Obnovit stránku

Pečujteo své zdraví

Zdravotní problémy mohou výrazně snížit kvalitu života. Nedopusťte to. Pomoci vám mohou správné přípravky, zařízení a postupy.

Zdraví

Zdravotní problémy

Podepisují se časté zdravotní komplikace na vašem vzhledu? Správná péče o tělo, podpora imunity a vhodná prevence vaše problémy vyřeší.

Prevence

Skvělá kondice neznamená jen dřinu v posilovně a dietu. Řešením je zdravý životní styl, přirozený pohyb, odpočinek a chytré doplňky.

Kondice

Během těhotenství prochází tělo řadou změn. Jak se připravit na těhotenství a kojení? A co vše budete po narození miminka potřebovat?

Těhotenství

Trápí vás alergie, astma či oslabená imunita? Zpříjemněte si každodenní život a zbavte se příčin i projevů alergie snadno a bez léků.

Alergie

pomůžeme vám vyřešitZdravotní problémy

Záda

Bolavá záda a další problémy s nimi spojené dokážou potrápit. Méně se hýbeme, mnoho z nás pracuje vsedě a zádové svaly ochabují. Záda pak bolí čím dál tím více, a navíc si postupně zaděláváme na potíže, jako jsou např. poškozené meziobratlové ploténky. Účinným řešením i prevencí je cvičení a speciální pomůcky. Zdravotní židle vám zajistí správnou polohu a pro uvolnění i posílení zad jsou ideální balanční podložky. Na ztuhlá záda doporučujeme vyhřívací podložky a deky nebo masážní přístroje a náladu vám zlepší i pobyt v sauně spojený s wellness a spa.

Také vás bolí záda? Pokud víte, že pravidelné kompenzační cvičení není nic pro vás, je třeba změnit činnosti, které k bolestem vedou – dlouhé vysedávání u počítače, tabletu či televize. U počítače však můžete pohodlně pracovat i vestoje nebo si alespoň pořídit vhodnou kancelářskou židli s ergonomickými funkcemi, jež zajistí správnou polohu těla při práci. Zdravé návyky je třeba pěstovat již odmalička, nezapomeňte tedy ani na pracovní místo těch nejmenších.

Hlava

Hlava je centrem naší nervové soustavy. Její bolestí se nás tělo snaží na něco upozornit – ať už je to únava po dni stráveném u počítače, zanedbaný pitný režim, nebo třeba počínající nachlazení. Od bolesti hlavy uleví aroma difuzéry a s dalším postupem poradí teploměr. Bolest hlavy může ale odkazovat i na chronické migrény nebo postupně se ozývající potíže s páteří či neurologická onemocnění. S občasnými bolestmi pomohou slabší analgetika. Ale pozor. Ač může mít bolest hlavy banální příčinu, zejména u dlouhodobých potíží neváhejte navštívit lékaře.

Klouby

Bolesti kloubů jsou typické pro starší občany. Jejich příčinou ale mnohdy bývá i genetika, dlouhodobě vysoká fyzická zátěž, špatná životospráva nebo příliš intenzivní sportovní nasazení. S bolestí konkrétního místa pomůže ortéza, která snižuje tlak vyvíjený na danou partii. Pro posílení a ochranu kloubů je pak dobré užívat kloubní výživu, dostupnou ve formě tablet nebo nápoje. Disponuje vysokým obsahem hydrolyzátu želatiny a vitamínů podporujících normální tvorbu kolagenu. Pomáhá tak nejen kloubům a kostem, ale i chrupavkám a pojivovým tkáním.

Krev

Krev je životadárnou mízou našeho těla, a je proto důležité se o ni starat a pravidelně ji monitorovat. Dnes už to jde i z pohodlí domova bez návštěvy lékaře. EKG měřiče kontrolují činnost srdce, a krom EKG vám tak změří i krevní tlak, srdeční tep nebo variabilitu srdeční frekvence. Pro přesnější měření krevního tlaku použijte tlakoměr, který dobře poslouží i pro měření srdeční arytmie nebo hypertenze. Oxymetr změří nasycení krve kyslíkem i srdeční puls. Může tak pomoci odhalit nemoci spojené s dýcháním či předáváním kyslíku do krve.

Cukrovka

Cukrovka neboli diabetes mellitus je v současnosti nevyléčitelnou poruchou metabolismu. Existují dva typy cukrovky. První vyžaduje pravidelný příjem látky zvané inzulin, druhý pak lze udržet pod kontrolou pomocí prášků a jiných léků. Pokud máte diabetes, je nutné mít přehled o hladině cukru v krvi, abyste snížili riziko vzniku dalších komplikací. Získáte ho pomocí glukometru. Mnoho užitečných informací k cukrovce vám pak poskytne literatura, v níž se dozvíte, jak se správně stravovat či jak na cukrovku vyzrát a zmírnit její následky.

Dýchání

Problémy s dýcháním postihují až pětinu populace. Netrápí přitom jen astmatiky, mnohdy za to mohou alergie nebo stres. Projevují se obtížným nádechem nebo výdechem a někdy těžkostmi v obou fázích dýchání. Úlevu poskytují inhalátory, které jsou vhodným pomocníkem i v době nachlazení. Kvalitu vzduchu doma i na pracovišti zlepšují zařízení pro úpravu vzduchu. Pomáhají třeba alergikům pročištěním vzduchu od pylů. Zvlhčovače umí vzduch zvlhčit, aby lidská sliznice nebyla vysušená. Odvlhčovače vzduchu naopak snižují vlhkost, která napomáhá výskytu bakterií.

klíčem ke zdraví jePrevence a imunita

Pleť

Pleť citlivě reaguje na různé změny prostředí. Podepisuje se na ní jak náš zdravotní stav, tak špatné klimatické podmínky. Následkem toho pleť stárne, tvoří se vrásky nebo nevzhledné akné. Jak lze těmto projevům předejít? V první řadě nezanedbávat pravidelné čištění pleti a používání pleťových krémů, které poskytují hydrataci a výživu, a několikrát týdně nanášet na vyčištěnou pleť masku nebo vyživující oleje. Pro náročnější doporučujeme přístroje pro péči o pleť a připomínáme, že důležitou prevencí proti stárnutí je používání opalovacích krémů.

Pravidelná péče o pleť a přípravky určené pro váš pleťový typ jsou základními stavebními kameny zdravé pokožky. Kromě základní čistící péče a nezbytné denní i noční hydratace naneste na vaši pleť alespoň jednou za týden pleťovou masku, která ji regeneruje a vyživuje do hloubky. Speciální péči věnujte očnímu okolí. Předejdete tak tvorbě očních vrásek, nevzhledných váčků i kruhů pod očima.

Vlasy

Kvalitu vlasů ovlivňuje především náš životní styl a prostředí, ve kterém se nejčastěji pohybujeme. K typickým problémům patří nadměrné vypadávání vlasů nebo šupinatění vlasové pokožky. Naštěstí dnes již existuje řada přípravků, jako jsou šampony proti padání vlasů nebo přípravky proti padání vlasů, pomocí kterých lze tento problém včas zastavit. Obnovu vlasů je vhodné podpořit šampóny na růst vlasů. Šampony proti lupům a na seboreu používejte vždy při zhoršeném stavu pokožky hlavy a nezapomeňte ani na vlasové kondicionéry, které vlasy vyživují a chrání.

Podstatou krásných vlasů je jejich zdraví a vitalita. Obojího lze dosáhnout vhodnou péčí o vlasy a vlasovou pokožku, vybírejte proto takové šampony a vlasové přípravky, které vždy odpovídají konkrétnímu typu vašich vlasů. Pro hloubkovou výživu vlasů volte přírodní cestu, ideální jsou v tomto případě různé masky a zábaly z olivového oleje. Stejně dobře vám poslouží také kokosový olej. A jak se zbavit lupů? Důležité je odhalit příčin a zvolit správnou péči o vlasovou pokožku.

Zuby

Jak lze nejlépe předcházet zubnímu kazu a paradentóze, nejčastějším problémům dutiny ústní? Kromě pravidelné péče a techniky čištění zubů je také důležité vybrat vhodný typ kartáčku a zubní pastu s účinným složením. Před výběrem doporučujeme konzultaci s odborníkem, zda je pro vás vhodnější manuální kartáček, nebo kartáček elektrický. Stejnou péči jako zubům věnujte i dásním. K čištění mezizubních prostor používejte mezizubní kartáčky nebo stále oblíbenější ústní sprchy. Nezapomeňte na dezinfekci ústní vodou, kterou celý čistící proces zakončíte.

Jak na zdravé zuby? Základem je pravidelné čištění, a to ideálně po každém jídle. Technika čištění zubů se pak odvíjí od toho, jaký kartáček používáte. Ať již manuální zubní kartáček, nebo kartáček elektrický, vždy je dobré nechat si odborně vysvětlit, jak čištění provádět. Zvýšenou pozornost věnujte také mezizubnímu prostoru, předejdete tak zubnímu kazu i nepříjemné paradentóze. A nezapomeňte – správně čistit je potřeba i dětské zoubky, která se začínají prořezávat kolem 6. měsíce.

Duševní hygiena

Každodenně jsme vystavováni různým vlivů, které nepříznivě působí na náš organismus. Podporou vlastní duševní rovnováhy získáte potřebnou odolnost, díky které předejdete mnohým zdravotním obtížím. Jednou z cest je světelná terapie. Je ideální pro relax a zároveň uleví od bolesti svalů či kloubů. Harmonie těla a ducha dosáhnete kombinací zdravého životního stylu ve dne a kvalitního spánku v noci. Právě k jeho stabilizaci i zlepšení přispívají monitory spánku nebo psychowalkmany. Duševní kondici podpořte i aktivním pohybem, ideálně cvičením jógy.

Domácí testy

Věděli jste, že v dnešní době existuje celá řada testů pro domácí použití, jejichž výsledek se dozvíte už za pár minut? Použitím některého z nich si nejprve sami potvrdíte vaši domněnku, kterou pak můžete konzultovat s příslušným specialistou. Mějte přehled o svém zdravotním stavu! Hodnota CRP, mužská plodnost, nesnášenlivost lepku, střevní onemocnění, žaludeční onemocnění, cholesterol, nedostatek železa, zánět močových cest, borelioza, chlamydie, ale i zjištění alergie nebo test na přítomnost drog, to vše můžete pomocí domácích testů zjistit.

To mě zajímá

abyste se cítili dobře, zaručíKondice a výživa

Dieta

Řešíte svou tělesnou hmotnost či zdravotní obtíže, ale stále se vám nedaří docílit ideálních proporcí a dobré kondice, přestože bio potraviny a RAW tyčinky jsou běžnou součástí vašeho jídelníčku? Možná jste ještě nenašli způsob stravování, který je pro vás vhodný. U někoho zafunguje dietní program založený na zvýšeném příjmu proteinů, jinému stačí zdravá výživa nebo alternativní strava, která tělu dodá všechny potřebné látky a je okamžitě připravená ke konzumaci. Nezapomeňte doplňovat důležité vitamíny a budete na dobré cestě k dokonalému tělu i zdraví.

Jak nepřibrat a udržet si zdraví v sedavém zaměstnání? Stačí dodržovat několika tipů, zejména se zdravě a vyváženě stravovat a dopřát si dostatek pohybu. Co se týče doplnění energie a důležitých látek pro tělo, v dnešní době máme na výběr mnoho potravin ve formě nápojů, jako je např. SATURO drink či tekuté jídlo MANA. Dáváte-li přednost spíše klasickým pokrmům, zvolte proteinovou dietu Prodietix. Zajímavým doplňkem stravy jsou tyčinky SENS ze cvrččí mouky, která je skvělým zdrojem bílkovin.

Měření

Dosažení vynikajících sportovních výkonů, skvělá fyzická kondice, ideální tělesná váha, to jsou sny mnoha z nás. Jak se ale k takovým výsledkům dopracovat, když chybí motivace? Jak zjistit míru vlastních pokroků? Sledování úbytku hmotnosti, nárůstu svalové hmoty a celkové tělesné kondice zajistí chytré osobní váhy s mnoha funkcemi. Pomocníkem nám mohou být i moderní fitness náramky a sporttestery, které motivují k pohybu a plnění sportovních cílů a zároveň dokáží sledovat a analyzovat pohybové aktivity, průběh spánku, ale i upozornit na dlouhé lenošení.

Základem správného tréninku je vedle samotných cviků také sledování tepové frekvence. Aby bylo maximálně přesné a výsledky nebyly zavádějící, je potřeba se spolehnout na správné vybavení. Ideální jsou fitness náramky. Začátečníkům nezbývá než doporučit fitness náramky X-Fitpolo a X-Fit GPS. Špičkovým výrobkem pro náročné, který oceníte v široké paletě sportů, jsou multisport hodinky Garmin vívoactive.

Aktivity

Aktivní sportovní vyžití, stejně jako dobrá psychická kondice, velmi prospívá našemu zdraví. Zajišťuje nám tělesnou vytrvalost, sílu i zdatnost a posiluje imunitu. Zároveň si díky sportu dokážeme udržet ideální tělesnou hmotnost, případně shodit nadbytečné kilogramy, aniž by bylo zapotřebí držet redukční diety. Ať už se vaším životním stylem stane fitness či jóga, které pomohou k posílení svalů a správnému držení těla, nebo to budou spíše aktivity venkovního rázu jako cyklistika a běhání, vězte, že jste rozhodně na dobré cestě k trvalému pevnému zdraví.

Pravidelné cvičení i sportování je základem udržení si dobré kondice. Pokud začínáte se zdravějším životním stylem, mrkněte na nejlepší sporty na hubnutí. K dosáhnutí lepších výsledků i regeneraci jsou k dispozici tréninkové pomůcky SKLZ. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je určitě běh. Víte ale, jak správně běhat? Pokud ano, a chcete pokračovat i za nepříznivého počasí, poslouží vám běžecký pás.

To mě zajímá

pomůžeme hladce zvládnoutTěhotenství a mateřství

Kojení

Mateřské mléko je to nejlepší, co můžete svému miminku poskytnout. Aby měl proces kojení hladký průběh, podpořte tvorbu mateřského mléka kojicím čajem a v případě nedostatečné laktace mějte po ruce odsávačku mléka nebo kloboučky na kojení formující bradavky. Pro vlastní pohodlí noste kojicí podprsenku a prsní vložky, které zachytí protékající mléko. Mnoho maminek dnes nedá dopustit na kojicí polštář, který zajistí pohodlnou polohu při kojení vám i miminku. Používání dudlíku je sporné. Dokáže sice děťátko zklidnit, na kojení však může mít negativní vliv.

Kojení je nejpřirozenější forma krmení novorozence. Ne vždy ale jde vše hladce, a pak mamince pomůže odsávačka mateřského mléka. Hlavní je nepanikařit a řídit se vlastním instinktem a radami odborníků. Mýtů a nepravd okolo kojení je totiž řada. Vhodné je naladit se s miminkem na stejnou vlnu a přirozeně vnímat jeho potřeby. To vám pak pomůže i s rozhodnutím, kdy a jak přestat kojit.

Pro zdraví miminka

S příchodem miminka je třeba zajistit vše potřebné pro jeho zdraví a bezpečí. V noci i přes den miminko pohlídá monitor dechu nebo dětská chůvička, na pozdější dobu je vhodná i dětská pojistka nebo dětská zábrana. Díky kojenecké váze zjistíte, zda miminko správně přibírá, a zda není třeba podpořit jeho vývoj dětskou výživou. V domácí lékárně by neměl chybět dětský teploměr a odsávačka hlenů pro případ nemoci. Užijete i praktický kapsář, do nějž se vejdou potřeby na přebalování jako plenky, krémy na opruzeniny a další dětská kosmetika.

Častý a dlouhodobý pláč může u novorozenců způsobovat kojenecká kolika. Na řešení tohoto problému existují různá doporučení, každému děťátku uleví totiž něco jiného. Mezi osvědčené rady patří například nošení miminka s mírným pohupováním nebo příjemná koupel, která uleví bolavému bříšku. Maminky potvrzují, že tyto nepříjemnosti začínají od prvních týdnů a trvají do několika měsíců, často vymizí po zavedení prvních příkrmů.

Potřeby pro maminky

V období těhotenství by o sebe měla nastávající maminka vhodně pečovat pomocí speciální kosmetiky pro maminky a také užívat potřebné doplňky stravy pro těhotné a kojicí. Včasným používáním krému na strie předejdete nevzhledným jizvičkám, krém na bradavky ošetří drobné trhlinky a intimní gel pečuje o jemné ženské partie. Důležité je také často odpočívat a dbát o své duševní zdraví a pohodu. Příjemná relaxační koupel obohacená o voňavou pěnu nebo olej do koupele vás pěkně uvolní, četba knih o rodičovství vás na vše připraví a zodpoví vaše případné dotazy.

Péče o zdraví v těhotenství je zásadní nejen pro maminku, ale také pro správný vývoj miminka. Je třeba vědět, co jíst a nejíst v těhotenství a hlídat optimální příjem vitamínů a minerálů. Při obtížích volte raději přírodní bylinnou cestu, většina chemických léků se totiž v těhotenství nedoporučuje kvůli riziku poškození plodu. A nezapomínejte během těhotenství ani na péči o pokožku a dostatek pohybu, vhodné je vyzkoušet třeba těhotenskou jógu.

Těhotenské potřeby

S rostoucím bříškem zohledněte několik důležitých věcí, které usnadní průběh vašeho těhotenství. Svoji stravu obohaťte o doplňky stravy pro těhotné, které dodají vašemu tělu potřebné vitamíny a živiny. Přes den noste těhotenský břišní pás, ulevíte namáhaným zádovým svalům. V autě se budete cítit mnohem pohodlněji a bezpečněji s těhotenským pásem do auta. Monitoring nenarozeného miminka kdykoliv zkontroluje jeho srdeční aktivitu a tašku do porodnice si raději zabalte s předstihem, kromě jiného by v ní neměly chybět poporodní vložky ani poporodní kalhotky.

Před příchodem miminka v sobě můžete pociťovat zmatek a obavy. Abyste se vyhnula nejistotě, je dobré vědět, jak se připravit na příchod miminka. Hned zpočátku si nastudujte těhotenský kalendář, ať víte, kdy máte absolvovat jaká vyšetření a co při nich máte očekávat. A aby vás nic nepřekvapilo, zjistěte si, na co si máte dát v těhotenství pozor a co s sebou do porodnice.

To mě zajímá

zažeňte nadobroAlergie

Úprava vzduchu

Při astmatických obtížích i alergiích přináší úlevu čistý vzduch bez prachu a alergenů. Řešením pro úpravu vzduchu v místnosti jsou čističky vzduchu, které zajistí odstranění virů, bakterií i toxických látek. V případě nízké vlhkosti ovzduší (zejména v topné sezóně) oceníte zvlhčovače vzduchu, které zajistí ideální 50% vlhkost ovzduší v domácnostech. Zvlhčovače s teplou párou zároveň sníží i šíření mikroorganismů. Naše zdraví však ohrožuje i nadměrná vzdušná vlhkost. Zde je vhodné využít odvlhčovače vzduchu, jež zamezují množení bakterií a vzniku plísní.

Alergie nezpůsobují pouze jarní pyly, je třeba je řešit i v zimních měsících. V domácnostech méně větráme a vzduch v místnostech je obvykle velmi suchý. V topném období budou účinnou zbraní zvlhčovače vzduchu. Celoročně je výhodné využívat čističky vzduchu, které výrazně omezí výskyt alergenů v domácím prostředí. Alergie nemusí být nutně trápením. Ač se jí nedokážeme zcela zbavit, můžeme potlačit příznaky a zvýšit si tak kvalitu běžného života

Parní čištění

Alergie na prach a roztoče nám způsobují nepříjemné zdravotní komplikace. Účinnými pomocníky při likvidaci alergenů v domácnostech jsou parní technologie. Parní mopy a parní čističe nás bez chemie zbaví všech nečistot, choroboplodných zárodků i roztočů. Parní vysavače navíc pomohou od nepříjemných plísní. V rámci omezení množství alergenů v našem nejbližším prostředí je vhodné ošetřit párou i oděvy. Prádlo, jež projde cyklem parní pračky, je zbaveno nežádoucích alergenních částic. Následným využitím parní sušičky antibakteriální efekt ještě podpoříte.

Alergie na hmyz

Alergie na bodnutí hmyzem může mít pro některé z nás až fatální následky. Snadným řešením, jak se ochránit venku i v domácnosti, jsou odpuzovače a lapače hmyzu. Rychlou aplikaci zajistí odpuzovače hmyzu ve formě repelentního spreje, tělového mléka či náramku. Elektrické odpuzovače jednoduše zapojíte do zásuvky v kterékoli místnosti, jsou bezpečné i v dětském pokoji. Pro účinnou likvidaci lezoucího i létajícího hmyzu vsaďte na lapače hmyzu, např. ve formě nástrahy. Pokud potřebujete pokrýt větší účinnou plochu, skvěle vám poslouží elektrické lapače hmyzu.

Zdánlivě banální hmyzí bodnutí je vždy nepříjemné, pro některé z nás však může nést až fatální následky. Prevence je samozřejmě prvním krokem, ale ne vždy se problematické situaci můžeme vyhnout. Jste si jistí, že se dokážete účinně zbavit nežádoucího vosího hnízda? Víte, jak postupovat při vyndávání přisátého klíštěte? I základní povědomí o vhodném postupu vám pomůže v kritické situaci zachovat klid a bez následků ji vyřešit.

To mě zajímá
P-DC1-WEB28