Obnovit stránku

Žít jako muž

E-kniha, česky
199 Kč
164 Kč bez DPH

Žít jako muž

Vyřídit si účty s bývalou manželkou skrz román…

Spisovatel Peter Tarnopol (za jehož maskou se neskrývá nikdo jiný než Philip Roth) se v tomto románu nejen snaží najít způsob, jak ve složité současnosti dostát očekávání a „žít jako muž“, ale také, jak vypovědět bolestný příběh svého nevydařeného manželství.

Začíná tedy oklikou: aby sám sebe i čtenáře ujistil, že se mu už opět vracejí tvůrčí síly, předesílá před svůj „skutečný příběh“ dvě nedávno dokončené povídky, z nichž první („Rozverné mládí“) zachycuje jeho studentská léta a druhá(„Flirt s katastrofou“) je variantou na jeho hororový sňatek. Teprve poté se odhodlá vyprávět o fingovaném těhotenství, jímž ho ostřílená harcovnice Maureen přiměla, aby se s ní oženil, o svém psychickém zhroucení po třech letech manželství, o terapii u doktora Spielvogela i o půvabné a bohaté mladičké vdově Susan, s níž si vzájemně poskytují psychickou i sexuální rehabilitaci.

To vše dokáže Tarnopol vylíčit s neodolatelným humorem a sebeironií, jimiž čtenáře, který občas neví, jestli se má smát, nebo plakat, vtáhne do víru strhujícího příběhu. 

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi, pdf2
Druh ochrany social
Ukázky epub, PDF pro čtečky

Základní

Autor Philip Roth
Jazyk česky
Počet stran 328 stran
Rok vydání 2017
Nakladatel Mladá fronta
Kód:  EK21301
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  978-80-204-3889-8
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB2