Obnovit stránku

Nikon D780

Doručujeme i o víkendu. K vám domů i na prodejny
77 990 Kč
64 455 Kč bez DPH

Nikon D780

Hmotnost fotoaparátu: 840 g
Nikon D780 tělo

Parametry tohoto zboží

             

Obrazový snímač:

CMOS 24.5 Mpx

Velikost snímače:

Full Frame

Úhlopříčka displeje:

3,2"

Bajonet:

Nikon F

             

Maximální ISO:

3500

Maximální rozlišení videa:

4K/30p (3840 × 2160)

Výdrž baterie:

2260 snímků

Pokročilé funkce:

Sáňky pro blesk, výměnné objektivy, výklopný dotykový displej, optický hledáček, Wi-Fi, Bluetooth

Vytvořte svá nejlepší fotografická díla

Všestranný fotoaparát Nikon D780 vám poskytne vše, co očekáváte od profesionální digitální jednooké zrcadlovky a nabídne toho ještě mnohem více. Díky odolnému designu z hořčíkové slitiny a dlouhé výdrži baterie je vhodný i do terénu. K dispozici jsou 2 rychlé a spolehlivé systémy automatického zaostřování, pokročilá funkce sledování objektu, ultra rychlé sériové snímání či široký rozsah citlivosti ISO. Kromě fotografií můžete pořizovat plynulá videa v 4K rozlišení a snímky následně pohodlně přenášet do dalších zařízení přes bezdrátové WiFi a Bluetooth rozhraní.

Nikon EXPEED 6

Ohromující výkon

Špičkový obrazový snímač CMOS, ve formátu kinofilmu s rozlišením 24,5 Mpx, disponuje technologií přímého osvětlení fotodiod a výkonným systém zpracování obrazu EXPEED 6, díky čemuž je zajištěn široký dynamický rozsah, dokonalá reprodukce barev a brilantní výkon v extrémně širokém rozmezí citlivostí ISO.

Duální systém ostření

Duální systém zaostřování

Nikon D780 disponuje rychlým hybridním systémem automatického zaostřování pro režim živého náhledu, který využívá 273 zaostřovacích polí pro precizní zaměření objektu a jeho plynulé sledování. V případě hledáčku je k dispozici spolehlivý autofocus s fázovou detekcí a 51 zaostřovacími poli s možností sledování objektu v reálném čase i za nízkého osvětlení.

Zaostření na oči

Zaostření na oči

V režimu živého náhledu dokáže inteligentní hybridní zaostřovací systém přesně detekovat oči objektu. Pomocí multifunkčního voliče snadno zvolíte oko, na které chcete mít zaostřeno, a fotoaparát Nikon D780 ho posléze udrží zaostřené i v případě, že se objekt pohybuje.

Rychlé sériové snímání

Rychlé sériové snímání

Sériové snímání při aktivovaném hledáčku dosahuje frekvence až 7 sn./s s automatickým zaostřováním a expozicí. V režimu živého náhledu je rychlost snímání zvýšena až na 12 sn./s. V rozlišení Full HD je dosaženo vysokorychlostní frekvence až 120 sn./s. a ve formátu 4K/UHD 30 sn./s. 

dálkometr

Dokonalá kontrola ostření

Při fotografování s aktivovaným manuálním ostřením pomáhá při kontrole zaostření v místě vybraného zaostřovacího pole elektronický dálkoměr fotoaparátu.

Výklopná LCD displej

Výklopný LCD displej

Velký výklopný LCD monitor s 2 359 000 pixely a dotykovým ovládáním umožňuje pořizovat fotografie z netradičních úhlů či rychle kontrolovat pořízené snímky.

Pokročilé úpravy snímků

Pokročilé úpravy snímků

Praktická funkce retušování umožňuje přesné oříznutí snímků již při jejich pořízení s možností vodorovného nebo svislého výřezu. Vysoká citlivost ISO

Vysoká nebo nízká hladina osvětlení

Pro dokonalé přizpůsobení snímků měnícím se světelným podmínkám nabízí Nikon D780 rozsah citlivosti ISO 100–51 200 s možností rozšíření až na hodnotu 204 800. Díky tomu dosáhnete bohatých odstínů za jasného slunečního světla a odhalíte neuvěřitelné detaily a nuance za nízké hladiny osvětlení.

Pokročilé volby

Pokročilé možnosti nastavení

Pro vyšší flexibilitu je k dispozici nastavení času závěrky od 1/8 000 do 900 s či synchronizace blesků Nikon Speedlight s krátkými časy závěrky pro impozantní akční snímky. Nechybí ani různé režimy měření expozice a vyvážení bílé barvy, díky kterým můžete rychle reagovat na změny přirozeného světla a v situacích s vysokým kontrastem.

Robustní konstrukce

Robustní konstrukce

Nikon D780 díky robustní konstrukci ze slitiny hořčíku a uhlíkových vláken, které chrání sofistikované technologie uvnitř fotoaparátu, disponuje extrémní odolností a dlouhou životností. Jednotlivé prvky jsou dokonale utěsněné a chrání tak zařízení před vnikem prachu a vlhkosti.

Mobilní aplikace SnapBridge

Bezdrátové přenášení snímků

Pomocí mobilní aplikace SnapBridge můžete rychle a pohodlně přenášet vaše fotografie a videa do svého chytrého zařízení přes vestavěná bezdrátová rozhraní WiFi a Bluetooth. Aplikace navíc umožní přehledně filtrovat a sdílet snímky ve formátu JPEG a RAW (NEF).

Nahrávejte plynulá videa v 4K rozlišení

Pro pořizování úžasně plynulých videosekvencí využívá fotoaparát Nikon D780 6K rozlišení obrazového snímače k záznamu videa s extrémně vysokým rozlišením 4K/UHD při frekvenci 30p/25p/24p bez jakéhokoli výřezu. Nechybí ani možnost pořizovat časosběrné či zpomalené záběry v rozlišení Full HD při frekvenci 120p včetně zvuku. Při pořizování videa lze nastavit rychlost a citlivost automatického zaostřování a k dispozici jsou i 4 režimy činnosti zaostřovacích polí.

Podpora HLG a N-Log

Podpora HLG a N-Log 10bit

Fotoaparát Nikon D780 umožňuje nahrávat bohatou stopáž HDR HLG na externí záznamové zařízení a zobrazovat ji přímo na kompatibilním monitoru. Videa navíc můžete zaznamenávat ve formátu N-Log s 10bitovou barevnou hloubkou a zachycovat tak 4× více informací oproti standardnímu 8bitovému záznamu.

Záznam časového kódu

Záznam časového kódu

Všechny vaše záběry mohou být časově kódovány ve fotoaparátu pro snadnější synchronizaci a protokolování, zejména při práci s více kamerami. Časový kód můžete zaznamenávat ve formátu s kompenzací nebo bez kompenzace mezer (drop frame) a posílat na 10bitový výstup HDMI.


Duální slot na SD karty

Duální slot na SD karty

K přizpůsobení pracovního postupu je k dispozici duální slot pro paměťové karty SD UHS-II s možností nastavení zálohování snímků nebo odděleného ukládání fotografií ve formátu RAW a JPEG.

Externí blesk

Volitelný externí blesk

Nikon D780 je kompatibilní se všemi blesky ze sortimentu Nikon. Zařízení navíc podporuje rádiové pokrokové bezdrátové osvětlení, díky čemuž můžete používat i všestranný blesk SB-5000. 

Objektivy NIKKOR

Objektivy NIKKOR

Digitální zrcadlovka Nikon D780 je kompatibilní s oblíbenými objektivy řady NIKKOR s bajonetem Nikon F. Aktuálně je k dispozici více než 90 modelů, se kterými dosáhnete vždy profesionálních výsledků.

Parametry a specifikace

Typ a funkce

Typ Zrcadlovka
Funkce Funkce webkamery, Sáňky pro blesk, Stativový závit, Stavový displej, Výměnné objektivy , Detekce tváří
Hledáček Optický
Stabilizace obrazu Optická

Snímač

Velikost snímače Full Frame
Maximální ISO 204 800

Video

Maximální rozlišení videa Ultra HD (3840 × 2160)
Max. snímková frekvence při max rozlišení 30 sn./s
Max. dosažitelná snímková frekvence 120 sn./s
Ozvučení videa Stereo
Video kontejner (typ souboru) .mp4
Video kodek H.264/MPEG-4 AVC

Objektiv

Typ objektivu Zoom
Min. ohnisková vzdálenost 24 mm
Max. ohnisková vzdálenost 120 mm
Max. světelnost při max.ohniskové vzdálenosti f/4
Maximální clona 22
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 45 cm
Bajonet Nikon F

Displej

Úhlopříčka displeje 3,2 " (8,13 cm)
Funkce displeje Otočný/výklopný o 180° (Selfie), Dotykový, Živý náhled (Live View)

Rozměry a hmotnost

Šířka 14,4 cm
Výška 11,6 cm
Hloubka 7,6 cm
Hmotnost 840 g

Paměť a ukládání

Podporované formáty RAW , JPEG
Typ paměťové karty SD, SDHC, SDXC

Baterie

Označení akumulátoru Nikon En-EL15B
Typ napájení Akumulátor
Výdrž baterie 2 260 snímků

Barva

Barva Černá

Vstupy a výstupy

Datová rozhraní rozhraní USB 3.2 Gen1 (USB 3.0), Bezdrátové rozhraní Wi-Fi
Audio/Video miniHDMI, Externí mikrofon, Jack 3,5 mm

Obsah balení

Obsah balení Akumulátor, USB kabel, Objektiv, Krytka objektivu
Počet objektivů 1
Kód:  OI2112b2
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  VBA560K001
P-DC1-WEB29