Obnovit stránku

Nové blu-ray přehrávače Panasonic potěší i audiofily

Aktualizováno

Mezi novými blu-ray přehrávači, který společnost Panasonic pro rok 2018 představila, jsou i modely Panasonic DP-UB820EGK a Panasonic DP-UB420EGK. Oba představují špičko ve svém oboru, která zase o něco posouvá možnosti, které zejména reprodukce zvuku nabízí. Pojďme si představit ty nejzajímavější inovace, s nimiž inženýři z Panasonicu přišli.

Panasonic logo

Vše je rozděleno do samostatných okruhů

Obrovskou výhodou, která se pozitivně projeví na kvalitě zvuku je samostatné napájení. To se navíc děje ve dvou úrovních, v samostatném obvodu pro střídavý a stejnosměrný proud a v izolovaném regulačním obvodu.

  • samostatné napájení audiosystému vede k výraznému omezení kolísavého napětí a šumu, který se vyskytuje u běžných digitálních obvodů. Díky tomu je možná dosáhnout zvuku s větším dynamickým rozsahem. Kvalitě rovněž pomáhají špičkové elektrolytické kondenzátory a nově navržený transformátor s vinutím z bezkyslíkaté mědi. Díky tomu má systém menší odpor a je stabilnější.
  • Digitální a analogový systém napájení D/A převodníku jsou navzájem izolované. Analogové cesty jsou nadále rozděleny na stereo výstup a výstup 7.1. U dvoukanálového výstupu se izoluje referenční napětí levého a pravého kanálu, čímž vzniká regulační obvod s 10 linkami, snižuje se rušení a tudíž i riziko zkreslení. K potlačení šumu slouží i špičkové elektrolytické kondenzátory v analogových cestách.

Panasonic DP-UB820EGK

Jak docílit co největší kvality zvuku

Blu-ray přehrávače Panasonic DP-UB820EGK a Panasonic DP-UB420EGK shodně nabízejí stereo i prostorový 7.1 zvuk. Pro obě tyto signálové cesty je využíván výkonný D/A převodník s velkým dynamickým rozsahem a velkým odstupem signálu od šumu. Inženýři z Panasonicu rovněž navrhli speciální základní desku, která je přímo určená pro analogový zvukový signál. Každý z kanálů (stereo i prostorový) má svou vlastní, obě jsou vyrobeny ze sklopryskyřice. Ty se společně s dalšími kvalitními audio komponenty (např. s nízkošumovými provozními zesilovači a elektrolytickými kondenzátory) starají o dokonale vyvážený přenos signálu z D/A konvertoru na XLR výstup.

i Oddělené jsou i kanály pro video. Modely UB9000, UB820 a UB420 jsou vybaveny dvěma porty HDMI pro samostatný přenos obrazového signálu (4K video) a zvuku. Opět se projeví na zmenšení nevítaného šumu.

Oddělené jsou i výstupy pro oba kanály. Dvoukanálový výstup je navíc vybaven, kromě běžného RCA portu, také  výstupním konektorem XLR.

Všechny milovníky kvalitního zvuku potěší také emulátor zvuku lampových zesilovačů Digital Tube Sound. Modely UB9000, UB820 a UB420 tak dovedou věrně napodobit příjemný, teplý zvuk tohoto typu zesilovačů, který je stále mezi audiofily tolik oblíbený. Při poslechu si lze vychutnat šest různých typů emulovaného zvuku díky upsamplingu na 96 kHz/192 kHz.

Nejnovější blu-ray přehrávače od společnosti Panasonic představují špičku ve svém oboru. Je to zejména díky promyšlenému systému reprodukce zvuku, který spolehlivě eliminuje veškerá nežádoucí rušení.

P-DC1-WEB04