Obnovit stránku
Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.

Alavis SAMMY 30 tbl.

Doručujeme i o víkendu. K vám domů i na prodejny
459 Kč
399 Kč
347 Kč bez DPH

Alavis SAMMY 30 tbl.

Alavis SAMMY je veterinární přípravek pro psy a kočky, který obsahuje kombinaci látek SAM-e a Silybinu – extraktu z ostropestřce mariánského. Obě látky jsou známé pro svůj pozitivní vliv na játra a jejich regeneraci. Alavis SAMMY lze využít také při poruchách tzv. kognitivních funkcí u psů a koček. Mezi kognitivní funkce patří procesy jako jsou učení, paměť či rozhodování. Alavis SAMMY je vhodný také pro geriatrické a chronicky nemocné psy a kočky či při zhoršení jaterních funkcí. Balení obsahuje 30 kapslí. 


Klíčové vlastnosti doplňku stravy pro psy Alavis SAMMY 30 tbl. a kočky

  • Určen pro psy a kočky 
  • Podporuje regeneraci jater 
  • Alavis SAMMY lze využít také při poruchách tzv. kognitivních funkcí u psů a koček
  • Balení obsahuje 30 kapslí
  • Vhodné také pro geriatrické a chronicky nemocné psy a kočky
  • Kapsle se podávají denně dle doporučeného dávkování

Alavis SAMMY podporuje regeneraci jater

Doplněk stravy Alavis SAMMY má pozitivní vliv na játra. Játra jsou klíčovým orgánem v látkové výměně organismu a detoxikaci, jelikož v nich probíhá metabolismus sacharidů, lipidů, aminokyselin, detoxikace amoniaku, degradace cholesterolu, hemu a dalších, které jsou důležité pro správný chod organismu. V játrech se tvoří, degradují a inaktivují hormony a vznikají plazmatické proteiny. Nesmíme také zapomínat na důležitou funkci, a tou je zásoba energie, železa a vitamínů.

Vhodné pro zvířecí pacienty s projevy demence

Alavis SAMMY se využívá při poruchách tzv. kognitivních funkcí u psů a koček. Tyto poruchy se nejčastěji projevují zhoršeným poznáváním členů rodiny či úplnou dezorientací. Vaši mazlíčci se mohou ztrácet ve svém známém prostředí. Další projevem je změna spánkového cyklu, kdy častěji v noc bdí, jsou neklidní a mají projevy dezorientace. Také zhoršení hygienických návyků v podobě pomočování se doma může vést k těmto poruchám. Všechny tyto změny mohou vyústit v tzv. geriatrickou (stařeckou) demenci. Za demenci se považuje stav, když je zhoršení funkcí závažnější, než-li odpovídá věku a zdravotnímu stavu.


Látky obsažené v přípravku 

SAM-e (S-adenosyl methionin)  – 200 mg
Silybin (extrakt z ostropestřce mariánského)  – 24 mg

Účinná látka SAM-e (S-adenosylmethionin) se přirozeně vyskytuje v tělech živočichů. Vzniká v játrech z aminokyseliny methioninu, kterou psi i kočky přijímají v potravě. Při nedostatečné výživě, onemocnění jater nebo u starých a chronicky nemocných zvířat však nemusí být jeho přísun dostačující.

S-adenosylmethionin se v těle účastní celé řady chemických reakcí především prostřednictvím přeměny na glutathion, který se uplatňuje jako významný antioxidant (chrání buňky před oxidačním stresem a volnými kyslíkovými radikály) a pomáhá tak například i při hojení ran.

SAM-e obsahuje síru a methylové skupiny. Díky tomu se účastní syntézy neurotransmiterů. Nerotransmitery jsou chemické látky, vznikající v nervovém systému, sloužící k předávání informací mezi nervovými buňkami nebo mezi nervovými a svalovými buňkami.

Proto lze látku SAM-e využít při poruchách tzv. kognitivních funkcí u psů a koček.

Silybin z ostropestřce mariánského je po dlouhá léta znám a využíván pro jeho hepatoprotektivní účinek, tj. chrání jaterní buňky (hepatocyty). Zabraňuje rozpadu hepatocytů a napomáhá regeneraci poškozené buněčné membrány.

Současné užívání látek SAM-e a Silybinu má výrazný pozitivní vliv na regeneraci jater. V poslední době se nalézá význam látky SAM-e i při kognitivních poruchách (demence) geriatrických psů a koček. Se zvyšujícím se věkem těchto zvířat se u nich setkáváme s rozvojem demence a pomocí látky SAM-e je možné tyto změny zmírnit.

Dávkování Alavis SAMMY 

Způsob použití: Kapsle se podávají denně dle doporučeného dávkování do tlamy zvířete či s malým kouskem potravy. Kapsli je možné rozdělat a obsah smíchat s vodou či s malým kouskem potravy. Přípravek Alavis SAMMY podávejte alespoň 60 minut před podáním stravy.

Délka podávání: Při akutním zánětu jater či při pankreatitidě podávejte přípravek Alavis SAMMY po dobu 1–3 měsíců denně, při chronických jaterních potížích podávejte přípravek denně po dobu 2–3 měsíců a u vysoce rizikových pacientů či u pacientů s výrazným poškozením jater podávejte přípravek 2× týdně dlouhodobě po 1–3 měsíční denní kúře.

Hmotnost psa, kočkyDenní dávka
1 - 5 kg1/2 kapsle
5 - 10 kg1 kapsle
10 - 20 kg2 kapsle
20 - 35 kg3 kapsle
35 - 45 kg4 kapsle
45 - 60 kg5 kapslí
60 - 70 kg6 kapslí
70 a více kg7 kapslí
5,0
Hodnotil 1 zákazník
50+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Mazlíček

Zvíře Pes a kočka
Velikost zvířete Všechna plemena
Stáří zvířete Bez omezení věku

Balení

Hmotnost 600 g
Počet kapslí 30 ks

Druh

Účel Na trávení , Podpora střevní mikroflóry
Druh Kapsle
Kód:  CHPrk0671
Prod. číslo:  8594191410127
Odkazy: Stránky výrobce
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB17