Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

Od srpna minulého roku vzniklo 42 bitcoinových forků

Aktualizováno

Krypto Bleskovky

V srpnu minulého roku proběhl v bitcoinové síti první záměrný hard fork, kterým se oddělila kryptoměna Bitcoin Cash (Bcash). Tento fork, ačkoli v rámci něj nevznikla nijak inovativní měna a jeho proponenti se neustále snaží o nachytání nováčků pomocí záměrného matení pojmů mezi pravým Bitcoinem a kopií Bcash, ukázal světu, že záměrný fork může prokázat určitou životaschopnost a může mít svou tržní hodnotu.

Proto se s obdobnými forky – které jsou provázeny tzv. airdropy, kdy stávající držitelé bitcoinu získají odpovídající nominální zůstatek i v nové kryptoměně – můžeme od té doby setkat poměrně často.

Výzkumné oddělení burzy BitMex nyní publikovalo plný seznam forků vzniklých od 1.8.2017. Kromě Bcashe tak vznikl například i „Bitcoin Faith“, „Bitcoin Eco“, či „Bitcoin Pizza“. Většina z těchto forků nicméně nemá podporu ekosystému (peněženky, burzy) a při jeho claimování může dojít o ohrožení pravého bitcoinu – claimovat tyto obskurní forky proto čtenářům nedoporučujeme.

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB02