým znakem jeho stylu a jistě i jednou z příčin obrovského mezinárodního úspěchu jeho knih je autorův smysl pro humor, nadhled a ironie.

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi, pdf2
Druh ochrany social
Ukázky epub, mobi, pdf

Základní

Autor Jussi Adler-Olsen
Jazyk česky
Počet stran 616 stran
Rok vydání 2014
Nakladatel Host
Kód:  EK12607
Prod. číslo:  978-80-749-1028-9
Odkazy: Stránky výrobce
P-DC1-WEB17