Obnovit stránku

Nokia X - první Nokia s Androidem

Představa, že Nokia představí telefon se systémem Android se ještě nedávno zdála jako naprostá utopie. Ale přesto je zde! Nokia X - první Nokia s Androidem. Nokia X cíli do segmentu levnějších telefonů, kde nabídne prostředí známé z telefonů Nokia, avšak dovolující používat znamé aplikace z Androidu, které jsou ve vlastním Nokia obchodu.

Přístroj se může pochlubit perfektním zpracováním a navíc podporuje hned dvě SIM karty. O zobrazování se stará 4palcový IPS displej, který dokáže zajistit skvělé pozorovací úhly a dobrou čitelnost i na přímém slunečním světle.

Hardware Nokia X je dostačující pro běžné používání i občasné hraní her. O provoz se stará dvoujádrový procesor na frekvenci 1 GHz, který doplňuje operační paměť s kapacitou 512 MB. Vnitřní paměť pojme 4 GB dat, v případě potřeby se však dá rozšířit pomocí paměťových karet MicroSDHC až o dalších 32 GB.

Jednou z největších výhod tohoto telefonu je zdarma předinstalovaná mapová aplikace a navigace HERE. Mapové podklady si můžete stáhnout do zařízení a tak můžete na cestách využívat navigaci i bez připojení k Internetu.

O firmě Nokia
Sídlo firmyEspoo, Finsko
Založena1871
Webové stránkywww.nokia.com
P-DC1-WEB29