Obnovit stránku

Recenze LAMAX WatchY2 Black

Zajímají Vás názory a recenze na LAMAX WatchY2 Black? U nás má zatím hodnocení 3,4 z 5 hvězdiček od 161 uživatelů. Níže na této stránce naleznete od ostatních zákazníků také jejich konkrétní zkušenosti s LAMAX WatchY2 Black. Určitě budeme ale rádi, když nám po koupi napíšete hodnocení na LAMAX WatchY2 Black i vy.
LAMAX WatchY2 Black - Chytré hodinky
LAMAX WatchY2 Black
Na cestě > 5 ks
2 489,-
Koupit
3,4
3.4
hodnotilo 161 zákazníků
5 000+
zákazníků již zakoupilo
60 %
zákazníků doporučuje
5
Dcera měla dříve hodinky aiko, které mají podařený design a celkem přívětivou aplikaci. Bohužel hodinky po roce začaly zlobit a my se rozhodli je reklamovat. Alza nám vrátila peníze, protože hodinky aiko jsou prý velmi poruchové. (a my měli zaplaceno okamžitě vrácení) Řekl jsem si, že tedy radši investuji více peněz aby měla dcera nějaké kvalitnější. Hodinky Lamax jsou zpracováním přibližně na stejné úrovni. Mají lepší magnetický držák nabíječky než aika. Lépe drží na hodinkách při nabíjení. Aplikace není tak pěkná a uživatelsky přívětivá jako u Aika, ale má spoustu nastavení. Bohužel ty nejdůležitější nastavení chybí. Chybí změna hlasitosti vyzvánění a notifikací. Zvuk při příchodu notifikace je velmi hlasitý a pitomý. Lze jen úplně vypnout. Protože hodinky vibrace nemají, nezjistí dítě při vypnutém zvuku, že mu někdo píše. Nelze ani vybrat jiný nenápadnější tón vyzvánění. Nelze zvolit čas ve kterém budou hodinky tišší. Třeba ve škole... Opravdu hloupé a velmi to hodinky degraduje. Čekal jsem přidání dalšího uživatele (manželky) aby mohla také sledovat. Lze to jen tak, že do její aplikace dáte své přihlašovací údaje. Konkurenční Aiko mají administrátora, který přístupy k hodinkám řídí a tak se dá dát třeba babičkám na víkend a pak odebrat. Nic takového zde není. Hlasitost hovoru měnit lze. Displej je dobře čitelný
celkem pěkný design Dlouhá výdrž Hlasitost hovoru lze měnit Dá se vynutit info o okamžité poloze jinak aplikace polohu zjišťuje jednou za interval (defaultně 10 min) bohužel poloha nemusí být přesná
Poloha GPS nelze vynutit a hodinky se tak většinou spoléhají na absolutně nepřesnou LBS či WiFi polohu, která může ukazovat i o stovky metrů mimo. Můžete vypnout buď jen lbs nebo jen WiFi, ale ne obě najednou. Dementní. Nelze regulovat hlasitost vyzvánění a upozornění na zprávy. Hodinky jsou velmi hlasité, takže pokud chcete dát dítěti ve škole diskrétní informaci, že pro něj jděte, třeba když jej vyzvedávate k doktorovi, tak hodinky rámusí na celé kolo. Zvuk jde pouze vypnout, ale pak se dítě zase nedoví, že mu přišla zpráva. Nedá se ani vybrat tón zvonění za nějaký nenápadný. Čekal jsem, že aplikace bude umožňovat přidávat další osoby, které mohou hodinky sledovat. Lze to, ale musíte s nimi sdílet své přihlašovací údaje k aplikaci. Nemohou se přihlásit svými údaji s tím že vy jim dáte jen práva na určité funkce. (aiko to umí) V hodinkách se zobrazí pouze poslední zpráva, která přemaže tu předchozí. Pokud pošlete za sebou zprávy dvě, tak tu první dítě nikdy neuvidí. Oproti hodinkám aiko nelze ani nastavit čas, kdy mohou být hodinky ztlumené. Třeba od osmi do dvanácti kdy má dítě vyučování.
2
Za vysokou cenu je nabízen výrobek, který bohužel umožňuje v podstatě to samé a má podobné neduhy, co mnohem levnější hodinky. Je pro mne nepříjemným překvapením, že za ty roky pořád nevznikla nějaká použitelná varianta tohoto výrobku.
Hodinky nemají vibrace, buď zvoní hrozně nahlas, nebo jsou zcela zticha. Hlasitost vyzvánění navíc nelze regulovat (a je vysoká). Hodinky špatně ukazují polohu, protože použití GPS nelze vynutit, takže dají přednost LBS nebo WIFI, což ukazuje velmi nepřesnou polohu. Signál GPS se v budovách nedaří přijmout obvykle vůbec, venku občas. Pokud jedny hodinky (dítě) sledují na dvou mobilech např. dvě dospělé osoby, musejí použít jedno přihlášení (ten samý email, to samé heslo). Při přijmutí textové zprávy je zahrán tak dlouhý a odporný zvuk, že nějaké diskrétní textové upozornění opravdu s těmito hodinkami nepřichází v úvahu.
5
Hodinky jsme koupili synovi v rámci nástupu do 1. třídy ve škole ve městě. Škola má zakázané mobilní telefony, hodinky však povoluje pokud neruší. Celková kvalita hodinek v podstatě bez problémů odpovídá jejich cenně. Přesnost polohy je pochopitelně silně závislá na tom, zda je určena pomocí GPS nebo jiným způsobem. Pokud není dostupné GPS typicky v budovách, tak nejsou tolik přesné. Ale stále víte, kde dítě je. Jakmile vyjde ven na volný prostor, poloha přes GPS v pohodě. Frekvenci s jakou se aktualizuje poloha si můžete nastavit. Samozřejmě čím častěji, tím méně baterie vydrží. Při nastavení každých 5 minut vydržely hodinky přes 2 dny. Výhodou je, že vše se nastavuje přes aplikaci v mobilu a na hodinkách tak dítě nemá co samo nastavit a nemůže je ani vypnout. Na hodinkách tak můžete nastavit lokality při jejichž opuštění nebo vstupu dostanete upozornění. Můžete na nich nastavit několik klidových období, aby dítě s nimi nemohlo zlobit ve škole. Plus obsahují krokoměr a dítěti můžete poslat zprávu. Do hodinek pak i nastavujete mobilní čísla, na která smí dítě volat a ze kterých se mu někdo dovolá. Vyzvánění zní jako klasický školní zvonek. Nabíjení probíhá z USB pomocí kabelu s magnetickou koncovkou. Obecně jsou hodinky určené pro rodiče schopné je pomocí aplikace v mobilu nastavit. U malého dítěte ve věku 5-6 let můžou působit jako celkem velké.
Dělají co mají, víte kde dítě je. Dítěti můžete zavolat, dítě zavolá vám. Dítě samo na nich nemůže nic změnit. Hodinky může sledovat a ovládat více lidí. Záznam historie pohybu. Tichý mód vhodný do školy. Základní odolnost v rámci IP67. Jednoduchý a nepřeplácaný vzhled. Za danou cenu není co řešit.
Při vysoké frekvenci lokalizace se dají vybít za den. Občas horší kvalita zvuku při hovoru. Nemají vibrace. Bez GPS horší přesnost lokalizace. Pouze dvě barvy.
3
Uvidíme, od prvního zakoupení jsou to třetí. Prvním nešel načíst QRkod a ID, druhé fungovali asi 6 hodin, třetí během dvou dnů výměn fungují již týden!!!. Proto je velkým kladem možnost dokoupení služby OKAMŽITÁ VÝMĚNA. Což "prý" platí po celou dobu záruky. I když nevím jak se budou v Alze tvářit, až je přinesu třeba za měsíc, když hodinky, které nebyli vůbec na ruce pán na příjmu reklamace zkoumal půl hodiny a hledal mikroškrábance i na pásku v ohybu osičky. :-) zakoupeno pro syna, výhoda celkem slušné lokalizace, záleží na terénu a signálu průměrně na 100 metrů venku, možnost telefonování menu v češtině manuál je velice podrobný, popis funkcí je i pro neznalce.
za ty peníze jsem čekala vyšší kvalitu o něco lepší než plasťáky z Wish není z čeho vybrat při požadavku sim+volání+lokalizace+voděodolnost jsou asi jediné na trhu v ceně +- 3000.-Kč dlouhé načítání lokalizace oproti jiným obdobám je tolerance lokalizace 100m luxus.
5
Celkem ok
Vicemene funguji
Aplikace typicky "cinska" tedy nelogicka, neprivetiva. Bohuzel EU dodatecne zakazala moznost odposlechu cili rodic uz nema moznost naslechnout co dite dela (treba kdyz ignoruje zvoneni). Na co EU sahne to podela
4
Hodinky Lamax jsem pořídila pro svého 7letého syna. Velmi mne překvapilo pěkné uživatelské prostředí. Přehlednost funkcí a snadné ovládání, dokonce syn s ovládáním nemá sebemenší problém a v hodinkách se začal velmi rychle orientovat. Práce s monitorovanými oblastmi je snadná. Lehce zadáte všechny oblasti přes školu, kam dítě dochází, domov, byt babičky atd. Vyzkoušela jsem nastavit SOS kontakt a ihned jsme si se synem vysvětlili, jak použít v případě nouze. Překvapilo mne, jak rychlá byla reakce na telefonu po zmáčknutí SOS, zpráva a volání přišlo téměr okamžitě. Syn byl nadšený z krokoměru a hned druhý den jsme museli doma porovnávat, kdo nachodil více. Jedinou nevýhodu jsem viděla v hlasitosti hodinek, a že nešel upravit zvuk. Zkontaktovala jsem se na přímo s firmou Lamax s dotazem, zda zvuk nějak nastavit lze a překvapila mne rychlá reakce, že nové hodinky již tuto možnost nabízejí automaticky a do těch našich je možné funkci dodatečně nainstalovat. Této nabídky určitě využiji a za mne pochvala Lamaxu za rychlou a vstřícnou komunikaci se zákazníkem. Jinak je skvělé, že jsou hodinky vodotěsné a nevadí jim nějaká ta voda při ranním oplachování obličeje samozřejmě již s hodinkami na ruce, neboť kdyby se nemuseli občas nabít, nosil by je syn i na spaní. Za mne tedy skvělá volba pokud chcete vědět, kde se Vaše dítě pohybuje a zároveň mu udělat radost, protože dotykové hodinky jsou prostě cool.
degign voděodolnost servis
horší signál wifi
5
Dcera je dostala jako komunikační prostředek s námi. Já jsem jí chtěl koupit nějaký levný mobil, ale žena ještě nechtěl, tak jsme se domluvili na hodinkách. Fungují spolehlivě a mobil to plně nahradilo.
oboustranná komunikace s dcerou aplikace do mobilu v češtině
5
Pro menší dítě co právě začalo chodit do školy určitě praktická věc. Víte kde a je a zároveň s ním můžete být v kontaktu. Pro dítě je v hodinkách krokoměr a dokáže to syna zabavit.
pro menší dítě komunikativní nástroj krokoměr
5
Aplikace hodinek je velmi přehledná. Také je velmi příjemné, že aplikace je v češtině, což konkurence nenabízí. Design hodinek je moderní a fajn. Dceři se moc hodinky líbí a jsou velmi lehké na ruce. Do aplikace jsem nastavila jako monitorované oblasti: školu, kroužky, babička, kamarádka. Zadávání bylo velmi jednoduché. Vše fungovalo naprosto v pořádku s malou odchylkou vzdálenosti cca 100 m, ale to bylo spíše v budově. Venku odchylka nebyla. Také jako plus je určitě to, že vám aplikace ukazuje nejenom polohu, ale také adresu a stav baterie hodinek a na jaký signál hodinky v danou chvíli zaměřují. Při zadávání se mi líbilo, že mapy obsahují názvy institucí (škola, divadlo, sportovní areál atd.) Do aplikace je možné uvést dva SOS kontakty. Je velmi dobře vymyšleno, že když např. manžel nemůže zvednout telefon, když mu dcera volá, tak aplikace volá automaticky na druhé uvedené tel. číslo. Aplikace budíku jsme velmi uvítali, protože dcera začala vstávat sama do školy. Aplikace nerušit je vhodná třeba na školní vyučovací hodiny, aby nám nevolala ze školy, kde je telefon a podobné zařízení zakázáno. Sms hlasové zprávy fungují krásně a dcera neměla sebemenší problém s nahráváním hlas. zpráv. Hlasová zpráva, jde poslat jen na jednom tel. číslo, ale nevadí mi to. Jsou to hodinky s lokalizací a ne telefon. Hodinky při úplném nabití a nastavení minutového intervalu GPS signálu, vydrželi cca 70 hodin při nastavení intervalu 10 min vydrželi cca 90h. Ale krásně postačí 10 minutové nastavení, protože mapy se automaticky aktualizují každých 15 min.Také jako velké plus beru to, že hodinky jsou vodotěsné, takže sprcha nebo déšť jim rozhodně nevadí. Funkce kamarádi jsme zatím bohužel nevyužili, ale jelikož jde do hodinek dát až 20 kontaktů, tak to vlastně není ani potřeba. Nově jde u hodinek regulovat hlasitost, což je velmi praktické. Hodinky doporučuji nejen rodičům, ale i každé mladé slečně.
design vodotěsnost app v českém jazyce app velmi přehledná
nic
5
Dítě je díky hodinkám v neustálém kontaktu. Jsem daleko klidnější když vím, že mě může kdykoliv kontaktovat. Vím, že spousta lidí může říkat, že narušujete soukromí dítěte, ale když se to nepřehání, tak je to dost užitečná věc pro rodiče.
komunikace přes hodinky aplikace i pro iOS

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB02