Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Money20/20: Centrální bankéři řeší kryptoměny

Aktualizováno

Krypto Bleskovky

Na amsterdamské konferenci Money20/20 proběhl v úterý 5.6. diskusní panel centrálních bankéřů, kteří řešili otázku, zda kryptoměny mohou znamenat konec státních měn. Panelu se účastnili zástupci švýcarské, litevské, anglické a kanadské národní banky.

Zástupci kanadské a švýcarské národní banky se shodli, že kryptoměny mohou nahradit fiat měnu v případě hyperinflace. „Dokud centrální banky odvádějí dobře svou práci, není realistické, aby zmizely,“ podotkl Thomas Moser ze Švýcarska. Dodal rovněž, že v jeho zemi jsou kryptoměny bez problému tolerovány.

Martin Etheridge z anglické národní banky řekl, že kryptoměny budou v budoucnu mít svou relevanci. „Fiat měny nicméně budou mít stále dominantní postavení. Muselo by se zásadně změnit vnímání veřejnosti či fungování současného tržního systému, aby tomu bylo jinak,“ dodal Etheridge.

Zástupce litevské národní banky prohlásil, že hlavní devizou centrální banky je důvěra – která nicméně může být narušena konkurencí potenciálně kvalitnějších služeb ze strany kryptoměn.

i Mohlo by vás zajímat
WEB2