Obnovit stránku

Oppo Watch (PREVIEW) – čínská premiéra zakřiveného displeje

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Čínská společnost Oppo dnes vedle smartphonu Find X2 představila také své vůbec první chytré hodinky. Ty nesou jednoduchý název Oppo Watch a zaujmou displejem se zakřivenými hranami, dvěma integrovanými čipsety, rychlonabíjením a mnohým jiným.

Oppo Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Oppo Watch – OBSAH

  1. Oppo – čínský obr s téměř dvacetiletou tradicí
  2. Oppo Watch ve třech verzích a několika barvách
  3. První zakřivený AMOLED displej
  4. Duální systém výkonu
  5. Oppo Watch nás doprovodí i na startovní čáru
  6. NFC, eSIM a další chytré funkce
  7. Oppo Watch – specifikace, dostupnost a cena

Oppo – čínský obr s téměř dvacetiletou tradicí

Ačkoliv čínská společnost Oppo existuje již téměř dvacet let, v České republice o ní není velké povědomí. V domovské Číně přitom patří mezi nejpopulárnější značky chytrých telefonů a slušný podíl drží i ve zbytku světa. Právě proto bychom Oppo Watch, první vlaštovku v segmentu nositelné elektroniky, rozhodně neměli brát na lehkou váhu.

Oppo Watch ve třech verzích a několika barvách

Svůj vstup na pole chytrých hodinek zahájily Oppo Watch velkolepě. Představeny totiž byly hned tři varianty, které se liší dle velikosti a použitých materiálů. První možností je Stainless Steel z 316L nerezové oceli, která zajišťuje maximální možnou odolnost. Prémiově rozhodně působí také řemínek vytvořený z italské telecí kůže. Barevné provedení si však vybrat nemůžeme a k dispozici je pouze neotřele originální kombinace stříbrného pouzdra a tmavě modrého pásku.

Oppo Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Oppo Watch nabízí pětiminutové rozcvičky s různým zaměřením.

Druhou variantou Oppo Watch je 46mm verze, která je vyrobena z hliníkové slitiny odolné proti korozi. Řemínek naproti tomu tvoří fluorokaučuková pryž zajišťující nejen pohodlí, ale také rezistenci vůči potu. 46mm edici si lze pořídit v černém nebo zlatém provedení a její rozměry se rovnají 46 × 39 × 11,35 mm, což znamená mimořádně tenké tělo.

Zbývající 41mm model nabízí stejné materiály jako předchozí verze, avšak má pochopitelně jiné rozměry. Se 41 × 36 × 11,4 mm musíme opět pochválit, jak štíhlé hodinky Oppo Watch vlastně jsou. 41mm rozměr dále vyniká nejširší nabídkou barev, kterou tvoří černá, zlatá nebo stříbrná. Všechny edice zároveň mají snadno vyměnitelné řemínky, a finální design hodinek tak lze do značné míry upravit dle vlastního přání.

První zakřivený AMOLED displej

Chytré hodinky Oppo Watch sice mohou na první pohled připomínat Apple Watch, bližší pohled ovšem odhalí řadu rozdílů. Vedle chybějící korunky a naopak přidaných tlačítek jde především o unikátní displej označovaný jako „3D flexible hyperboloid screen“. V podstatě se jedná o displej se zakřivenými bočními hranami, které jsme doposud mohli naleznout jen u některých chytrých telefonů. Zde však musíme upozornit, že zakřivený displej najdeme pouze u verzí Stainlesss steel a 46 mm, které jsou vybaveny 1,91palcovým AMOLED displejem, zatímco 41mm edice už nabízí klasický 1,6palcový AMOLED.

Oppo Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Ukázka tří různých barev chytrých hodinek Oppo Watch.

Zmíněný AMOLED je zárukou věrné černé, velmi dobré čitelnosti na slunci a nádherně živých barev. Oppo Watch ostatně slibuje 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a špičkových hodnot dosahuje také rozlišení. S výslednou jemností 326 PPI si užijeme každičký detail a není divu, že dle viceprezidenta společnosti Briana Shena by Oppo Watch mohly být nejhezčími chytrými hodinkami tohoto roku.

Displej si dosyta užijeme i díky široké nabídce rozmanitých ciferníků, mezi nimiž lze přepínat během pár kliknutí. Dokonce si můžeme vyfotit oblečení, na jehož základě umělá inteligence vytvoří speciální vzor, který bude ladit k našemu stylu. Jako pozadí ciferníků je možné použít také fotografie z telefonu, a v součtu lze tedy konstatovat, že Oppo Watch nás nechají mít ciferník přesně dle vlastních představ.

Oppo Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Oppo Watch využijeme při mnoha pohybových aktivitách.

Duální systém výkonu

Také výrobce Oppo si položil otázku, zda své chytré hodinky vybavit výkonným, nebo úsporným čipem. Možnosti nakonec zvolil obě a Oppo Watch vybavil čipsety Qualcomm Snapdragon 2500 + Apollo 3, které se střídají dle aktuální potřeby. Zařazení Snapdragonu 2500 je mírným zklamáním, protože chytré hodinky už mnohdy využívají novější verzi 3100, a svět dokonce vyhlíží novinku 3300. Na druhou stranu nemáme zkušenosti s operačním systémem tohoto výrobce a třeba se plynulého chodu dočkáme i bez nejnovějšího čipsetu.

Ve výkonnějším, tzv. inteligentním módu vydrží Oppo Watch ne zrovna obdivuhodných 40 hodin, případně 24 hodin u 41mm velikosti. Úsporný mód naproti tomu dosáhne až 21 dní (14 dní u menší verze), aniž bychom přišli o funkce, jako je měření tepu, NFC platby či notifikace. Oppo má zároveň vlastní typ rychlonabíjení VOOC flash. Díky tomu baterii dobijeme ze 46 % za pouhých 15 minut (20 minut u 41mm verze) a celou baterii za krásných 75 minut. Čerpání elektrické energie navíc zpříjemní magnetická nabíječka, která je samozřejmě součástí balení.

Oppo Watch nás doprovodí i na startovní čáru

Hodinky Oppo Watch však nejsou jen chytré a výkonné, ale parťákem nám budou i při kdejakém pohybu. K dispozici má být celá řada módů, včetně chůze, běhání, cyklistiky, cvičení či plavání. Vodotěsnost 5 ATM umožňující plavání však není dostupná u 41mm verze Oppo Watch, která nabízí jen mírnou voděodolnost 3 ATM. Zajímavou vychytávkou jsou také pětiminutové lekce, které se zaměřují na konkrétní cíl – třeba ranní probuzení, relaxaci nebo aktivaci celého těla. Přijít nemáme ani o hlasovou asistenci, ačkoliv zatím neznáme šíři podporovaných jazyků.

Ať už se vrhneme na jakýkoliv pohyb, Oppo Watch pohlídají celou řadu údajů. V první řadě jde o srdeční tep, který měří rovnou 4 senzory uspořádané ve všech směrech. Oppo Watch jsou ale vybaveny i dalšími senzory, jmenovitě senzorem okolního světla, tříosým akcelerometrem, gyroskopem, geomagnetickým senzorem nebo snímačem tlaku. V noci Oppo Watch zase dohlíží na spánek, u kterého rozlišují lehkou a hlubokou fázi, aby nám ráno zobrazily patřičné hlášení. K dispozici jsou také dechová cvičení, hlídání menstruačního cyklu nebo polohové systémy GPS a Beidou.

Oppo Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Na základě fotografie našeho oblečení dokáží chytré hodinky Oppo Watch vytvořit vzor, který s naším outfitem perfektně ladí.

NFC, eSIM a další chytré funkce

Chytré hodinky Oppo Watch nevyužívají žádný ze zavedených operačních systémů. Stejně jako chytré telefony této značky, také smartwatch využívají systém ColorOS, byť upravenou verzi s názvem ColorOS Watch. Šíři funkcí to však neomezuje a vedle základních záležitostí, jako je budík, počasí nebo notifikace, jsou k dispozici také prémiovější funkce.

Zmínit musíme zejména podporu eSIM, která umožňuje telefonování i bez připojení k telefonu. Volat je možné jak skrze unikátní číslo, tak prostřednictvím čísla našeho smartphonu. Doposud byla oznámena podpora tří hlavních operátorů v Číně, a nakolik je tedy možné využít eSIM ve zbytku světa, zatím není jasné. Podobná situace je také kolem NFC a bezdrátového placení, u nějž opět nevíme, jak tomu bude na našem území.

Oppo Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Oppo Watch jsou k dispozici ve třech odlišných verzích.

K dispozici jsou také aplikace třetích stran, ať už jde o zábavu, hudbu, sociální sítě, nebo cokoliv jiného. Do 8GB vnitřní paměti Oppo Watch navíc nahrajeme vlastní hudbu, kterou lze následně poslouchat třeba skrze bezdrátová sluchátka. Z hlediska připojení hodinky nabízí WiFi, Bluetooth 4,2 a BLE. Zatímco Android je podporován od verze 6.0, majitelé iPhonů mají v tuto chvíli překvapivě smůlu. Společnost Oppo už nicméně pracuje také na podpoře iOS.

Oppo Watch – specifikace, dostupnost a cena

Oppo Watch jsou v každém ohledu velmi atraktivním modelem, kterého se však dočkáme neznámo kdy. Zatímco čínské obchody se naplní již 24. března, zbytek světa se dle výrobce dočká „později“. S ohledem na oficiální stránky je počáteční cena stanovena 2 499 čínských jüanů (zhruba 8 150 Kč) u Stainless Steel edice, 1 999 jüanů (6 500 Kč) v případě 46 mm a 1 499 jüanů (4 850 Kč) u 41mm varianty. Česká cenovka samozřejmě může být o něco vyšší, i přesto se však jedná o velmi příznivou cenu, která naláká nejednoho zákazníka.

i Mohlo by vás zajímat

Hodinky Oppo Watch jsou zdařilým vstupem do světa chytrých hodinek. Zakřivený AMOLED displej, pokročilé chytré funkce i dva čipsety střídající se podle potřeby. Ačkoliv hodinkám Oppo Watch na první pohled není co vytknout, uvidíme, jak dopadne reálná výdrž, podpora volání a NFC. Nechcete-li čekat, můžete se samozřejmě podívat na naši aktuální nabídku prostřednictvím zeleného tlačítka níže.

P-DC1-WEB04