Obnovit stránku

Recenze Seagate BarraCuda 4TB

Zajímají Vás názory a recenze na Seagate BarraCuda 4TB? U nás má zatím hodnocení 4,7 z 5 hvězdiček od 768 uživatelů. Níže na této stránce naleznete od ostatních zákazníků také jejich konkrétní zkušenosti s Seagate BarraCuda 4TB. Určitě budeme ale rádi, když nám po koupi napíšete hodnocení na Seagate BarraCuda 4TB i vy.
Seagate BarraCuda 4TB - Pevný disk
Seagate BarraCuda 4TB
Skladem > 5 ks
2 599,-
2 449,-
Koupit
4,7
hodnotilo 768 zákazníků
5 000+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
Subjektivně je tichý Dobrá kapacita za rozumnou cenu
šindelový zápis, bohužel na disk ukládám poměrně velké množství malých souborů. Když je toho několik TB tak je to úkon snad na celý den i když hodnoty sekvenčního zápisu nejsou zdaleka tak špatné, jakmile se naplní cache, vše se neskutečně zpomalí a s diskem nejde pomalu pracovat
Kdybych věděl, že je to SMR disk, tak bych to nikdy nekoupil. Pro občasný zápis malých dat OK. V případě zálohy 2TB disku dojde brzodech. Zpočátku rychlost 120-130MB/s. Po cca. 300GB zapsaných datech klesne zápis 1.9-3.5MB/s. Nepomůže ani znova naformátova. Disk musí po zápisu běžet určitou dobu, aby se vyprázdnila "cache" pamět. Pak lze znova zapisovat rachleji. 500GB dat to chtělo zapisovat 40 hodin. A jak jsem řekl, formát nrpomůže. zapisuje si to stále 2MB/s. Největší s..a jakou jsem kdy koupil. V TTD se neuvádí, že je to SMR disk a ani prodejce Alza to nezmiňuje. Cítím se podveden, protože nemohu využít aspoň nějakou použitelnou rychlost zápisu na celý disk. Po zaplnění "cache" to klesne na 2MB/s
jen pro malá data
Tváří se to jako 4TB disk, ale nelze využít jeho celou velikost na jeden zápis. Musí se čekat nazápis a pak se může pokračovat, jin je jen rychlost 2MB/s Výrobce a ani prodejce neuvádí, že nelze zapsat data na celý disk kontinuálně a že po určité velikosti přenesených dat klesne přenesená rychlost
vadné sektory z výroby
Disk jsem musel reklamovat kvůli exponenciálnímu nárůstu vadných sektorů. Bohužel to vypadá, že ze stejného důvodu budu muset reklamovat i druhý zakoupený kus. Stejný problém jsem měl i s předchozím diskem BarraCuda 4 TB.
nízká cena
kvůli SMR dochází k velkému zpomalení při kopírování většího množství dat nevydrží ani dva roky bez vadných sektorů
Tak tento model (FP957k1aa) mi přesně po 2 letech a 2 měsících odešel, ačkoliv Aida64 neukazovala žádné problémy. Proto nedoporučuji kupovat.
Vydržel 2 roky a 2 měsíce.
koupeny 2 1. vydrzel 10 mesicu 2. vydrzel 18 mesicu pomerne hlucny cekal jsem vic, asi cas zmenit znacku.
Jeden odešel po 2 letech, druhý vydržel 2,5 roku. Nic moc teda :(
Disk velmi silně vibruje (verze 2TB - ST2000DM006). Není vhodný do tichých sestav (vyzkoušeno v kvalitní skříni Phanteks).
Cena Kapacita
Hlučnost - silné vibrace
Za mě seagate nekupovat. Už nikdy. Měl jsem čest se dvěma disky. Jeden starší - hlučný a pomalý. Ten druhý - právě tento, člověk by si řekl, že už to v dnešní době bude vychytané a ono vůbec. Disk jsem zatížil zápisem 9MB/s po dobu 10h denně asi po dobu 3 dnů od koupení. Začal cvakat, v pc nereagoval. Po restartu se vůbec nenačetl, řekl jsem si, že umřel. Ani v druhém pc se nerozjel. V prvním pc jsem ho nechal zapojený - asi po 3 dnech se k mému údivu načetl i s daty. Ok. Snad to byla jednorázová vada. Nene. Po dni užívání opět chcípl. PC se musí nechat vychladnout aby se disk vůbec načetl. Po zapnutí pc normální teplota 25°. Disk sotva reaguje. Pomalé otvírání souborů. Teď zbývá jenom pokus o zálohu souborů, přemazání a vrácení. Radši WD.. Stačilo si vygooglit seagate a pracovníci v servisech dosvědčují, že chybné disky jsou převážně seagaty. Vyhněte se.
k ničemu, pokud vám tedy nezáleží na vašich datech a případné spolehlivosti při mírné zátěži
Koupil jsem si disk do pc na systém. Po nainstalování win jsem si disk zkontroloval protože se disk sekal a byl hlučný. HD Tune mi ukazal pár chybých sektorů. Reklamace byla uznána a druhý den mi přišel nový disk, ta sama značka a typ. Ani jsem neinstaloval OS a hned ho zkontroloval a měl ještě víc chyb než ten první. Nechal jsem si vrátit peníze a koupil WD Blue.
P-DC1-WEB18