Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Samsung začíná vyrábět 16GB LPDDR5 RAM. Použije je už v Galaxy S20 Ultra (NOVINKA)

Aktualizováno

O tom, že Samsung to se svými smartphony plánuje ve velkém, svědčí nedávná novinka. Korejský výrobce totiž začal s výrobou nových 16GB RAM pamětí pro své vlajkové lodě. Objevit by se poprvé měly už u nového Samsungu Galaxy S20 Ultra.

Nová RAM paměť od Samsungu potěší hned v několika směrech. Tím prvním je samozřejmě kapacita, která bude oproti běžnému maximu o 4 GB větší – tedy 16 GB. Dále to však bude i rychlost přenosu dat. Novinka Samsung LPDDR5 bude totiž až o 50 % rychlejší než její předchůdce typu LPDDR4X, kterého najdeme například v ohebném Samsungu Galaxy Fold. Nejnovější RAM paměti Samsung typu LPDDR5 by tedy měly dosahovat rychlostí až 6 400 Mbps.

i Související produkty

Podobné rychlosti slibuje např. i Xiaomi Mi 10, který taktéž poběží na operační paměti typu LPDDR5, zde ale od výrobce Micron. Nutno ovšem zmínit, že Mi 10 bude mít maximálně 12GB variantu. LPDDR5 RAM paměti od Samsungu dále slibují až 20% úsporu energie a také vylepšenou podporu 5G sítí a umělé inteligence. Novou technologii si dle všeho budeme smět na vlastní kůži vyzkoušet u nového Samsungu Galaxy S20 Ultra, ale konkurence na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB28