Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Samsung C34J791: Nejlepší QLED ultrawide monitor?

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

O existenci ultrawide monitorů s poměrem stran 21 : 9 určitě víte. Jedná se o monitory, které jsou mnohem širší než běžné modely s poměrem stran 16 : 9. Širokoúhlé monitory zlepšují pracovní produktivitu i požitek z hraní her. Ale který ultrawide model vybrat? 34palcový Samsung C34J791 patří mezi ty nejlepší. Proč sáhnout právě po něm?

QLED ultrawide monitor Samsung

Samsung C34J791 – OBSAH

  1. Samsung C34J791 je etalon kvality nejen díky parametrům
  2. Quantum Dot a jiné technologie Samsung C34J791
  3. Samsung C34J791: Výhody ultrawide oproti dvěma monitorům

Samsung C34J791: Dobrý monitor nedělají jen parametry

Když se zeptáte zkušeného informatika, podle čeho si vybírá monitor, s velkou pravděpodobností řekne, že podle recenzí. To je rozumné, protože změřit kvality monitoru není pro běžného spotřebitele zrovna snadné. Někteří výrobci tak mají tendenci za ohromující parametry schovávat jen velmi průměrné zobrazovací vlastnosti. To však není případ Samsungu, který se pohybuje v kvalitativní rovině, jež žádné kompromisy v kvalitě netoleruje. Že Samsung C34J791 patří mezi to nejlepší, co lze dnes koupit, potvrzují ostatně i ony zmíněné recenze. Nezapomínají vyzdvihnout přesné podání barev, skvělý kontrast i svítivost, flexibilitu díky Thunderbolt 3 ani 100Hz panel s technologií FreeSync i relativně nízkou odezvou.

Ultrawide QLED monitor Samsung C34J791
Ultrawide monitory s WQHD rozlišením, mezi něž se řadí i Samsung C34J791, mohou mít zásadně pozitivní vliv na vaši produktivitu.

Samsung si za kvalitou svých výrobků stojí, a lze tedy s jistotou tvrdit, že za skvělými, i když pro nezasvěcené možná trochu suchými parametry se skrývá špičkový monitor se zobrazovacími vlastnostmi, které naplňují požadavky profesionálů i hráčů. Velkou zásluhu na tom má revoluční zobrazovací technologie QLED, kterou Samsung nabízí téměř exkluzivně jak v televizorech, tak v monitorech.

Parametr
Samsung C34J791
Úhlopříčka
34"
Technologie displeje
QLED VA
Rozlišení
3 440 × 1 440 px
Prohnutí
1500R
Obnovovací frekvence
100 Hz
Odezva panelu
4 ms
Svítivost
300 cd/m2
Kontrast
3 000 : 1
USB-C + Thunderbolt 3

HDMI

DisplayPort

USB

Vestavěné reproduktory
ano
Pokrytí sRGB
125 %
Ochrana očí
ano
Cena
23 490 Kč

Díky Quantum Dot má Samsung C34J791 obraz špičkových televizí

QLED si není radno plést s OLED, což je sice také zobrazovací technologie, nicméně ze své podstaty odlišně fungující. QLED panely jsou moderní LCD displeje založené na technologii Quantum Dot, OLED panely nikoliv. QLED má stejně jako OLED skvělé zobrazovací vlastnosti, nenese s sebou ale některé nevýhody s touto technologií spojené, jako třeba vypalování pixelů. Díky QLED se u Samsung C34J791 dočkáte vysokého pokrytí barevných spekter včetně 125% sRGB za rozumnou cenu a bez nepříjemných neduhů.

Ultrawide QLED monitor Samsung C34J791
Moderní QLED obrazovka je zárukou toho, že Samsung C34J791 poskytne poskytne zcela špičkové barvy.

Výrazné plusové body získává Samsung C34J791 i za široké možnosti konektivity, zejména pak za dva porty USB-C s podporou technologie Thunderbolt 3. Ta má ve výbavě datovou propustnost 40 Gb/s, díky níž dokáže naráz přenášet obraz ve vysokém rozlišení, zvuk i běžná data jako soubory nebo složky. V případě použití notebooku tak může monitor fungovat jako základní USB-C dokovací stanice. Jinak to znamená, že pro veškeré propojení s počítačem vám stačí jediný konektor, což využijí zejména uživatelé nových MacBooků, kterým tím monitor vychází vstříc.

i Rozlišení 3 440 × 1 440 px, kterým Samsung C34J791 disponuje, je označováno jako WQHD (Wide QHD) a je rozšířenou verzí standardního QHD, s nímž sdílí výšku 1 440 px, rozšiřuje ho ale z původních šířkových 2 560 na 3 440 px, což je téměř tolik jako rozlišení 4K. Práce na monitoru těchto rozměrů a rozlišení je tak pohodlná, protože máte na virtuální obrazovce k dispozici spoustu vizuálního místa. Pozor ale při hraní her, vygenerovat obraz v tomto rozlišení vyžaduje výkonnější počítač!

Samsung C34J791: Výhody ultrawide oproti dvěma monitorům

Konfiguraci dvou či více monitorů mnoho z nás už vidělo, to samé ale nelze říct o ultrawide zobrazovadlech. Na svědomí to má fakt, že zatímco více monitorů používáme již celá desetiletí, technologie ultrawide monitorů je stále ještě modernou. Největší výhoda tohoto řešení spočívá v absenci jakéhokoliv předělu uprostřed, vaše zvětšená pracovní plocha je tedy jednolitá. To je ostatně zřejmé i z fotografií.

i Více se o výhodách ultrawide monitorů dozvíte v našem článku Je ultrawide monitor lepší než dva klasické?
Ultrawide QLED monitor Samsung C34J791
Možností připojení nabízí Samsung C34J791 požehnaně.

Protože má Samsung C34J791 celých 34", což je úctyhodná úhlopříčka, je jeho panel prohnutý, a to pro zlepšení viditelnosti obrazu v krajích a rozích. Prohnutí je celkem výrazné, označujeme ho jako 1500R, protože představuje kruhový oblouk při poloměru kruhu 1,5 m. Je mírně ostřejší, než je u zakřivených monitorů běžné, to ale určitě není na škodu, spíše naopak, zejména při takto velké úhlopříčce. Prohnutí kopíruje zorné pole uživatele, čímž eliminuje potřebu přeostřovat při přecházení pohledu z krajů displeje na jeho střed. To mimo jiné snižuje únavu očí. Samsung zkrátka moc dobře ví, proč a co dělá.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Podívejte se na nový monitor Samsung C34J791 a jeho oslňující vlastnosti. Jestli dokáže něco vdechnout novou vlnu efektivity do vaší produktivní činnosti, je to právě on. A díky 100Hz obnovovací frekvenci si na své přijdou i nejnáročnější hráči.

P-DC1-WEB17