Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Nový PlayStation 4 Pro, více výkonu a 4K rozlišení

Letošní podzim je ve znamení hráčů - Sony, kromě uvedení systému pro virtuální realitu, přináší také vylepšenou verzi své populární konzole PlayStation 4, která dorazí na trh 10. listopadu. Co umí PlayStation 4 Pro a jaké jsou přednosti verze Slim?  

Až 2× výkonnějí PlayStation 4

PlayStation 4 je celosvětově nejprodávanější herní konzole, a protože konkurenční Xbox One se dočká vylepšení pravděpodobně až v předvánoční sezóně 2017, lze očekávat, že uvedení verze Pro tento náskok ještě zvýrazní.

A na co se můžeme těšit? V prvé řadě se vylepšení dočká grafická karta. Ta bude nově využívat moderní architekturu AMD Polaris s papírovým výkonem až 4,2 TFLOPS. Zde je nutné připomenout, že PS4 má grafický výkon jen na hodnotě 1,84 TFLOPS. Jedná se tedy o více než dvojnásobný nárůst. Díky tomu bude možné hrát očekávané šlágry ve 4K rozlišení. Další inovací je pak 64bitový osmijádrový procesor AMD Jaguar na zatím neupřesněné frekvenci, která však bude nepochybně vyšší, než u stávající „staré PS4“.

PlayStation 4 Pro

Herní zábava se už pilně chystá

Sony s oblibou zdůrazňuje, že PS4 Pro není konzolí další generace, a tak veškeré nové hry budou bez problému hratelné i na stávající PS4. Vlastníci vylepšené verze se u nových herních titulů ovšem budou těšit z výrazně lepší grafiky. Dvojnásobný výkon bude navíc zásadní pro plnohodnotné využívání PlayStation VR, která své prodeje startuje již 13. října.

i Alternativa: Vybrané chytré TV s podporou 4K rozlišení.

A jaké hry si užijete na plné detaily s konzolí PlayStation 4 Pro? Do tohoto širokého seznamu patří FIFA 17, Battlefield 1, Call of Duty: IW, Rise of the Tomb Raider, For Honor, Watch Dogs 2, Horizon Zero Dawn a samozřejmě Mass Effect Andromeda. Přinejmenším For Honor se opravdu povedl. Mrkněte na naši podrobnou recenzi! V případě Mass Effectu Andromeda to již tak jednoznačné bohužel není.

 

PlayStation 4 Pro a hry

Velkým překvapením pak bylo oznámení, že i některé starší tituly dostanou grafický upgrade. Mezi prvními hrami, které se tak dočkají aktualizace s novými grafickými možnostmi, je například Uncharted 4: A Thief’s End, The Last of Us Remastered, Infamous Second Son, Shadow of Mordor nebo Deus Ex: Mankind Divided.

PlayStation 4 Slim

O menší variantě PlayStationu 4 se spekulovalo již poměrně dlouho, ale teprve nyní se stala skutečností. PlayStation 4 Slim se začne prodávat už 15. září a zcela nahradí původní variantu. Největší změny se týkají fyzických parametrů. Variantu Slim se podařilo zmenšit na rozměry 265 × 288 × 39 mm a rovněž došlo ke snížení hmotnosti na pouhých 2,1 kg.

PlayStation 4 Slim

Samotný výkon je úplně stejný jako u původní varianty, ale přeci jen se dostalo na jedno zajímavé vylepšení. Tím je úplně nová podpora High Dynamic Range (HDR). Díky vícenásobné expozici se do jednoho snímku vejde více detailů v nejtmavších a nejsvětlejších částech obrazu. Kromě toho také nabízí HDR celkově přirozenější podání barev. Tato funkce bude nově k dispozici na PlayStation 4 Pro, Slim a formou softwarového vylepšení doputuje i k majitelům obyčejného PlayStationu 4. Někoho možná zarmoutí odebrání optického zvukového výstupu, ale mnohé jiné zase naopak potěší podpora rychlé WiFi 802.11ac.

P-DC1-WEB24