Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

RECENZE: Prázdniny v Evropě od Ladislava Zibury

Mladý cestovatel a dobrodruh Ladislav Zibura představuje po dvou letech novou knihu – Prázdniny v Evropě. Ta sleduje jeho 14 000 kilometrů dlouhou cestou skrze Evropu od prosluněných jižních krajin až po drsný sever.

Ladislav Zibura - Obálka knihy Prázdniny v Evropě

Kniha o stopování v Evropě 

Pro začátek je nutné říct, že Prázdniny v Evropě nejsou klasickou autorovou knihou o pěším cestování, jako tomu bylo u předchozích titulů. Zibura se zde zaměřuje především na stopování a chce ukázat, že jeho tradice se svými typickými pravidly a rituály na našem kontinentu stále žije naplno. Proto tentokrát jezdí autem, dokonce občas na atraktivní stopovací místa dojíždí místním autobusem nebo taxíkem. 

Příběh začíná v sousedním Polsku a pokračuje přes Pobaltí až na sever, kde se autor setká nejen se stovkami zajímavých lidí, ale také třeba se Santou Clausem. Z mrazivých končin se zamíří ohřát na jih do Řecka, odkud se pak přes Balkán, Rumunsko a Ukrajinu vrací domů.

Kniha je plná historek o pravidlech stopování nebo o turisty neobjevených památkách. To vše klasicky s velkou nadsázkou, pořádnou dávkou charakterního humoru a útržky konverzací s řidiči a dalšími zajímavými lidmi, jak jsme u Zibury zvyklí. Humornou formou tak poznáváme rozdíly mezi jednotlivými zeměmi jako třeba životní úroveň, náladu nebo mentalitu lidí.

Ladislav Zibura - Obálka knihy Prázdniny v Evropě

Ladislav Zibura ví jak na svého čtenáře. Umí ho zaujmout, ať už prozkoumává exotickou Asii, nebo se pohybuje i „na domácím hřišti“ v Evropě. Tím také potvrzuje, že člověk nemusí jezdit daleko, aby zažil něco neobyčejného. 

Předchozí dobrodružství Ladíka - ihned ke čtení:
40 dní pěšky do Jeruzaléma - E-kniha
Pěšky mezi buddhisty a komunisty - E-kniha
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii - E-kniha
Sebrané pěškopisy BOX - Dárkové knihy


P-DC1-WEB17