Novinky ze světa mobilních telefonů

iPadOS 18
ČLÁNEK

iPadOS 18: Umělá inteligence, větší míra personalizace a vůbec poprvé kalkulačka

Apple se posouvá v oblasti AI a svou část nově zaplnil technologií Apple Intelligence. Mimo ní ale iPady dostávají i další vylepšení včetně novinek v bezpečnosti, produktivitě i personalizaci. iPadOS 18 je tu. Co vše nové přinese?

iOS 18
ČLÁNEK

Umístění aplikací kamkoli i Apple Intelligence. iOS 18 umožnuje další úpravy a konečně rozjíždí AI

iOS je stěžejním operačním systémem Applu, iPhony jsou také nejprodávanější produkty společnosti. iOS 18 je proto pod drobnohledem a bedlivě se očekává, co vše přinese. Letošní verze umožňuje další úpravy, konkrétně například možnost umístění ikon aplikací kamkoli na ploše. Android to umí roky, nyní se to ale naučil i jablečný systém. Nově přibyla také AI s označením Apple Intelligence.

Redmi 13
ČLÁNEK

Redmi 13 (PREVIEW): Nový cenově dostupný telefon s 108 Mpx fotoaparátem míří na český trh

Společnost Redmi, dceřiná značka čínského technologického giganta Xiaomi, představila nový přírůstek do své řady chytrých telefonů – Redmi 13. Model cílí na méně náročné uživatele, kteří hledají spolehlivý a dobře vybavený smartphone za přijatelnou cenu.

WWDC 2024
ČLÁNEK

WWDC 2024 ve znamení AI. Umělá inteligence od Applu s výstižným názvem se dostává do všech hlavních systémů

Systémy iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, watchOS 11, ale i další byly právě představeny na každoroční konferenci WWDC. Letošní téma bylo jasné – AI. Apple schopnosti umělé inteligence integroval s grácií. Pojďme si ukázat konkrétní příklady.

Google Pixel 8a
ČLÁNEK

Google Pixel 8a (RECENZE): Střední třída s vlajkovou výbavou i 7letou podporou

Google Pixel 8a zaujme stejným designem jako starší sourozenci z řady a od výrobce dostává i stejnou prémiovou péči. Letos totiž Google pro Pixel 8a garantuje 7 let velkých aktualizací systému Android, tak jako pro zbytek řady. O dlouhodobou relevanci telefonu se jistě zaslouží čip Tensor G3, vychytaný fotoaparát nebo 120Hz OLED panel. Jak si ale telefon vede v praxi? Vyzkoušeli jsme v naší recenzi.

POCO F6 Pro
RECENZE

Recenze POCO F6 Pro: Parametry vlajkové lodi a cena střední třídy. 16GB RAM a 1TB úložiště jsou špička

POCO F6 Pro se na trh dere s designem a parametry, které vás donutí se zamyslet: „Je to vůbec možné a za tuhle cenu?“. Odpověď zní: Ano, je to možné! Smartphone skutečně disponuje procesorem Snapdragon 8 Gen 2, 16 GB RAM a 1 TB úložištěm. Otázkou ale zůstává, zda za třetinovou cenu oproti etablovaným vlajkovým lodím dokáže nabídnout srovnatelnou kvalitu a výkon. To se dozvíte v této recenzi.

NOKIA 3210 (2024)
RECENZE

Recenze Nokia 3210 (2024): Perfektní v jednoduchosti používání. K tomu starý dobrý had, tlačítka i dlouhá výdrž

Příznivci telefonů z počátku 21. století mohou jásat nad novou generací populární Nokie 3210. Mně se obnovená klasika dostala do ruky a z pohledu uživatele, který používal původní 1. generaci, se pokusím zhodnotit, jak se novinka vydařila.

Další novinky ze světa mobilních telefonů
VÍCE

Další novinky ze světa mobilních telefonů

Chcete si přečíst více o novinkách ze světa mobilních telefonů? Další články, recenze a spekulace o budoucích modelech najdete zde.

Výběr správného telefonu

Příslušenství a wearables

Technologie a inovace

Užitečné odkazy

Nabídka mobilních telefonů na Alza.cz