Obnovit stránku

Nová generace čteček e-knih přiláká čtenáře novými funkcemi


„Každému, kdo rád čte, jednoznačně doporučujeme zapomenout na zařízení s LCD displeji a šetřit svůj zrak pomocí čteček vyrobených na bázi elektronického inkoustu. Čtení bude příjemné, neunaví oči a navíc můžete číst na slunci i ve tmě," uvádí Šárka Jakoubková, PR manažerka Alza.cz.
 

K nejprodávanějším čtečkám na Alza.cz patří dlouhodobě modely od Amazonu – Amazon Kindle 5 a Amazon Paperwhite 2. V těsném závěsu za nimi jsou populární čtečky PocketBook. „Čtečky Amazonu byly prvním dostupným výrobkem tohoto druhu na trhu, jsou světově nejrozšířenější a populární i v České republice. Stále však nemají oficiální podporu češtiny, proto si spotřebitelé často vyberou čtečku, která komunikuje v češtině a podporuje drtivou většinu formátů elektronických knih, jako například populární produkty od PocketBooku," dodává Jakoubková.
 

Právě čtečky od PocketBooku budou žhavou novinkou v nabídce Alza.cz letošního léta. Již počátkem srpna si budou moci zákazníci zakoupit očekávanou čtečku PocketBook Ultra. Půjde o první čtečku elektronických knih na světě kombinující funkci elektronického papíru a vestavěného fotoaparátu. PocketBook Ultra spojuje výhody dotykového ovládání, fotoaparátu a možnosti převodu nafoceného textu do editovatelné podoby. Díky předinstalovanému softwaru bude možné vyfotit například studijní či jiný text a převést ho do editovatelné podoby a následně číst jako elektronickou knihu. „Na přelomu srpna a září bude pro naše zákazníky připravena další novinka od stejného výrobce – prémiový PocketBook InkPad s velkým 8" displejem a funkcí „Text-To-Speech“, která dokáže převést elektronický text do mluveného slova a následně ho přečíst uživateli do sluchátek nebo připojených reproduktorů. Čtečka umožní poslech audioknih a hudby ve formátu MP3 a nabídne vestavěné Wi-Fi rozhraní," doplňuje Jakoubková.
 

Nedávno otevřená sekce AlzaMedia umožní zákazníkům Alza.cz během chvíle zaplnit čtečku atraktivním obsahem. Mezi elektronickými knihami je stále nejprodávanější Volání Kukačky od J. K. Rowlingové. Prodeje Volání Kukačky razantně opět stouply poté, co J. K. Rowlingová vydala druhé pokračování této krimi série. Očekávanou novinkou, která vyjde zároveň jako kniha, elektronická i audiokniha je zářijové vydání Nesbova Přízraku.


Fotografie: Čtečka PocketBook UltraAlza.cz
Šárka Jakoubková
Mobil: (+420) 607 053 536
E-mail: pr@alza.cz

Martin Doležal 
Mobil: (+420) 604 244 589
E-mail: martin.dolezal@alza.cz
 


O společnosti Alza.cz, a.s.
 

Společnost Alza.cz se zabývá prodejem výpočetní techniky a elektroniky od roku 1994 a dlouhodobě je lídrem českého internetového trhu. Už v roce 2005 přesáhl obrat společnosti Alza.cz hranici 1 miliardu Kč. Na českém trhu šlo o první pokoření této hranice internetovým obchodem. Společnost Alza.cz každý rok upevňuje svou pozici a v roce 2013 dosáhla tržeb včetně DPH ve výši 11,1 miliardy Kč a vyřídila přes 3,3 mil objednávek. Denní návštěvnost webových stránek www.alza.cz přesahuje 200 000 uživatelů. Portál www.alza.cz jsou nejnavštěvovanější stránky v oblasti počítačů a elektroniky na českém internetu. Jedině v Alza.cz mohou spotřebitelé navštívit první Apple Shop ve střední a východní Evropě.

Jedničkou na trhu je Alza.cz zejména díky bezkonkurenční skladové dostupnosti zboží, široké nabídce produktů a nadstandardním službám, které doprovázejí samotný prodej i poprodejní služby. V předchozích letech získala společnost Alza.cz a.s. za své obchodní úspěchy i řadu prestižních ocenění. Jmenujme například Shop Roku 2011, 2012 a 2013 v ČR, Shop Roku 2013 na Slovensku, MasterCard Obchodník roku 2012 a 2013 – kategorie internetový prodejce, Křišťálová Lupa 2012, absolutní prvenství HP Partner roku v letech 2009 až 2013, či nejlepší E-commerce aplikace roku 2014.

P-DC1-WEB24