Obnovit stránku

Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme zvýšené množství emailových pokusů o podvodné informace k navrácení platby zneužívající dobré jméno naší společnosti. Prosím vždy si zkontrolujte odesílatele emailu. Více informací o podvodech naleznete ve článku zde.

Nejlepší fotomobily

Nejlepší fotomobily 2023

Článek

• Autor: Redakce

Fotoaparáty v mobilech hrají velmi důležitou roli a jejich kvalita stoupá každým rokem. V kurzu je přibližování bez ztráty kvality, noční focení, práce s dynamickým rozsahem, nejrůznější režimy či stále větší zapojení umělé inteligence do procesu focení. V tomto článku pro vás máme nejlepší fotomobily, které tyto disciplíny zvládají nejlépe. Ne každý má ale 40 tisíc na prvotřídní model, proto jsme zahrnuli kromě nejlepších fotomobilů bez finančního stropu i nejlepší fotomobily do 10 a do 5 tisíc korun. Přečtěte si ale nejprve, na jaké fotografické vlastnosti se zaměřit, pokud si chcete pořídit kvalitní fotomobil.

Nejlepší fotomobily 2023 (PŘEHLED) – OBSAH

Jak vybrat fotomobil

Nabídka na poli fotomobilů se neustále rozšiřuje a už delší dobu platí, že kategorie fotoaparátu je v telefonech velmi důležitá. Při představování nových mobilů všichni výrobci kvalitu fotosnímačů vyzdvihují a předhání se v tom, kdo nabídne více snímačů, větší rozlišení či lepší zoom. O co nám ale jako uživatelům má doopravdy jít? Které parametry sledovat, abychom se v té změti fotomobilů lépe orientovali?

Nejpropíranějším parametrem je stále rozlišení snímače. Byla by chyba vsázet jen na něj, ale jeho vysoká hodnota může například posloužit lepší kvalitě snímku po přiblížení či při velkoformátovém tisku. Postupně se standardní hodnota rozlišení zvedá a již nepřekvapí snímače se 108 či dokonce 200 Mpx, kdy taková hodnota slouží zejména ke kombinaci několika pixelů do jednoho. Vysokých rozlišení dosahují třeba Samsung Galaxy S23 Ultra, ale také levnější Motorola EDGE 30 Ultra či Xiaomi Redmi Note 12 Pro+.

Sledovat bychom měli i světelnost objektivu. Vyjádření světelnosti se nazývá clonové číslo a značí, kolik světla dokáže snímač pro pořízení fotografie využít. Čím nižší je clonové číslo, tím více světla proniká k senzoru. My tak můžeme pořídit lepší výsledky i v horších světelných podmínkách. Rovněž je takový snímač schopen rychlejšího zaznamenání snímku, tedy snižuje riziko rozmazání vlivem pohybující se scény.

Fotomobily 2022, světelnost
Světelnost je dána clonovým číslem. Čím je nižší, tím proniká více světla. Zdroj: enebophoto.com.

Za účelem správného nastavení snímání či kontroly scény v reálném čase se současní výrobci spoléhají na pomoc umělé inteligence neboli AI. Výkonné čipsety dokáží chytrými algoritmy zlepšovat ostření, rozpoznat objekty a tváře apod. Vyhodnocování takových nastavení navíc probíhá okamžitě, daleko rychleji, než je schopen reagovat člověk. 

Umělá inteligence se zvládne věnovat i obrazu z více snímačů. Pryč jsou doby, kdy telefon měl pouze jeden kvalitní. Dnes se můžeme těšit z vícero snímačů, přičemž každý má na starost jinou oblast, každý je určen pro jiný typ zaznamenávání obrazu. Hlavní objektiv bývá doplněn ultraširokoúhlým, teleobjektivem, makro snímačem, senzorem ToF pro určení hloubky obrazu a najdou se i další typy senzorů.

Fotomobily 2022, snímače
Již dávno neplatí, že mobil má pouze jeden zadní snímač. Zdroj: allround-pc.com

Mobilům se dříve vytýkalo, že oproti digitálním fotoaparátům neuměly tolik pracovat s přiblížením. Pojem optický zoom však již delší dobu není mobilům cizí a výrobci jej kombinují s digitálním a hybridním zoomem. Přiblížit si scénu je tak možné do určité míry opticky, bez ztráty kvality obrazu, poté dochází k degradaci snímku při digitálním přiblížení.

Opačně se setkáváme s pojmem širokoúhlý objektiv, který zajistí, že se snímaná oblast zvětší a na fotku či video se toho vejde více. Tak to mají třeba známé akční kamery GoPro. Některé telefony disponují i tzv. ultraširokoúhlým objektivem, který zachytí už opravdu velkou část zorného pole okolo 120°.

Fotomobily 2022, širokoúhlý snímač
Širokoúhlý snímač dokáže do scény dostat více prostoru. Zdroj: petapixel.com.

Které telefony jsou po právu těmi nejlepšími fotomobily současnosti? Výběr vychází z žebříčku DxOMark, přičemž článek obsahuje jen ty fotomobily, které byly v době svého prodeje dostupné na našem trhu. U některých z nich není uveden odkaz, protože se aktuálně neprodávají. Není však vyloučeno, že se do prodeje opět dostanou. Článek je rozdělen na jednotlivé kategorie a v popisku telefonu se vždy dočtete, jakými kvalitami daný smartphone oplývá.

Nejlepší fotomobily současnosti

Nároční mobilní fotografové budou vybírat z následujícího seznamu. Fotomobilům v této kategorii patří aktuální špička mobilní fotografie. Jejich snímače si dokáží poradit s téměř jakoukoliv situací a těch snímačů mají hned několik. Každý z nich je přitom perfektně připravený na svou úlohu. Z následujícího seznamu může být kterýkoli z telefonů náhradou klasických kompaktních fotoaparátů. Všechny jsou to skvělé a výkonné smartphony s bohatou výbavou a povedeným designem.

iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max

 • Nové rozlišení 24 Mpx s výběrem ohniskové vzdálenosti
 • 5násobný optický zoom
 • Procesor A17 Pro vyrobený 3nm procesem

Na dostřel vrcholu to má nejnadupanější model z nové generace iPhone 15. Model iPhone 15 Pro Max se letos skutečně snažil odlišit po stránce fotografií od modelu Pro, oproti kterému přináší pěkný 5násobný optický zoom. Oba telefony však fotí stejně kvalitně. V základu se o většinu snímků stará 48Mpx fotoaparát s novou možností fotit nejen ve 12 Mpx a maximálních 48, ale také ve 24 Mpx s výběrem ohniskové vzdálenosti. Doplňkem je špičkové video. iPhony ztenčily své rámečky, oblékly se do titanu a o výkon se postaral první 3nm procesor A17 Pro. Nejen nabíjet a přenášet data lze přes nový USB-C konektor. Přes něj třeba k telefonu připojíte externí disk a natáčíte datově náročná videa přímo s ukládáním na něj. Více v recenzi iPhone 15 Pro Max (RECENZE): Pevný a lehký titan a více změn, než by člověk čekal.

iPhone 15 Pro Max Mobilní telefony iPhon
Huawei P60 Pro

Google Pixel 8 Pro

 • 50 + 48 + 48 Mpx
 • Google Tensor G3 a 12 GB RAM
 • Android 14

Pixely potvrzují svou silnou stránku. Spojení kvalitního foto hardwaru a optimalizovaného chytrého softwaru dokáže divy. Není tedy důvod k pochybnostem, nový Google Pixel 8 Pro se vydařil. Trojice foťáků se nese v duchu mnoha obrazových bodů. Hlavní dostává rozlišení 50 Mpx, širokáč a teleobjektiv pak po 48 Mpx. Poslední jmenovaný navíc přiblíží záběr až 5násobně bez ztráty kvality. Rozlehlá plocha 6,7" OLED panelu vybízí také k natáčení kvalitních 4K videí. Procesoru Google Tensor G3 dopomáhá 12 GB RAM a přední i zadní strany kryje odolné sklo Gorilla Glass Victus 2. Mobil je zároveň referenčním zařízením pro nejnovější operační systém Android 14. Právě chytrý a dlouho aktualizovatelný software pomůže i s dodatečnými úpravami snímků v telefonu za pomoci AI. Více v článku Google Pixel 8 a 8 Pro za vás automaticky vyřídí hovor a nabídnou 7 let aktualizací.

Google Pixel 8 Pro Mobilní telefony Google
Honor Magic5 Pro 5G

Honor Magic5 Pro 5G

 • Trojice 50Mpx fotoaparátů
 • 100násobný digitální zoom
 • Bezdrátové nabíjení výkonem 50 W

Také Honor se zapisuje k výrobcům, kteří fotomobily téměř sypou z rukávu. Trojkombinace fotoaparátů u Honor Magic5 Pro 5G má skvělé parametry. Každý foťák má 50 Mpx a samozřejmě je k dispozici OIS a teleobjektiv zvládá 3,5násobný optický zoom. Digitálně se pak lze přiblížit až na 100násobek. Vepředu se ukrývá dvojitá selfie. Magic5 Pro 5G zaujme také dalšími specifikacemi, třeba obřím 6,8" zahnutým OLED displejem. Maximum výkonu pro všechna použití zase zajistí Snapdragon 8 Gen 2 a 12 GB RAM. Na 5 100mAh baterii potěší rychlé 50W bezdrátové nabíjení, drátově to půjde ještě o kousek rychleji – 66 W. Více v recenzi Honor Magic5 Pro (RECENZE): Vlajková loď, která ale zůstala těsně pod vrcholem.

Honor Magic5 Pro 5G Mobilní telefony Honor
Huawei Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro

 • Obrovský displej
 • 64Mpx teleobjektiv
 • Snapdragon 8+ Gen 1

Jedním z nejlepších fotomobilů dle žebříčku DxOMark je Huawei Mate 50 Pro. Nelze se divit, už podle parametrů jde o schopný telefon. Hlavní snímač zbytečně neplýtvá rozlišením, vystačí si s 50 Mpx. Optická stabilizace samozřejmě nemůže chybět. Druhý fotoaparát vyfotí širokoúhlé snímky s rozlišením 13 Mpx a nejvyššího rozlišení se dočkal teleobjektiv se 64 Mpx a s možností 3,5násobného optického přiblížení. Protože se na značku stále vztahuje zákaz použití Google služeb, tyto neočekávejme, stejně tak chybí 5G. Nicméně mimo to se další parametry řadí mezi absolutní špičku. Obří zahnutý 6,74" displej s rychlou odezvou, výkonný Snapdragon 8+ Gen 1, odolnost IP68 či rychlé 66W& nabíjení. Více v článku Huawei Mate 50 Pro má slibný fotoaparát, chybí mu však 5G i Google služby.

Huawei Mate 50 Pro Mobilní telefony Huawei
Google Pixel 8

Google Pixel 8

 • Hlavní foťák se 50 Mpx a f/1,68
 • 6,2" OLED displej
 • Google Tensor G3

Menší z nové dvojice Pixelů je Google Pixel 8. Opět si oproti modelu Pro připisuje o foťák méně, i tak ale nechybí velmi dobrá foto výbava. Hlavní snímač si poradí s 50Mpx snímky o skvělé světelnosti f/1,68. Druhým fotoaparátem je 12Mpx širokoúhlý. Příjemně kompaktní působí úhlopříčka panelu OLED o velikosti 6,2" a jemném Full HD+ rozlišení. Díky tomu i celá konstrukce jedna z těch menších, přesto vysoce odolná pod normou IP68. Google samozřejmě znovu použil svůj procesor Tensor G3. Poměrně slušná je kapacita baterky téměř 4 500 mAh. Tu nbijete 30W drátovým či 18W bezdrátovým napájením. Více v článku Google Pixel 8 a 8 Pro za vás automaticky vyřídí hovor a nabídnou 7 let aktualizací.

Google Pixel 8 Mobilní telefony Google
Google Pixel 7 5G

Google Pixel 7 5G

 • 50Mpx foťák s OIS
 • Kompaktnější 6,3 AMOLED displej
 • Přislíbené aktualizace SW

Třebaže má Google Pixel 7 oproti svému vybavenějšími bratrovi pouze dva fotoaparáty, i tak mu to stačí na úvodní desítku nejlépe fotících smartphonů. Může za to skvělá optika i software. Většinu fotek pořídíte 50Mpx snímačem se světelností f/1,85, laserovým autofokusem a optickou stabilizací. Kde bude třeba dostat do záběru více, na řadu přijde širokoúhlý 12Mpx foťák se světelností f/2,2. Vpředu nechybí ještě téměř 11Mpx selfie. Potěší i video, 4K rozlišení a 60 snímků za sekundu. Kompaktnějším 6,3" panelem si Pixel 7 získá své příznivce. Jedná se totiž o AMOLED zobrazovač s rychlou 90Hz obnovou. Pohonem telefonu není nic jiného než Google Tensor G2. Výrobce navíc slibuje podporu nejnovějšího softwaru na 5 let dopředu. Ani kapacita baterie 4 700 mAh není vůbec špatná a smartphonu nebude vadit ani kontakt s vodou díky certifikaci IP68.

Google Pixel 7 5G Mobilní telefony Google
i

Některé modely z žebříčku DxOMark nejsou v naší zemi dostupné, proto je v článku nezahrnujeme. Aktuální žebříček TOP 10 všech telefonů bez ohledu na jejich dostupnost u nás vypadá takto:

 1. Huawei Mate 60 Pro+
 2. Huawei P60 Pro
 3. iPhone 15 Pro/15 Pro Max
 4. Google Pixel 8 Pro
 5. Oppo Find X6 Pro
 6. Honor Magic5 Pro
 7. Oppo Find X6
 8. Huawei Mate 50 Pro
 9. Google Pixel 8
 10. Google Pixel 7 Pro

Nejlepší fotomobily do 10 000 Kč

Pokud hledáte telefony s kvalitním fotoaparátem, které zároveň nestojí majlant, budou se vám hodit naše tipy na nejlepší fotomobily do 10 000 Kč. Vzhledem k ceně se již nejedná o naprostou špičku, proto je u nich nutné počítat s jistými kompromisy, přesto lze o těchto fotomobilech mluvit jako o velmi dobrých. Vybrali jsme tyto modely:

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

 • Hlavní foťák se 200 Mpx
 • Nabíjení o výkonu 120 W
 • 3,5mm jack

Do plného 200Mpx rozlišení se rozhodlo jít Xiaomi se svým modelem Redmi Note 12 Pro+. Fotoaparát neexceluje pouze samotným rozlišením, ale třeba i pěknou světelností f/1,7. Dále vyfotíte širokoúhlé snímky o 8 Mpx, a aby se neřeklo zbývá tu ještě 2Mpx makro. Vpředu má telefon připravenou 16Mpx selfie. Ve své třídě se Redmi Note 12 Pro+ snaží jít ještě dál a přinést vysoký výkon díky procesoru Mediatek Dimensity 1080 společně s 8 GB RAM. Ukázkově rychlé je nabíjení, mobil podporuje až 120 W, díky němuž by nemělo doplnění do plné kapacity trvat déle než 20 minut. Displej je klasicky o velikosti 6,67" a rozlišení Full HD+. Překvapivě se dostalo i na sluchátkový 3,5mm jack. Více v článku Telefony Redmi Note 12 v ČR. Nejvyšší model nabídne 200Mpx fotoaparát.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ Mobilní telefony Xiaomi
Honor Magic5 Lite

Honor Magic5 Lite

 • Zahnutý AMOLED displej
 • Hlavní 64Mpx fotoaparát
 • 5 100mAh baterie

Milovníci zahnutých displejů jistě přičichnou k vybavenému Honoru Magic5 Lite. Velmi úzké rámečky kolem 6,67" AMOLED displeje dělají z telefonu designově velmi povedený kousek. Černý kruh na zadní straně v sobě nese 3 fotoaparáty. Hlavní 64Mpx, 2Mpx makro a širokoúhlý 5Mpx fotoaparát. Vpředu čeká v malém průstřelu i 16Mpx selfie. Na zmíněném panelu je radost pracovat, a to i díky 120Hz frekvenci obnovy. Slušný procesor Snapdragon 695 přináší podporu 5G a operační paměť je možné virtuálně rozšířit až o dalších 5 GB. Nebude ani nutné sahat brzy po nabíječce, kapacita baterie se dostala na 5 100 mAh.

Honor Magic5 Lite Mobilní telefony Honor
Motorola EDGE 30

Motorola EDGE 30

 • Dvojice 50Mpx foťáků
 • 144Hz displej
 • Android 12

Velmi slušně vybavená Motorola EDGE 30 se neobejde bez pokročilého fotoaparátu. Ten hlavní své rozlišení vyšvihl až na 50 Mpx a obsahuje také optickou stabilizaci. O stejném rozlišení se v telefonu nachází i širokoúhlý foťák a vše zakončuje 2Mpx hloubkový senzor. Ani selfie se nenechá zahanbit, počítejte s 32 Mpx. Výslednými snímky a 4K videi se pokocháte na 6,55" displeji technologie OLED se špičkovým zobrazením barev. Navíc Motorola EDGE 30 dorovnává herní telefony svou schopností rychlé obnovovací frekvence až 144 Hz. Systém Android 12 pohání Snapdragon 778G+ a 8 GB RAM. Rozhodně se hodí i 5G připojení. Na baterii by mobil měl vydržet celý den díky poctivému 4 020mAh akumulátoru.

Motorola EDGE 30 Mobilní telefony Motorola
Sony Xperia 10 V 5G

Sony Xperia 10 V 5G

 • Teleobjektiv a OIS
 • 6,1" displej s jemným zobrazením
 • IP68 odolnost


Nejnovější generace středně vybavené Xperie opět oslní svými foto schopnostmi. Hlavním foťákem je snímač s optickou stabilizací a rozlišením 48 Mpx. Následuje dvojice 8Mpx foťáků, jeden širokoúhlý, druhý teleobjektiv s 2násobným zoomem. Umělá inteligence pak pomůže s fotkami za nedostatku přírodního světla. Sony Xperia 10 V 5G exceluje kompaktním 6,1" displejem s vysokým rozlišením. V rámci hardwarové výbavy ho pohání vcelku slušný Snapdragon 695 5G a má 6 GB RAM. Konstrukce má certifikaci odolnosti IP68 a kapacita baterie 5 000 mAh slibuje solidní výdrž. Více v recenzi Sony Xperia 10 V (RECENZE): Kompaktní střední třída s nevídanou výdrží, ale i několika mouchami.

Sony Xperia 10 V 5G Mobilní telefony Sony
Vivo V29

Vivo V29 5G

 • Studiové osvětlení Aura Light
 • 50Mpx selfie
 • Rychlé 80W nabíjení

Foto výstupek mobilu Vivo V29 5G zaujme většími rozměry. Ty jsou uzpůsobeny tomu, aby se pod fotoaparáty vešlo i přisvětlení Aura Light. U něj lze měnit teplost bílé barvy, což napomůže téměř až studiovému nasvícení scény. Pro portréty tu máme sice jen 2Mpx foťák, ten hlavní ale zvládá 50 Mpx a širokoúhlé záběry budou v kvalitě 8 Mpx. Musíme zmínit, že vysokých 50 Mpx získala i selfie kamerka. Obrovský AMOLED displej má jemné rozlišení a 120Hz obnovu obrazu. Procesorem se stal Snapdragon 778G doplněný o 8 GB operační paměti. K nabíječce pak telefon netřeba mít připojen příliš dlouho, protože snadno doplníte kapacitu přes maximálních 80 W. Více v článku Vivo V29 5G (PREVIEW): vybavený telefon střední třídy s neobvyklým prvkem na zádech.

Vivo V29 5G Mobilní telefony Vivo
Realme 9 Pro+

Samsung Galaxy A54 5G

 • Makro v rozlišení 5 Mpx
 • 6,4" AMOLED displej
 • Exynos 1380 + 8 GB RAM

Samsung o pěkné fotky neochudí ani své levnější telefony. To dokazuje Samsung Galaxy A54 5G. Trojice zadních fotoaparátů zahrnuje zejména hlavní o rozlišení 50 Mpx s podporou optické stabilizace. Širokoúhle fotí ve 12 Mpx a poměrně nadstandardní 5Mpx rozlišení má makro foťák. Stejně tak si Samsung dal záležet na vysokém rozlišení selfie, kde zakotvil na hodnotě 32 Mpx. Na 6,4" AMOLED displeji s podporou 120Hz frekvence vytváří Full HD+ rozlišení velmi dobrou jemnost. Kombinace čipu Exynos 1380 a 8 GB RAM bude systému Android 13 bohatě stačit. Potěší i zvýšená odolnost IP67. Více v recenzi Samsung Galaxy A54 5G (RECENZE): I přes některé nedostatky nejspíš opět půjde na dračku.

Samsung Galaxy A54 5G Mobilní telefony Samsung

Nejlepší fotomobily do 5 000 Kč

I v kategorii do 5 000 Kč se dají najít mobily, které pořizují hezké fotky. Je však potřeba upozornit na to, že telefony této kategorie se s těmi, které právem mohou nést označení nejlepší fotomobil, mohou reálně měřit skutečně jen velmi obtížně. Nabídnou však solidní výkony při focení momentek za běžných světelných podmínek, v tom jsou spolehlivé a pro většinu uživatelů i dostatečné. Navíc mezi nimi, poněkud překvapivě, najdeme modely, které mají funkce, jež se často nevyskytují ani u dražších modelů.

Motorola Moto G23

Motorola Moto G23

 • Dvojice 50Mpx fotoaparátů
 • 8 GB RAM
 • 3,5mm jack

Proč se s rozlišením foťáků držet zkrátka? Pojďme jim přidat množství obrazových bodů navíc. To si zřejmě řekli v Motorole, když navrhovali Motorolu Moto G23. Jak hlavní, tak širokoúhlý fotoaparát totiž mají shodně 50 Mpx. K nim se přidává ještě 2Mpx makro. Ani 16Mpx selfie nejsou vůbec špatné. Dostatečně velký 6,5" IPS displej má hbitý obraz s obnovou 90 Hz. V kategorii do 5 000 Kč potěší mnoho operační paměti, konkrétně 8 GB. Ani se sluchátkovým konektorem výrobce nešetřil, jeden 3,5mm jack je tady. Vnitřních 128 GB můžete povýšit paměťovými kartami. Nakonec velmi slušnou výdrž slibuje nadprůměrných 5 000 mAh.

Motorola Moto G23 Mobilní telefony Motorola
Xiaomi Redmi Note 12

Xiaomi Redmi Note 12

 • Hlavní fotoaparát s 50 Mpx
 • 13Mpx selfie
 • Kvalitní displej

V bohaté řadě Xiaomi Redmi Note 12 je právě základní model tím, kdo se se slušnou foto výbavou vejde do cenovky pod 5 tisíc korun. Svými 3 foťáky dává uživateli určitou flexibilitu. Hlavní snímač o 50 Mpx skládá obraz z několika sousedících pixelů pro zachování slušných výsledků při horším světle. Širokoúhle fotí v pěkných 8 Mpx. Do počtu už někomu může přijít jen 2Mpx makro, vpředu má pak selfie foťák bohatých 13 . Velkým plusem je rozměrný 6,67" AMOLED displej s rychlou obnovou 120 Hz. Úložiště rozšíříte paměťovými kartami a k Xiaomi Redmi Note 12 připojíte i drátová sluchátka. Rychlým 33W nabíjením pak dobijete baterii o vysoké kapacitě 5 000 mAh. Více v článku Telefony Redmi Note 12 v ČR. Nejvyšší model nabídne 200Mpx fotoaparát.

Xiaomi Redmi Note 12 Mobilní telefony Xiaomi
Samsung Galaxy A14

Samsung Galaxy A14

 • 50Mpx hlavní foťák
 • Micro SD karty
 • Baterie 5 000 mAh

Nejnižší telefon aktuální řady Samsung Galaxy A, model Galaxy A14, si s sebou nese nový vzhled zadních fotoaparátů po vzoru dražší řady Galaxy S. Tím však nechce strhnout veškerou pozornost, protože parametry také nejsou vůbec špatné. Nejvíce detailů pochytí 50Mpx snímač, dále má A14 v záloze 5 Mpx pro širokoúhlé fotografie a 2Mpx makro. Selfie pořídíte v kvalitě až 13 Mpx a fotky si prohlédnete na rozměrném 6,6" panelu s Full HD+ rozlišením. Plynulosti systému Android napomůže Mediatek Helio G80. Pokud nebude stačit 64 GB paměť, vložíte paměťovku. Sluchátka snadno připojíte bezdrátově, ale lze to i přes 3,5mm jack. Na baterce Samsung nešetří ani u takto levného modelu, opět bude mít uživatel k dispozici 5 000 mAh.

Samsung Galaxy A14 Mobilní telefony Samsung
Motorola Moto G54

Motorola Moto G54

 • Hlavní foťák 50 Mpx
 • 5G + 3,5mm jack
 • Baterie 6000 mAh

Proč se spokojit i s nižší třídou telefonu s cenovkou nasazenou příjemně nízko? Protože i ta dokáže být na focení skvěle vybavena. Třeba taková Motorola Moto G54 si přisvojila dvojici kvalitních snímačů. Z vysokého 50Mpx rozlišení si vytvoří snímek s nižší obrazovou jemností, ovšem využije dostatek dat k vylepšení snímku pořízeném za zhoršených světelných podmínek. K hlavnímu pak výrobce dosadil ještě širokoúhlý fotoaparát s hodnotou 8 Mpx. Za zmínku stojí možnost fotky a videa přehrávat na 6,5" displeji s vysokým rozlišením a 120 Hz frekvencí obnovy. Telefon se dodává s nadstandardním 256GB úložištěm a dokonce 12 GB RAM. Ta sekunduje čipu Mediatek Dimensity 7020. Motorola Moto G54 dále nabízí třeba sluchátkový konektor, nejrychlejší mobilní internet 5G i NFC. O skvělou výdrž je postaráno díky nadsazené kapacitě akumulátoru 6 000 mAh.

Motorola Moto G54 Mobilní telefony Motorola
Realme 10

Realme 10

 • 50Mpx fotoaparát
 • Super AMOLED displej o 90 Hz
 • Sluchátkový konektor, paměťové karty

Poslední dobou se objevují telefony, které do dvou kroužků na zadní straně vměstnaly 3 fotoaparáty. Stejné provedení vidíme i u Realme 10, avšak zde je situace jiná. Každý reprezentuje jeden fotoaparát - první je o rozlišení 50 Mpx, tím druhým je 2Mpx senzor hloubky ostrosti. Chybějící další snímač však nemusí mrzet. Dopředu se pak tento fotomobil dívá 16Mpx selfie. Realme 10 se může pyšnit skvělým displejem s technologií Super AMOLED a rychlou 90Hz obnovovací frekvenci. Procesor Mediatek Helio G99 doplňuje celých 8 GB operační paměti a vnitřních 128 GB rozšíříte o paměťové karty. Připojíte i drátová sluchátka díky sluchátkovému konektoru. Telefon vám bez nabíjení vydrží 2 dny, protože baterie s 5 000 mAh už to zajistí. Více v článku Realme C55 a realme 10 – nové, dostupné a se skvělou výbavou.

Realme 10 Mobilní telefony Realme
Tecno Spark 10 Pro

Tecno Spark 10 Pro

 • 50Mpx fotoaparát
 • Displej o úhlopříčce 6,8"
 • 5 000mAh baterie

Skutečně levné Tecno Spark 10 Pro nefotí špatně. Zaujmout chce hned v několika ohledech. Na zadní straně vidíme 2 fotoaparáty. První má dostatečné rozlišení 50 Mpx a světelnost f/1,6, sekundární senzor zvládá hloubku ostrosti. Zájemci o kvalitní selfie se minimálně mohou těšit z výborného 32Mpx rozlišení. Obrovský IPS displej s úhlopříčkou 6,8" má pěknou 90Hz obnovovací frekvenci. Výkon zajišťuje procesor Mediatek Helio G88 v kombinaci s 8 GB paměti a úložiště má kapacitu 128 GB. Nechybí ani slot na paměťovou kartu, 3,5mm jack či NFC pro placení. Velmi štědrá kapacita baterie 5 000 mAh se se rovněž hodí. Telefon podporuje nejnovější systém Android 13.

Tecno Spark 10 Pro Mobilní telefony Tecno

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB09