Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Podpora paliativní péče v Karlovarském kraji 

"Nepřišli jsme umřít, ale žít do posledního okamžiku", je mottem společnosti Hospic sv. Jiří, o. p. s. Domácí péče s hospicovou složkou je zařízení poskytující zdravotnické služby v domácím prostředí nemocného formou návštěvní služby multidisciplinárního týmu.Jedná se o:
  • specializovanou lékařskou paliativní péči
  • domácí ošetřovatelskou a paliativní péči
Paliativní péče je komplexní, aktivní a na kvalitu orientovaná péče poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stádiu. Cílem paliativní péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. 

Multidisciplinární tým tvoří: specializovaný vedoucí lékař, další lékaři, vrchní sestra, zdravotní sestry, sociální pracovnice, psycholog, duchovní, koordinátor dobrovolníků a školení pracovníci. Kapacita domácí péče s hospicovou složkou je deset klientů za měsíc.

Odborné sociální poradenství pro nevyléčitelně nemocné je bezplatná služby pro ty, kteří hledají informaci, kontakty, podporu v doprovázení v péči o nevyléčitelně nemocné a umírající i pro ty, kterým někdo blízký zemřel.

Alza.cz podpořila zavedení paliativní péče v domácím prostředí klientů obyvatel Karlovarského kraje poskytnutím mobilních telefonů, které slouží ke spojení členů multidisciplinárního týmu. Jeden mobilní telefon využívá sociální pracovnice na vyřizování sociálních potřeb klienta a pro jednání s úřady, druhý mobilní telefon slouží pro spojení zdravotních sester, které potřebují komunikovat s rodinou a dalšími členy týmu.
WEB9