Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 510 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Pracovní notebooky s technologií NFC

Upřesnit parametry
0 položek

Pracovní notebooky s technologií NFC

Dosah NFC je přibližně 20 cm. Díky tak krátké přenosové dráze je ovlivnění přenosu vnějšími vlivy minimální. Největší výhodou je však automatické spárování čili propojení s druhým zařízením. Nemusíte se proklikávat několika kroky, stačí jen obě zařízení přiložit k sobě a přenos se sám zahájí do desetiny vteřiny.     

Je třeba si uvědomit, že NFC není vylepšený Bluetooth. Jsou to rozdílné technologie, které se používají v jiných případech. Bluetooth funguje na delší vzdálenosti a má i vyšší přenosovou rychlost. Naopak NFC se díky vysoké stabilitě spojení a rychlému spárování hodí na přenos menších dat. Kromě datové komunikace umožňuje NFC i sdílení výkonu. Můžete tedy například jedním chytrým telefonem nabíjet druhý. 

Již dnes se můžeme v zahraničí setkat s využitím NFC v každodenním životě. Pomocí Google Wallet můžete použít svůj chytrý telefon místo platební karty při placení v obchodě. Zařízení s NFC může například sloužit i jako bezpečností ověření místo čipu. NFC zkrátka nabízí skvělou programovatelnost a v dnešní době si můžete pomocí takzvaných NFC tagů jednoduše naprogramovat nejrůznější události i vy. 

NFC tagy neboli pasivní body přišly na světlo světa v roce 2006. Jedná se o programovatelné čipy s podporou NFC. Pro konfiguraci NFC tagu slouží intuitivní aplikace kompatibilní s operačními systémy Google Android i Apple iOS. Můžete si na tento čip nastavit například vytočení specifického čísla, zapnutí internetového připojení nebo třeba nastavení tichého profilu. 

WEB9