Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

S NAS DS216play od Synology zvládnete přehrávat i 4K video

Synology DiskStation DS216play je dvoušachtové zařízení typu NAS s bohatou nabídkou funkcí, které je navržené pro dokonale snadné sdílení souborů a multimédií.

Osobní cloud s logem Synology

V dnešní době jistě chcete, aby byly vaše soubory kdykoli dostupné, a to z kteréhokoli zařízení. Díky vestavěné  aplikaci Cloud Station 4 je synchronizace souborů mezi různými zařízeními (Win/Mac/Linux/Android/iOS) a vytvoření vlastního privátního cloudu snazší než doposud. Cloud Sync kromě toho nabízí ještě přesnější řízení synchronizace a zálohování souborů z vašeho Synology NAS na další cloudové služby (např. Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box...).

Synology DiskStation DS216play

Co vlastně Synology DiskStation DS216play umí?

Mezi hlavní lákadla patří převodní systém s hardwarovou akcelerací. Tento speciální video subsystém umožní široké zpracování videa bez zatížení hlavního procesoru, takže video se bude vždy na připojených zařízeních přehrávat v optimální kvalitě. Tento systém zvládá průběžné překódování až 4K filmů s následnou distribucí v libovolném rozlišení a libovolném kodeku (H.265, H.264...). Takto si totiž vychutnáte filmy v nejlepší dostupné kvalitě na všech mobilních zařízeních. Pro moderní přehrávače a 4K televize je samozřejmě nachystaný stream v plné kvalitě.

A přitom je NAS DS216play navržen s ohledem na úsporu energie. Během zátěže se spotřeba pohybuje na hranici pouhých 15 W a v režimu spánku spadne sotva na poloviční hodnotu.

Synology DiskStation DS216play

Základem úspěchu moderního diskového úložiště je do posledního detailu odladěný operační systém. Synology DiskStation Manager (DSM) je toho pravým důkazem. Jeho webové rozhraní vám usnadní každodenní život a navíc je samozřejmě v kompletní české lokalizaci. Zde je i možné ovládat kamery, data v osobní cloudu, fotografie, videa, hudbu a mnoho dalších oblastí. K dispozici je dále 80 dalších programových balíčků, které zahrnují aplikace z oblasti multimédií, osobního cloudu, antivirovou ochranu, publikační, CRM, ERP systémy a mnoho dalších.

To vše skvěle pomáhá jednoduše spravovat veškerý multimediální obsah. K dispozici jsou všechny žádané technologie včetně DLNA nebo AirPlay.

Důležitá aplikace VideoStation má nové uživatelské rozhraní, oddělené od prostředí samotného DSM, které poskytuje lepší přehled o sbírce videí a informuje uživatele o průběhu transkódování. Nyní je možné také streamovat video do zařízení Chromecast nejen ze smartphonů s aplikací DS video, ale také přímo z webového rozhraní VideoStation v počítači.

Jaký použít disk?

Zároveň se s nákupem Synology DiskStation DS216play rozhodně nebojte investovat do dvou nových pevných disků. Maximální dostupná kapacita v RAID 0 se může vyšplhat až na velmi pěkných 16 TB (2× 8TB 3,5" disk), ale spíše je vhodné sáhnout po módu RAID 1, kdy se obsah jednoho disku zrcadlí na druhý. V tom případě se jedná o velmi efektivní ochranu vašich důležitých dat.

Synology
O firmě Synology
Sídlo firmyTaipei, Taiwan
Založena2000
Webové stránkywww.synology.com
P-DC1-WEB17