Obnovit stránku

Samsung Galaxy S8 a S8+ (PODROBNÁ RECENZE)

Nejnovější vlajkové lodě společnosti Samsung mají představovat to nejlepší, co dnešní mobilní telefony dokážou nabídnout. Prvotřídní materiály, odolná konstrukce, výkon, jemný displej – to vše je samozřejmostí. Ukrývá se ale ve dvou špičkových telefonech Samsung Galaxy S8 ještě něco navíc? A dokáže si výrobce obhájit nasazenou cenu? Po několika dnech pečlivého testování vám jako první přinášíme podrobnější recenzi obou modelů.

Samsung Galaxy S8 nyní k vyzkoušení po celé ČR

Samsung Galaxy S8 k zapůjčení

Přichystali jsme pro vás možnost před zakoupením si důkladně vyzkoušet Samsung Galaxy S8. Na vybraných prodejnách je telefon připraven k zapůjčení na celých 5 dnů. Přístroj si z prodejny odnesete v kufříku, který kromě modelu Samsung Galaxy S8 obsahuje i hodinky Gear S3 Frontier. Kufřík vám půjčíme při složení vratné zálohy 2 000 Kč.

Recenze Samsung Galaxy S8 – Obsah

První pohled na Samsung Galaxy S8 v recenzi: kvalitní konstrukce a zpracování

Na první pohled rozpoznatelné vlajkové lodě Samsungu zcela změnily svůj design. Může za to především obří zakřivený displej (5,8" u Samsung Galaxy S8, 6,2" u Samsung Galaxy S8+), který zabírá téměř celou čelní stranu mobilního telefonu, a také úzké rámečky nahoře a dole, které jsou zmenšeny na nezbytné minimum, akorát pro čelní kameru, notifikační LED a senzory nad displejem. V ruce tedy budete držet prakticky jenom obří displej, který se vešel do těla telefonů s displeji okolo 5,2" až 5,5".

Samsung Galaxy S8 a S8+; recenze; přední strana

Oproti předchozím modelům Galaxy S7, S7 edge zmizelo ze Samsung Galaxy S8 typické domovské tlačítko na přední straně mobilu ukrývající senzor otisků prstů, displej ale dole ve středu reaguje na tlak. Při zatlačení se odkudkoli z prostředí vrátíte zpět na domovskou obrazovku.

A co se stalo se čtečkou otisků prstů? Samsung jde proti proudu a senzor najdeme neprakticky na zadní straně mobilního telefonu u fotoaparátu a snímače tepu. Je navíc umístěn napravo od něj, a i když reaguje rychle a spolehlivě, jen těžko se k němu u obou smartphonů prstem dostanete. 

Jako náhradu za horší umístění nabízí oba telefony Samsung Galaxy S8 odemknutí pomocí skeneru duhovky a obličeje. Obě metody za dobrého osvětlení fungují bez zaváhání, problém však nastává v přítmí, kdy má kamera logicky s identifikací problém. Právě tehdy jste nuceni použít čtečku, nebo jiný postup odemykání telefonu (znak, pin nebo přejetí).

Samsung Galaxy S8 a S8+, balení. Samsung Galaxy S8 a S8+, balení Samsung Galaxy S8 a S8+, balení

Samsung Galaxy S8 a S8+, zadní strana Samsung Galaxy S8 a S8+, porty Samsung Galaxy S8 a S8+, displej

Na zadní straně mobilního telefonu se mimo čtečky otisků prstů nachází i fotoaparát, který je perfektně srovnán s tvrzeným zadním sklem, jenž po bocích plynule navazuje na rám, stejně jako zakřivený displej z druhé strany. Díky tomu se oba Samsung Galaxy S8 velmi dobře drží, i když menší Galaxy S8 padne do rukou přeci jen lépe.

Spodní hrany telefonů Samsung Galaxy S8 hostí mikrofon a hlasitě hrající reproduktor, který ale kvalitativně spadá do průměru a trpí mírně plechovým nádechem. Po modelech Galaxy A3 a A5 2016 přistoupil Samsung také u vlajkových modelů k nabíjení přes USBC, ale 3,5 mm jack pro sluchátka zůstal i zde zachován. V balení navíc dostanete sluchátka společnosti AKG, která se umí přizpůsobit vašim zvukovodům a výsledná reprodukce je čistá, nechybí jí basová složka a konkurence může doslova tiše závidět.

Velmi dobré je také umístění tlačítek, která jsou nezvykle tři. Na pravém boku Galaxy S8 se nachází tlačítko pro vypnutí/zapnutí a odemknutí, na levém pak kolébkové tlačítko pro regulaci hlasitosti. Pod ním je ale ještě jedno, které aktivuje nového asistenta Bixby, jež shlukuje zpravodajské informace a funguje tedy stejně jako například Siri.

Samsung Galaxy S8 a S8+, displej Samsung Galaxy S8 a S8+, horní hrana Samsung Galaxy S8 a S8+

Samsung Galaxy S8 a S8+ Samsung Galaxy S8 a S8+ Samsung Galaxy S8 a S8+, boky telefonu

Horní hrana Samsung Galaxy S8 obsahuje už jen sekundární mikrofon a také slot pro Nano SIM kartu a paměťovou micro SDXC kartu. Rámy telefonu jsou v identickém barevném provedení, jako je tomu u zadní strany. V našem případě je to modrá, ale v prodeji bude i černá, šedá a stříbrná. V poslední řadě Galaxy S8 a S8+ disponují stupněm krytí IP68, takže zvládnou i nějaké to vykoupání. Konstrukce telefonů očekávatelně obstála na výbornou.

Telefony Samsung Galaxy S8 i S8+ mají nevídaný bezrámečkový displej

Obě velikosti Samsung Galaxy S8 nabízejí po stranách zakřivený displej s rozlišením až 2 960 × 1 440 px. Proč říkáme až? Samsung nabízí možnost snížit rozlišení i na FHD+ (2 220 × 1 080) nebo dokonce jen na HD+ (1 480 × 720), abyste ušetřili baterii. Rozdíl je na 5,8" i větším 6,2" displeji znatelný, a především na Galaxy S8+ již malé rozlišení nevypadá pěkně. Oceňujeme ale další možnost, jak ušetřit potřebná procenta kapacity akumulátoru.

Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti

Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti

S nejvyšším rozlišením jsou displeje chloubou obou telefonů Samsung Galaxy S8 a o jejich kvalitách nemůže být sporu. Barvy jsou jasné, ale stále přirozené, a navíc jejich intenzitu lze regulovat. Jedná se bezpochyby o nejlepší panely, které lze v mobilních telefonech nalézt. Minimální i maximální jas je na skvělé úrovni a potlačit můžete také modré světlo, což při delším koukání na displej ve tmě uleví očím. Technologie Super AMOLOED zajišťuje skvělé pozorovací úhly a intenzivní tmavé odstíny včetně černé.

Využít lze i zahnuté boky displeje. Po přejetí od kraje vám mohou zobrazit nejpoužívanější aplikace, kontakty, počasí a další skupinu informací si lze nastavit. Pokud by vám nějaký panel chyběl, můžete si ho jednoduše stáhnout přímo od výrobce.

i Samsung Galaxy S8 mezi nejlepšími Špičkový displej je jednou z nejsilnějších stránek telefonů Samsung Galaxy S8 a S8+, i díky němu se oba smartphony dostaly mezi nejlepší telefony roku 2017 podle našeho výběru.

Výkon – Galaxy S8 vs iPhone 7

Výkonnostně jsou na tom oba sourozenci stejně. Uvnitř těla tiká osmijádrový tovární procesor Samsung Exynos 8895 spolu s podporou 4 GB operační paměti. Obrovská síla se projevila i v becnhmarku AnTuTu, kde se Galaxy S8+ umístil na 3. místě. O pár bodů ho předehnali konkurenční Apple iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Samsung Galaxy S8+ v benchmarku AnTuTu

 • Celkové skóre: 174 023
 • 3D: 72 462
 • UX: 52 504
 • CPU: 38 945
 • RAM: 10 112

Přesto, že Samsung s vlajkovými loděmi není na první příčce, jejich výkon s rezervou stačí na všechny dnešní nejnáročnější hry a dle našeho odhadu to tak vydrží ještě minimálně tři roky. Výkonu značně pomohl i odlehčenější software, respektive nová nadstavba Samsungu nazvaná Experience. Náročný multitasking, veškeré hry a svižné procházení prostředím zvládne Samsung Galaxy S8 (+) bez sebemenšího zaškobrtnutí.

i Ještě lepších hodnot v benchmarcích i praktickém využití bude zajisté dosahovat dlouho očekávaný model Samsung Galaxy S9. Ten má totiž přijít podle spekulací s výkonným procesorem Exynos 9810 a úžasnými 6 GB operační paměti RAM, respektive 8 GB u větší verze S9+.

Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti Samsung Galaxy S8 a S8+

Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti Samsung Galaxy S8 a S8+, srovnání velikosti

Galaxy S8 je špičkový fotomobil, ale…

Oproti ostatním vlajkovým modelů jiných výrobců, jako je například Apple iPhone 7 Plus či Huawei P10 se Samsung nerozhodl do Samsung Galaxy S8 implementovat duální fotoaparát ani u jednoho z modelů. V telefonech se nachází jeden snímač s 12Mpx rozlišením, který je podpořen přisvětlovací diodou. Ačkoliv laserové zaostřování chybí, i bez této vlastnosti vytváří oba telefony velmi povedené snímky, které se v rámci dnešních mobilních telefonů opět řadí na naprostý vrchol.

Díky světelnosti objektivu f/1,7 využijí fotoaparáty maximum světla a tak i noční snímky nepostrádají kvalitu, i když tady suveréně vévodí Huawei P10. Menším neduhem je u Galaxy S8 (+) využití masivnějšího postprocessingu, který se ukazuje především v největších detailech. Při přiblížení si všimnete nepřirozených kontur a připomínajícíh "komiks" filtr. Toto je ale jeden z mála problémů a v dobrých světelných podmínkách si telefony Samsung Galaxy S8 vedly oproti konkurenci minimálně stejně dobře.

Samsung Galaxy S8 a S8+ ukázkové snímky fotografieSamsung Galaxy S8 a S8+ ukázkové snímky fotografieSamsung Galaxy S8 a S8+ ukázkové snímky fotografieSamsung Galaxy S8 a S8+ ukázkové snímky fotografieSamsung Galaxy S8 a S8+ panorama fotky

Samsung Galaxy S8 a S8+ foťák fotoaparátSamsung Galaxy S8 a S8+ foťák fotoaparátSamsung Galaxy S8 a S8+ foťák fotoaparátSamsung Galaxy S8 a S8+ foťák fotoaparát

Fotoaparát Samsung Galaxy S8 disponuje i možností natáčet stabilizovaná videa v UHD rozlišení (3 840 x 2 160) při 30 fps nebo ve Full HD při 60 snímcích za sekundu. K dispozici je také možnost natáčet časosběrná videa, slow – motion záběry a vytvářet panoramatické snímky. 

Velké změny se odehrály na poli přední kamerky pro selfie, která má 8 Mpx a autofocus. Navíc disponuje identickou světelností, jako zadní kamera a vytváří překrásné portréty, které můžete ověnčit samolepkami a prohnat různými filtry.

Samsung Galaxy S8+ kvalita fotekJak fotí Samsung Galaxy S8Jak fotí Samsung Galaxy S8Jak fotí Samsung Galaxy S8

Jak fotí Samsung Galaxy S8Jak fotí Samsung Galaxy S8Jak fotí Samsung Galaxy S8Jak fotí Samsung Galaxy S8

Jak fotí Samsung Galaxy S8+Jak fotí Samsung Galaxy S8 a S8+Samsung Galaxy S8 a S8+ noční fotkyFotky v noci Samsung Galaxy S8 a S8+

Samsung Galaxy S8 nabízí také nespočet filtrů a efektů. Snímky si následně můžete ještě dodatečně upravovat v mobilním telefonu. Prostředí je maximálně přehledné a všechny důležité prvky včetně manuálního režimu máte hned po ruce. "Swajpnutím" ve svislé ose přepínáte mezi přední a zadní kamerou. Užitečnou možností u obou režimů je plovoucí spoušt, kterou si můžete libovolně posouvat po displeji. Fotografovat je možné také pomocí hardwarového tlačítka hlasitosti, vyslovením hlasového pokynu, klepnutím na obrazovku nebo ukázáním dlaně.

Baterie a výdrž mobilního telefonu Galaxy S8 nepřekvapí

Velikost baterie je jeden z mála aspektů, ve kterém se Samsung Galaxy S8 a S8+ liší. Menší model disponuje akumulátorem s 3 000 mAh, tedy identickou hodnotou jako předchozí Galaxy S7. Baterie většího Galaxy S8 + má baterii o 500 mAh větší, celkem tedy 3 500 mAh. U obou modelů by se mohlo zdát, že na obrovský výkon a velké displeje s jemným rozlišením je to méně. Výrobce ale zapracoval na odladění softwaru, a ve výsledku jsou modely typickými jednodenními smartphony při náročnějším používání (surfování, hovory, chatování a chvilka hraní her). 

Samsung Galaxy S8+, modul fotoaparátuSamsung Galaxy S8, modul fotoaparátuSamsung Galaxy S8+, portySamsung Galaxy S8+, zadní strana

Samsung Galaxy S8 a S8+, obsah baleníSamsung Galaxy S8 a S8+, sluchátka AKGSamsung Galaxy S8 a S8+, zadní stranaSamsung Galaxy S8 a S8+

V případě, že budete oba telefony více šetřit, odpustíte si hry, slevíte na jasu displeje a omezíte se s internetem pouze na komunikátory, na konci dne budete mít pořád přes 20 %. Můžete ale využít pokročilých úsporných režimů, které sníží výkon a rozlišení. Ten nejúspornější omezí prostředí na nejdůležitější aplikace a prodlouží výdrž až o neuvěřitelných 67 hodin, Samsung Galaxy S8 pak ale prakticky využijete jen na zprávy a volání.

i Bojíte se, že se vám baterie při velké zátěži přehřeje? Přečtěte si, jak tomu zamezit v našem článku o správném zacházení s telefonem ve vedrech.

K dispozici je také bezdrátové nabíjení a rychlé nabíjení od Samsungu. Naprosto vybitý Samsung Galaxy S8 nabijete do plna asi za hodinu a půl, větší Galaxy S8+ přibližně za 1 hodinu a 45 minut.

Operační systém Android 7.0, prostředí Samsung Experience a Bixby

Samsung nasadil do Samsung Galaxy S8 nejnovější verzi Androidu a i zde se již nachází nová nadstavba Samsung Experience, která je na míle vzdálena těžkopádnému TouchWizu. Prostředí je vzdušné, přehledné a při jeho procházení jsme nezaznamenali jediné zaseknutí či zpomalení. Samsung celé prostředí maximálně vzhledově zjednodušil, ale pokud by vám vzhled nevyhovoval, je možné ho snadno změnit pomocí schémat přímo z aplikace od výrobce.

Samsung Galaxy S8 a S8+, domovská obrazovka Samsung Galaxy S8 a S8+, menu Samsung Galaxy S8 a S8+, horní lišta Samsung Galaxy S8 a S8+, boční panel Samsung Galaxy S8 a S8+, boční panel Samsung Galaxy S8 a S8+, nastavení bočního panelu

V softwaru najdete i pár předinstalovaných aplikací. Jedná se především o kancelářské pomocníky od Microsoftu jako je Word, Excel a PowerPoint. Z komunikace nelze nezmínit Skype, Facebook a jako cloudové úložiště může posloužit OneDrive.

Samsung Galaxy S8 a S8+, Bixby Samsung Galaxy S8 a S8+, nastavení Bixby Samsung Galaxy S8 a S8+, nastavení Samsung Galaxy S8 a S8+, klávesnice a zprávy Samsung Galaxy S8 a S8+, schémata Samsung Galaxy S8 a S8+, rozlišení

Velkou novinkou je také asistent Bixby, kterého vyvoláte tahem z hlavní domovské obrazovky doprava anebo slovně. Slyší na zvolání „Hello Bixby“. Přes asistenta můžete spouštět aplikace, vyhledávat informace i nastavovat telefon. Rozumí ale pouze angličtině a jiný jazyk prozatím není podporován – s češtinou se, alespoň v blízké budoucnosti, zatím vůbec nepočítá. K radosti mnohých se už ale na internetu objevují videa, jak tlačítko Bixby překonfigurovat na spouštění Google Now.

Stojí Samsung Galaxy S8 a S8+ za to?

Cena obou mobilních telefonů není nízká. Samsung se bohužel rozhodl pro meziroční zdražení a Samsung Galaxy S8 vyjde bezmála na 22 tisíc. Větší Galaxy S8+ pak na téměř 25 tisíc korun. Nutno ale podotknout, že výrobce vytáhl z rukávu všechna esa a telefony patří k tomu absolutně nejlepšímu na trhu. Bodují především obřím displejem, který se napasoval do malého těla a navíc je prohnutý, což poskytuje softwaru další možnosti využití.

Takže dali bychom za telefon obří částku? Ano. Oba Samsung Galaxy S8 jí dokázaly obhájit se vztyčenou hlavou (rozumějte displejem), a i když je zde stále prostor pro drobná vylepšení, předvedl výrobce skvělou práci.

i Přečtěte si také recenzi nejnovější vlajkové lodě Samsung Galaxy Note 8 nebo informace o nejnovějším modelu Samsung Galaxy S10.

Závěrečné hodnocení Samsung Galaxy S8 a S8+

Hodnocení 95% Alza.cz

Hlavní parametry

Výkon a výbava

95 %

Fotoaparát

90 %

Design a konstrukce

100 %

Samsung Galaxy S8 Plus

Klady

 • Obří velikost displeje v poměru k tělu
 • Prvotřídní konstrukce a kvalitní materiály
 • Odladěný Android 7.0 a Samsung Experience
 • Skvělá 8 Mpx přední kamera
 • Rychlonabíjení přes nové USB-C
 • Kvalita dodávaných sluchátek AKG
 • Obří výkon

Zápory

 • Umístění čtečky otisků prstů
 • Horší hlasitý reproduktor
 • Masivní postprocessing u fotografií
 • Asistent Bixby rozumí pouze anglicky
 • Extrémní náchylnost těla na ulpívání otisků

Co jsme napsali o Samsung Galaxy S8 dříve

Samsung Galaxy S8 a S8+ (PODROBNÉ INFORMACE)

Fandové moderních technologií se konečně dočkali. Nejočekávanější chytrý telefon první poloviny roku 2017, špičkový Samsung Galaxy S8, oficiálně spatřil světlo světa na konferenci v New Yorku a Londýně. Potvrdily se informace o téměř bezrámečkovém designu, úhlopříčkách, hlasovém asistentu Bixby a začátku prodeje v Česku 28. dubna. Jaký je letošní král mobilních telefonů, v čem se liší od Galaxy S7 a jak je na tom cena? V článku se dočtete rovněž o dalších novinkách – sférické kameře Samsung Gear 360, brýlích Samsung Gear VR a dokovací stanici Dex Station.

Samsung Galaxy S8. Jak probíhalo představení?

18:04 – Konec přenosu, děkujeme za pozornost!
18:00 – Na pódiu opět DJ Koh. Samsung se chce poučit ze svých chyb. Brána do mobilního života, to je Samsung Galaxy S8. Následuje video ukazující pokrok, který společnost prodělala. 
17:56 – Samsung DeX. Příslušenství, do něž vložíte svůj Galaxy S8 a propojíte jej s monitorem. Můžete tak například pohodlně připravit prezentaci na počítači. 
17:46 – Představení Samsung Galaxy S8 a S8+ je u konce. Na pódiu je Suzanne de Silva, která představuje další produkty. Mezi nimi kameru Gear 360.
17:43 – Justin Denison znovu na pódiu. Samsung Galaxy S8 a S8+ bude k dispozici 21. dubna celosvětově, 28. dubna pak v Česku. Každý smartphone bude mít ve výbavě sluchátka AKG. 
17:41 – Své zařízení, například chladničku, můžete mít pod kontrolou odkudkoli. Stačí připojit Samsung Connect Home, chytrý hub pro ovládání domácnosti, který propojí jednotlivé spotřebiče s telefonem. 

17:40 – Chytré zadávání upomínek. Bixby umožňuje hlasem pouštět hudbu například z Google Music. 
17:36 – Bixby rozumí kontextu. Ví, co se děje na vašem displeji. Např. otevřete si mapy a řekněte "pošli tuto polohu někomu". Bixby rovněž přináší nový způsob vyhledávání. Dokáže totiž identifikovat, co vidí skrz kameru. To lze využít například při online nakupování – jednoduše namiřte telefon na produkt a Bixby jej najde u jednoho z partnerů. Čím více jej používáte, tím více se navíc učí. 
17:34 – Na pódiu je nyní další zástupce společnosti. Mluví o tom, že naše chytré telefony jsou čím dál složitější. Měly by se nám spíše přizpůsobit. Řeč je o hlasovém asistentu Bixby.
17:31 – Samsung Pay promění váš telefon v digitální peněženku. Korejský výrobce spolupracuje s mnoha bankami po celém světě, jako je Bank of America, Visa apod. Bezpečnost by měl přinést bezpečnostní systém Samsung Pass.
17:29 – Skener oční duhovky by měl přinést rychlé odemykání a zároveň bezpečí. 
17:27 – S8 (3 000 mAh) a S8+ (3 500 mAh) podporují rychlonabíjení. Kvalita a bezpečnost je maximální priorita. Samsung se očividně chce poučit a nedopustit podobné problémy, jaké měl s Note 7.
17:24 – Fotoaparát s technologií Mutli frame processor. S ním by vám nic nemělo uniknout. Samozřejmě nechybí ochrana IP68. S8 obsahuje 10nm procesor a více síly v malých rozměrech.
17:23 – Neviditelné domácí tlačítko. Samsung Galaxy S8 - home button
17:19 – Infinity display - nekonečný displej. Díky němu displej podle spekulací oproti předchůdci narostl, aniž by se výrazně zvětšily rozměry. Konečně zmizely nevzhledné rámečky. Displej slibuje nejen větší rozměry, ale i lepší barvy.
17:14 – Následuje krátké video. DJ Koh ukazuje Samsung Galaxy S8. Následně odchází z pódia a přichází zástupce Samsung America.
17:13 – Dnes se dočkáme telefonu, které nám ukáže nové hranice zážitku s telefonem. Nová éra designu chytrých telefonů.
17:12 – DJ Koh zdůrazňuje příkladnou spolupráci s Googlem i dalšími partnery. 
17:10 – DJ Koh slibuje skvělé inovace a dechberoucí design. Představí také nové služby, mezi nimi Bixby. Slibuje intuitivní ovládání telefonu. Těšit se dle jeho slov můžeme na intuitivní ovládání telefonu. Čeká nás nový způsob, jakým interagujete se světem skrz svůj telefon.
17:03 – Na pódium přichází šéf Samsungu Mobile DJ Koh. Mluví o tom, že letošní rok bude pro Samsung výzvou. Jistě naráží na nepovedený Note 7. Samsung se snaží přinášet produkty, kterým můžete důvěřovat.

17:00 – Show začíná krátkým klipem. Následuje video, v němž můžeme vidět virtuální realitu a mimo jiné první náčrtky Samsung Galaxy S8.
16:59 – Vítejte u textového přenosu z představení smartphonu Samsung Galaxy S8. Hlasatelka informuje přítomné, aby se posadili. Vše již co nevidět začne.

Samsung Galaxy S8 - mobil s nekonečným displejem

První čeho si všimnete při pohledu na Samsung Galaxy S8, je obří displej překrývající téměř celou přední stranu. Lví podíl na tom má „nekonečný displej“ (Infinity Display) takřka bez rámečků. Proto Samsung svému novému top modelu říká telefon bez hranic. Ke zvětšení displeje přitom došlo bez výrazného nárůstu rozměrů samotného mobilního telefonu.

Samsung Galaxy S8 - stříbrná barva

Ze spekulací se potvrdily velikosti úhlopříček Super AMOLED displeje 5,8 a 6,2 palců, stejně tak jejich rozlišení, které je shodně 2 960 × 1 440 pixelů. Mobilní telefon Samsung Galaxy S8 má nový také poměr displeje, a to 18:5,9. Obrazovka je delší a užší než u předchůdce, což znamená méně scrollování při čtení dlouhých textů nebo pohodlnější použití dvou aplikací zároveň. Jak zaznělo od zástupců společnosti Samsung v prezentaci, novinka nemá jen zvětšené rozměry displeje, ale také živější barvy s podporou HDR standardů.

Kdy přijde Samsung Galaxy S8 na trh a kolik bude stát?

Před oficiálním představením se dlouho spekulovalo o výrazném navýšení ceny Samsung Galaxy S8. Pravda je nakonec uprostřed. Samsung S8 v nejlevnějším provedení pořídíte dráže než Galaxy S7. Na druhou stranu Samsung upustil od dělení na základní a Edge verzi se zakřiveným displejem. A právě zde tkví milé překvapení. Ačkoliv Galaxy S8 má i v nejlevnější verzi atraktivní 3D panel, jeho cenovka je mírně nižší než s jakou startoval minulý rok Samsung Galaxy S7 Edge.

Typ Samsung S8 Samsung S8+ Samsung S7 Samsung S7 Edge
Cena od 21 990 Kč od 24 990 Kč 19 799 Kč* od 22 599 Kč*

*V době uvedení na trh.

Pamatujete na Xiaomi Mi Mix? Tento telefon jako vůbec první nabídl téměř bezrámečkový displej, čímž Samsung Galaxy S8 vyfoukl prvenství. Bohužel, ač je to skoro půl roku, zůstalo pouze u nabídky. Telefon se do ČR kvůli omezeným výrobním kapacitám zatím nedostal. Samsung v tomto směru naštěstí nic nepodcenil. Začátek prodeje Galaxy S8 a S8+ započne již 28. dubna.

Galaxy S8 a S8+ vs Galaxy S7 Edge

Typ Samsung S8 Samsung S8+ Samsung S7 Edge
Displej 5,8" 6,2" 5,5"
Rozlišení 1 440 × 2 960 1 440 × 2 960 1 440 × 2 960
Jemnost dispeje 570 ppi 529 ppi 534 ppi
Procesor Snapdragon 835 Snapdragon 835 Snapdragon 820, Exynos 8890
Operační paměť RAM 4 GB 4 GB 4 GB
Interní paměť min. 64 GB + paměťová karta min. 64 GB + paměťová karta min. 32 GB + paměťová karta
Fotoaparát 12 Mpix f/1.7 12 Mpix f/1.7 12 Mpix f/1.7
Přední fotoaparát 8 Mpix 8 Mpix 5 Mpix
Rozměry 14,89 × 6,81 × 0,8 cm 15,95 × 7,34 × 0,81 cm 15,09 × 7,26 × 0,77 cm
Hmotnost 155 g 173 g 157 g
Čtečka otisků prstů
Skener duhovky
Rozpoznávání obličeje

Porovnání mobilů Samsung Galaxy S8 a iPhone 7

Typ Samsung S8 Samsung S8+ iPhone 7 iPhone 7 Plus
Displej 5,8" 6,2" 5,5" 5,5"
Rozlišení 1 440 × 2 960 1 440 × 2 960 1 334 × 750 1 920 × 1 080
Jemnost dispeje 570 ppi 529 ppi 326 ppi 401 ppi
Procesor Snapdragon 835 Snapdragon 835 Apple A10 Apple A10
Operační paměť RAM 4 GB 4 GB 2 GB 3 GB
Interní paměť min. 64 GB + paměťová karta min. 64 GB + paměťová karta 32 GB, 128 GB, 256 GB 32 GB, 128 GB, 256 GB
Fotoaparát 12 Mpix f/1.7 12 Mpix f/1.7 12 Mpix f/1.8 12 Mpix f/1.8
Přední fotoaparát 8 Mpix 8 Mpix 7 Mpix 7 Mpix
Rozměry 14,89 × 6,81 × 0,8 cm 15,95 × 7,34 × 0,81 cm 13,8 × 6,71 × 0,71 cm 15,8 × 7,79 × 0,73 cm
Hmotnost 155 g 173 g 138 g 188 g
Čtečka otisků prstů
Skener duhovky
Rozpoznávání obličeje
Cena od 21 990 Kč od 24 990 Kč od 21 190 Kč od 24 990 Kč

Mobilní telefon Samsung Galaxy S8 Edge? Zakřivený displej má Galaxy S8 i S8+

Displej je u obou verzí Samsung Galaxy S8 po stranách zakřivený, tudíž už nemáme na výběr, pokud bychom si chtěli vybrat model s nezahnutým displejem. Podobně jako LG G6 má i Samsung S8 zaoblené rohy displeje, které souzní s celkovým designem telefonu. Galaxy S8 i Galaxy S8+ prostě vypadají úchvatně a podle nás mnohem lépe než starší Galaxy S7 a S7 edge.

Samsung Galaxy S8 - z profilu

Čtečka otisků prstů je nově na zadní straně smartphonu

Velký displej mobilu Samsung Galaxy S8 s ohledem k malému tělu ale zapříčinil, že se čtečka otisků prstů nově přestěhovala na záda telefonu. Pro mnohé to bude nevýhoda. Pokud bude nový Samsung položený na stole, k jeho odemčení budete nuceni jej zvednout. Jiní ale jistě namítnou, že se o žádnou nevýhodu nejedná a naopak čtečku vedle čočky zadní kamery vítají.

Samsung Galaxy S8 - barvy

Jak Samsung naložil s fyzickým tlačítkem Domů?

Znamená ale umístění čtečky na zadní straně, že domovské tlačítko se už nenachází vepředu pod displejem? Ne tak docela. Displej Samsung Galaxy S8 je ve spodní straně totiž nově citlivý na tlak. Kdykoli tedy ve spodní části obrazovky displej silněji stiskněte, přejdete na domovskou obrazovku. To oceníte například při sledování filmů v režimu full-screen, kdy jsou softwarová tlačítka zasunutá. Nyní je již nemusíte vyvolávat, stačí stisk na displeji. Příjemná a užitečná novinka. Gesto navíc doprovází mírná vibrace, podobně, jak ji známe z novějších mobilních telefonů iPhone.

Samsung Galaxy S8 - prostředí

Mobilní telefon Galaxy S8 boduje dokonalým zpracováním

Samsung S8 dostal bez nadsázky dokonalé zpracování. Hliníkový rám doplňuje skleněná přední a zadní strana. Boční strany Samsung Galaxy S8 jsou však oproti předchůdci oblejší a Samsung slibuje lepší držení v ruce než v případě Galaxy S7. Oproti S7 s matným rámečkem má S8 boky lesklé. Podle očekávání si telefon ponechal odolnost vůči prachu a vodě se stupněm krytí IP68. Zachoval si také sluchátkový 3,5mm jack, který na spodní straně spolu s jedním reproduktorem nově doplňuje USB-C konektor.

Samsung Galaxy S8 - dokonalé zpracování

Čtečka oční duhovky a rozpoznání obličeje

Významnou novinkou Samsung Galaxy S8 je oční skener a funkce rozpoznání obličeje. Výrobce slibuje rychlé odemykání telefonu, kdy se stačí na displej jen podívat. Dalším způsobem, jak odemknout displej, je oční skener, který známe již z loňského Galaxy Note 7. Je otázkou, zda bude perfektně fungovat i v případě, že uživatel nosí brýle. Nicméně i na to si v recenzi posvítíme.

Samsung Galaxy S8 - rozpoznání obličeje

Samsung vylepšil u svého smartphonu zejména přední fotoaparát

Samsung si několik novinek přichystal i pro svůj fotoaparát. Po předchůdci Galaxy S7 si ponechal rozlišení snímače 12 Mpx, světelnost f/1.7, PDAF (Phase Detection Auto Focus) nebo třeba optickou stabilizaci obrazu. Nechybí schopnost telefonu Samsung Galaxy s8 záznament 4K i zpomalených záběrů. Oproti spekulacím ale však nejedná o extrémně zpomalený záznam o 1 000 snímcích za vteřinu.

Ty největší změny se ale udály u přední kamerky, která nově disponuje rozlišením snímače 8 Mpx, perfektní světelností f/1.7 a také autofocusem. Fanoušci selfíček se tak mohou díky Samsungu Galaxy S8 opět těšit na ještě lepší výsledky.

Hlasový asistent Bixby je inteligentní, ale umí jen anglicky

Již před premiérou Samsung Galaxy S8 jsme znali jméno inteligentního hlasového asistenta Bixbyho po vzoru Apple Siri, Google Assistant nebo Amazon Alexa. Samsung Bixby umožňuje pokročilé ovládání telefonu. Umí rozpoznat například památky nebo pomůže s nakupováním. Představitelé společnosti Samsung se v prezentaci chlubili intuitivnějším ovládáním. Bixby bude dostupný nejen pro nejnovější Galaxy S8, ale do budoucna i pro další mobily Samsung.

Zda bude Bixby opravdu tak chytrý napoví naše recenze. Jedno je však jisté, Bixby je použitelný jen pokud umíte anglicky. Češtinu prozatím nepodporuje a v dohledné době bohužel ani nebude.

Svým výkonem ukazuje Galaxy S8 konkurenčním mobilům záda

Základem telefonu Samsung Galaxy S8 je podle očekávání Exynos 8895 nebo Qualcomm Snapdragon 835. V Evropě (a také v Česku) se můžeme těšit na první uvedený čip, který má být o něco výkonnější než Snapdragon 835 mířící do Severní Ameriky. Oba jsou však vyráběny špičkovým 10nm procesem a oproti předchůdci Samsung S7 slibují nárůst výkonu i po grafické stránce. Procesor doplňuje operační paměť 4 GB a 64 GB vnitřního úložiště, jež lze rozšířit až o 256GB kartou microSDXC.

Samsung Galaxy S8 - zadní strana

Sférická kamera Samsung Gear 360

Kromě samotného chytrého telefonu Samsung Galaxy S8 představila korejská jednička také další zajímavé novinky. Jednou z nich je sférická kamera Samsung Gear 360 (2017) s dvěma 8,4Mpx snímači a rozlišením až 4K. Oproti starší variantě nabízí vylepšený design a možnost sdílet obsah v reálném čase. Novinka bude v prodeji od 28. dubna 2017 s cenou 6999 Kč.

Sférická kamera Gear 360

Brýle Samsung Gear VR s pohybovým ovladačem

Spolu s představením mobilního telefonu Samsung Galaxy S8 jsme se dočkali také odhalení vylepšených brýlí Samsung Gear VR s novým pohybovým ovladačem pro virtuální realitu. Design se od předchůdce nijak podstatně neliší, novinkou je ale ovladač s dotykovou plochou pro palec. K dispozici je také tlačítko pro ukazováček ve přední části, který se bude jistě hodit například při střílení ve hře.

Samsung Gear VR - nový ovladač

Samsung DeX Station udělá z mobilu Galaxy S8 počítač

Samsung DeX, tedy režim Desktop Experience, je obdobou Continua od Microsoftu. Jedná se tedy o systém, který po připojení s monitorem udělá ze Samsung Galaxy S8 či S8+ téměř plnohodnotný počítač. DeX je speciální kolébka, kterou si jednoduše postavíte na stůl, připojíte s monitorem, klávesnicí a myší, a do ní vložíte telefon.

Samsung DeX Station - stojánek pro Galaxy S8

Na monitoru se následně objeví úvodní obrazovka a samotné prostředí s plochou, ikonami a podporou aplikací třetích stran. Zajímavé možnosti se otevírají například při práci s mobilním kancelářským balíčkem Microsoft Office, v němž můžete nyní plnohodnotně pracovat. Samsung Dex Station bude stejně jako Samsung Galaxy S8 v prodeji od 28. dubna za cenu 3499 Kč.

Samsung DeX Station - počítač

Srovnání smartphonů Samsungu Galaxy S8 a iPhone 8 bude zajímavé

Smartphone Samsung Galaxy S8 se rozhodně povedl. Samsung konečně pochopil, že vůči dravé čínské konkurenci se lze postavit pouze s pomocí zásadních inovací. V rámci platformy Android bude S8 hledat vyzyvatele jen pomalu. Takový Huawei P10 je sice skvělý, ale v jeho prospěch v přímém střetu hraje pouze nižší cena. Pokud nepřekvapí mobily jako LG G6 nebo Sony Xperia XZ Premium, bude hlavním konkurentem opět iPhone 8 se systémem iOS. O jeho podobě se toho zatím příliš neví, spekuluje se ale rovněž o bezrámečkovém OLED displeji a bezdrátovém dobíjení s dosahem několik metrů.

Už se nemůžeme dočkat, až telefon otestujeme v plnohodnotné recenzi. Ve spolupráci s brýlemi Gear VR a dokovací stanicí Dex Station by se Samsung Galaxy S8 mohl stát téměř bezchybným smartphonem. Start prodejů Samsung S8 očekáváme 28. dubna.


Samsung Galaxy S8, vše, co o něm víme

Samsung Galaxy S8 je klíčovým modelem společnosti Samsung pro letošní rok. Ta si jistě bude chtít spravit chuť po fiasku s Galaxy Note 7. Oficiální představení novinky se plánuje na 29. března v Londýně a samotný prodej má podle nejnovějších informací začít 28. dubna. Chytrý telefon Galaxy S8 má stát 799 euro (22 tis. Kč), větší Galaxy S8+ pak 899 euro (24 tis. Kč). Podle uniklého obrázku zobrazeného níže se můžeme těšit na šestici barevných variant: černou, bílou, modrou, stříbrnou, zlatou a perleťově černou. To však nemusí být vše. Vybrané trhy se mají dočkat ještě růžové a fialové barvy.

Živý přenos z představení Galaxy S8 s českým komentářem zde

Jihokorejský gigant Samsung oficiálně představí nové mobilní telefony Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ už ve středu 29. března v 17 hodin. Stream poběží přímo v tomto článku a navíc bude doprovázen českým komentářem.

Živý přenos z představení Galaxy S8

Oficiální promo mobilního telefonu Samsung S8

Samsung slibuje revoluci v pojetí mobilního telefonu. Hlavním tahákem soudě dle oficiálního proma má být bezrámečkový design. Zda korejský výrobce nepřehání, zjistíme již brzy. 

Oficiální rendery Samsung Galaxy S8

Smartphone Samsung Galaxy S8 vypadá ještě líp na oficálních renderech. Jak se vám líbí?

Samsung Galaxy S8 - černáSamsung Galaxy S8 - stříbrnáSamsung Galaxy S8 - zlatý

Samsung Galaxy S8 - více pohledů

Mobilní telefon Galaxy S8 si koupíte na konci dubna

Původně se očekávalo představení nového Samsung Galaxy S8 na barcelonském mobilním veletrhu MWC, kde se zrovna loni stala Galaxy S7 hlavní hvězdou, ale Samsung si nemůže dovolit žádné zaváhání a výrobní vady jako u Note 7. Díky několika týdnům navíc bude mít výrobce dostatek času na detailnější otestování klíčových komponent. Předobjednávky se pravděpodobně spustí 7. dubna a samotný prodej chytrého telefonu Samsungu S8 pak odstartuje o měsíc později, konkrétně 28. dubna. Dle dostupných informací se ale v Jižní Korei dostane do prodeje už o týden dříve, tedy 21. dubna. V této souvislosti není bez zajímavosti fakt, že na čínském trhu se již objevil klon, který je od originálu téměř k nerozeznání. Specifikace a další podrobnosti klonu však nejsou známy.

Top model korejského výrobce se představí opět ve dvou modelech (Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+), kterým tentokrát naroste úhlopříčka. Nemusíte se však bát, že se z nich stane pádlo, ale právě naopak. Samsung totiž využije prakticky bezrámečkový a zakřivený displej, což umožní při velmi podobných rozměrech (vůči starší generaci) zvětšit úhlopříčku až na 5,7“ a 6,2“.

Očekávané hardwarové parametry a specifikace řady Samsung Galaxy S8

 • Displej: 5,7" (S8), 6,2" (S8 Plus/edge), oboustranně zakřivený Super AMOLED displej s rozlišením min. 2 960 × 1 440 px, ochranné sklo Gorilla Glass 5
 • Fotoaparát: 12 Mpx, Dual-pixel PDAF, f/1.7, OIS, HDR, 4K video, údajně zpomalená videa o frekvenci 1 000 snímků za vteřinu
 • Přední kamera: 8 Mpx, AF, f/1.7, QHD video
 • Procesor: Snapdragon 835 nebo Exynos 8895
 • Paměť a úložiště: 6 GB a 4 GB RAM, 64 GB interní paměť UFS 2.1, microSD karty (až 256 GB)
 • Systém: Android 7.1.1 Nougat
 • Bezpečnost: snímač otisků prstů na zadní straně, oční skener
 • Konektivita: LTE, WiFi ac/b/g/n, Bluetooth, GPS, NFC, Samsung Pay, USB-C, 3,5mm sluchátkový konektor
 • Baterie: 3 250 mAh (S8), 3 750 mAh (S8 Plus/edge), rychlé kabelové i bezdrátové nabíjení

Samsung zcela přepracoval design a nabídne u nové S8 bezrámečkové řešení

Uvedené hardwarové parametry opět posouvají výkonnostní laťku o něco výše. Je tak úplně klidně možné, že S8 dorovná nebo dokonce v hrubém výkonu překoná odvěkého rivala v podobě aktuální generace iPhonu.

Samsung Galaxy S8, čelní strana

Zastavme se ještě u displeje, který se nově roztáhne až do samotných krajů a zároveň bude na bočních stranách zakřivený. Změnu k lepšímu může znamenat přechod z PenTile matice na plnohodnotné RGB, což se bude hodit v brýlích pro virtuální realitu. Téměř určitě lze počítat s využitím technologie pro rozeznání síly tlaku. Takový vlastní „Force Touch“ si nový Samsung Galaxy S8 určitě zaslouží. Ostatně ho použil už i Huawei u svého prémiového modelu P9 Plus.

Samsung Galaxy S8, zadní strana

Díky tomu, že displej bude zabírat přibližně 90 % čelní stany, tak dojde k odstranění typického domovského tlačítka. Čtečka otisků prstů nově najde své místo na zadní straně v blízkosti čočky fotoaparátu. Už nyní se těšíme na mnohem vyšší přesnost při rozpoznání otisků, protože u S7 to nebylo úplně ideální. Zároveň kvitujeme přechod na oboustranný USB-C konektor také nově potvrzené zachování 3,5mm jacku.

Mobilní telefon Samsung Galaxy S8 na prvním oficiálním obrázku

Níže můžete vidět první tiskový obrázek přední strany smartphonu Samsung Galaxy S8 (případně Galaxy S8+), který bude Samsung pro svůj top model používat v reklamách. Známý „únikářský“ účet Evana Blasse na Twitteru @evleaks k němu připojil komentář „Myslím, že na tohle jste čekali“.

Na poměrně detailním snímku můžeme vidět pravděpodobně uzamykací obrazovku telefonu, která bude uživatele vítat po aktivaci displeje. Z obrázku je patrný elegantní design „nekonečného displeje“ a tenké rámečky nad i pod ním, které souvisí s přesunem čtečky otisků prstů na záda. Zároveň si můžeme všimnout hardwarového tlačítka na levé straně, které bude pravděpodobně sloužit k aktivaci hlasového asistenta Bixby.

Minimalizace rámečků znamená jediné, a to větší displej v kompaktním těle. Konkrétně 5,7" a 6,3" je oproti předchůdci Galaxy S7 výrazný skok. Zvětšení displeje při relativním zachování rozměrů konstrukce kvitujeme a Samsung S8 bude včetně například LG G6 v tomto ohledu jedním z lídrů.

Samsung Galaxy S8 - přední strana

Reálné fotky prostředí Galaxy S8

Detailně si můžeme prohlédnout také domovskou obrazovku a hrany. Na spodní straně domovské obrazovky telefonu Samsung Galaxy S8 ve verzi pro amerického operátora AT&T jsou patrné softwarové ovladače. Na levé straně tlačítko pro spuštění Bixby, na spodní pak USB–C, 3,5mm jack konektor a hlavní reproduktor.

Samsung Galaxy S8 – domovská obrazovka

Samsung Galaxy S8 - boční strana

Samsung Galaxy S8 - pohled z boku

Samsung Galaxy S8 - spodní strana

Novější úniky ukazují další screenshoty Galaxy S8 z prostředí včetně přepracovaných ikon aplikací. Ty jsou nyní designově více sjednocené a mají poměrně hodně zakulacené rohy.

Samsung Galaxy S8 – prostředí

Samsung Galaxy S8 - ikony

Samsung Galaxy S8 nabídne hlasového asistenta s umělou inteligencí Bixby

Pravděpodobně se můžeme také těšit na hlasového asistenta s umělou inteligencí Bixby, který má konkurovat pomocníkům Google Assitant, Siri od Applu nebo Alexa od Amazonu. Údajně je má v inteligenci a rychlosti dokonce překonat. Již víme, že bude umět hlasově ovládat nativní aplikace nebo provádět online platby. Podporovat má 7 jazyků (angličtina, čínština, francouzština, italština, korejština, portugalština a španělština), čeština mezi nimi, alespoň prozatím, bohužel není.

Zajímavá je informace, podle které bude „es osmička“ pomocí aplikace Fotoaparát skenovat okolí. Po jejím spuštění a následné aktivaci začne asistent skenovat okolí, a pokud identifikuje nějaký objekt, Samsung Galaxy S8 jej vyhledá na internetu. Na rozdíl od řešení internetové jedničky ale budete moci produkt díky systému Samsung Pay případně i rovnou zaplatit. Další možné využití by mohla být čtečka textu například z obrázků po vzoru Google Goggles.

Samsung si údajně pro svůj hlavní fotoaparát připravil velmi zajímavou funkci, a to možnost nahrávání zpomaleného videa o frekvenci až 1 000 snímků za sekundu. To by znamenalo velký posun například oproti iPhonu 7, který umí natáčet videa v 240 fps.

Alternativa ke Continuu a Samsung Hello

Na veřejnost se dostala také informace, podle níž má chytrý telefon Samsung Galaxy S8 přijít s alternativou k Microsoft Continuum nazvanou Samsung Desktop Experience. Funkce umožní připojit telefon k monitoru, čímž se z něj vlastně stane počítač se systémem Android. Ovládat jej budete bezdrátovou myší a klávesnicí.

Jak bude celé řešení fungovat, a jestli jej vlastně Samsung do S8 přidá, však zatím není jasné. Představa je to ale lákavá, protože by bylo možné využít mobilní telefon neotřelým způsobem. Řešení by Samsung Galaxy S8 rozhodně odlišilo od konkurence.

Samsung Desktop Experience

Mezi další spekulace patří Samsung Hello, což by měla být alternativa k informačnímu systému pomocí karet Google Now. Samsung již v Evropě požádal o registraci obchodního označení tohoto sousloví, není však jisté, zda bude sloužit k podobným účelům, jako řešení od Googlu.

Jak si vede ve srovnání s iPhonem 8?

Ještě si nemůžeme odpustit srovnání s chystaným iPhonem 8. Ten se sice objeví až v září, ale už nyní je jasné, že i Apple přejde na prakticky bezrámečkový design. Spekuluje se však i o převratné technologii pro bezdrátové nabíjení, která by měla fungovat s dosahem několika metrů. Apple také chystá skener oční duhovky, což však nabízel i nepovedený Note 7. Je tedy klidně možně, že tuto funkci pro rozpoznání uživatele integruje i do Galaxy S8.

Veškeré novinky u obou výrobců však mají i stinné stránky. Konkrétně u iPhonu 8 se počítá s prodejní cenou kolem 1 000 dolarů. Dle posledních úniků na tom nebude o moc lépe ani Samsung Galaxy S8, kde spekulace hovoří o 950 dolarech. Díky hromadě inovací a příklonu k ještě prémiovějšímu provedení lze však navýšení respektovat.


Spekulace o telefonu Samsung S8

Navázat na veleúspěšnou řadu Galaxy S7 bude těžké, ale právě proto Samsung už nyní soustředí všechny své zdroje na uvedení nové řady Samsung Galaxy S8. Její odhalení se očekává těsně před veletrhem NWC 2017, který startuje v Barceloně 26. února 2017. Už dnes vám však představíme souhrn informací posbíraných hned z několika zpravodajských serverů.

Očekávání vkládaná do Samsung Galaxy S8 jsou velká nejen u akcionářů společnosti Samsung, ale hlavně u náročných uživatelů. Připomeňme, že stejně jako řada Galaxy S7, přijde na svět opět ve dvojím provedení. Zatímco menší verze S8 si vystačí s 5,1“ displejem s QHD rozlišení, větší model Galaxy S8 edge nabídne 5,5“ úhlopříčku vyšperkovanou o 4K rozlišení. Alespoň takto prezentuje zákulisní informace server Phonearena. 

Od Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ očekáváme

 • Nekompromisní výbavu v čele s duálním fotoaparátem
 • Bezchybné technické zpracování
 • Špičkový 4K displej u varianty Galaxy S8 edge
 • Novou úroveň virtuální reality s headsetem Gears VR
 • Nejnovější Android a rychlé aktualizace na další verze
 • Různé barevné varianty
 • Dostatek potřebného příslušenství

Samsung Galaxy S8 nás může nemile překvapit

 • Uspěchaným vývojem a řadou „porodních“ problémů
 • Slabší dostupností vybavenějšího modelu
 • Vyšší pořizovací cenou než u Galaxy S7
 • Nedostatečnými důvody pro přechod z vynikající Galaxy S7

Galaxy S8 se představuje

Jihokorejský gigant už oznámil, že se každý rok soustředí na uvedení jen jednoho hlavního telefonu. Poprvé se tak stane právě u Samsung Galaxy S8. Co od něj můžeme očekávat? Nový model si určitě přenese to nejlepší z minulé generace – kovové tělo se zvýšenou odolností proti vodě bude doplněno vysokokapacitní baterií s bezdrátovým dobíjením.

Velká očekávání jistě směřují směrem k fotoaparátu. Ten v Galaxy S7 si i po 8 měsících od uvedení drží tu nejvyšší pozici v rámci fotomobilů. Nejspíše lze očekávat použití duální kamery, možná i s integrovaným teleobjektivem, který se postará o hrátky s hloubkou ostrosti pořízených snímků. Tuto velmi žádanou funkci si jistě Samsung nenechá u své S8 ujít.

Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Samsung vždy u své hlavní produktové řady nabízí ten nejlepší dostupný hardware. Nejinak tomu bude i u Samsung Galaxy S8. Počítá se s nasazením hned 8GB operační paměti typu DDR4, což samo o sobě novému Galaxy S8 zajistí větší plynulost uživatelského prostředí, bezproblémové přehrávání 4K videa a v neposlední řadě tím dojde k citelnému zlepšení výkonnosti u virtuální reality. 

Srdce telefonu Samsung Galaxy S8 bude bít v rytmu osmijádrového procesoru Exynos 8895, který je taktován až na ohromující 3 GHz. Součástí vyvíjeného čipsetu je i nový obrazový procesor, který slibuje až o 70 procent vyšší výkon než u předchozí generace. V rámci zabezpečení uživatelských dat určitě nebude chybět čtečka otisků prstů a nově oční skener, který se nacházel také v Galaxy Note 7. Podle recenzí byla jeho funkčnost příkladná a při dobrém okolním osvětlení správně rozeznával i osobu s dioptrickými brýlemi.

Spekulace ohledně revolučního displeje

Samsung, respektive jedna z jeho divizí, dodává displeje pro konkurenční telefony společnosti Apple. Proslýchá se, že v současnosti je v přípravě revoluční panel pro iPhone 8. Ten má mít po celé čelní straně displej, který bude zaoblený nejen na bočních stranách, ale také nahoře a dole. To samozřejmě dává Samsungu možnost využít tuto technologii v nějaké podobě i pro své výrobky. Použití u modelu Samsung Galaxy S8 je s ohledem k brzkému termínu jeho uvedení spíše sci-fi, i když právě na tuto variantu sází server etnews.com, ale u Galaxy S9 (pokud se nezmění číslování) lze již o masivním nasazení vážně uvažovat.

P-DC1-WEB18