Jaké výhody má pomalý hrnec?
Hrnec na pomalé vaření je vítaný pomocník do kuchyně. Stačí vložit suroviny a chutné jídlo připraví zcela sám a tím vám šetří čas i úsilí. Svůj čas můžete věnovat příjemnějším činnostem než je vaření. Díky jednoduché obsluze a přednastaveným programům dokáže v tomto hrnci vařit každý, proto pomalý hrnec čelí stále větší oblibě.
- Úspora času je neocenitelná v dnešní hektické době. Stačí vložit suroviny, zbytek zvládne pomalý hrnec.
- Snadné ovládání díky displeji a systému tlačítek.
- Nízká spotřeba – hrnec na pomalé vaření má nízký příkon, takže vařením v něm ušetříte za energie.
- Speciální programy usnadňují přípravu různorodých pokrmů. Stačí si jen vybrat, nemusíte nic nastavovat.
- Zdravá jídla si připravíte snadno. Díky nižším teplotám pomalé hrnce neničí vitamíny a živiny surovin.
Pomalý hrnec a jeho fungování
Hrnce na pomalé vaření fungují na jednoduchém principu. Stačí jen vložit nakrájené suroviny a zvolit požadovaný program. Díky vestavěné elektronice se pomalý hrnec postará o přípravu pokrmu zcela sám. Samotné vaření potom trvá v rozmezí od 4 do 10 hodin.
Zajímají vás, jak pomalé hrnce fungují? Přečtěte si náš článek Co je pomalý hrnec.
Podle čeho vybrat pomalý hrnec?
Pomalé hrnce jsou stále rozšířenější a vyznat se v nabídce nemusí být jednoduché. Při výběru se zaměřte na parametry, které přímo ovlivňují fungování a práci s přístrojem. Kterými technickými parametry pomalý hrnec disponuje a co by vám usnadnilo výběr?
- Příkon se obvykle pohybuje okolo 250 W. Vaření v pomalém hrnci je i přes delší proces úsporné.
- Objem hrnce na pomalé vaření zvolte s ohledem na počet strávníků. K dostání jsou 2-6litrové hrnce.
- Materiál, ze kterého je pomalý hrnec vyroben, zajišťuje odolnost přístroje a dotváří celkový design.
- Funkce, kterými pomalu vařící hrnec disponuje, výrazně ovlivňují práci přístrojem. Například díky vestavěným programům se hrnec postará o přípravu konkrétních pokrmů zcela sám.
- Ovládání přístroje může být manuální nebo digitální, kdy lze na displeji kontrolovat zadané hodnoty a další údaje o vaření, například zbývající čas.
Z čeho se pomalý hrnec skládá?
Pomalý hrnec je tvořen třemi základními částmi. Jelikož se jedná o elektrický spotřebič, jeho součástí je navíc přípojka do elektrické sítě.
- Elektrický spodní kotel zajišťuje ohřev ohřev vody a udržování nastavené teploty. Součástí je termostat spojený s časovačem.
- Vnitřní kameninová nádoba je obvykle vyjímatelná. Lze ji tak vložit například do lednice nebo mikrovlnné trouby. Často ji lze též mýt v myčce na nádobí.
- Kovový obal s držadly tvoří vnější ochranný plášť. Hrnec pro pomalé vaření je obvykle vyroben z nerez oceli, která je často barevně nalakovaná.
i
Zdravé a šťavnaté pokrmy dokáží připravit také Sous-vide hrnce, které vaří vakuově zabalené pokrmy. Podívejte se na naši nabídku.
5 doplňků, díky kterým se hrnec na pomalé vaření stane nezbytným pomocníkem
Moderní hrnce na pomalé vaření disponují sadou funkcí, které jejich používání ještě více usnadňují. Zároveň dovedou ušetřit čas a zajistí vynikající výsledky vašeho kulinářského snažení.
- Časovač zajistí vypnutí hrnce po nastavené době. Nestane se tak, že by se pokrm převařil.
- Odložený start umožňuje naplánování vaření. Pomalu pečící hrnec zcela sám připraví pokrm na dobu, kdy se vrátíte například z práce nebo výletu.
- Udržování teploty je zásadní funkce, díky které se pokrm připravuje vždy v ideální teplotě, která zachovává potřebné živiny a vitamíny.
- Displej zjednodušuje ovládání. Hrnec na pomalé vaření vám například zobrazí zbývající dobu přípravy jídla nebo zadané parametry vaření.
- Přednastavené programy se postarají o zcela automatickou přípravu oblíbených jídel. Pomalu vařící hrnec disponuje sadou programů, ze kterých si stačí vybrat.