Obnovit stránku

Samyang AF 85mm F/1.4 Sony FE

16 490 Kč
13 628 Kč bez DPH

Samyang AF 85mm F/1.4 Sony FE

Vynikající optický výkon speciálně navržený pro bezzrcadlové fotoaparáty

Objektiv Samyang AF 85mm f/1.4 Sony FE je vybaven špičkovou optickou technologií s rychlým a přesným výkonem automatického ostření a vynikajícím rozlišením obrazu s živými barvami a perfektní ostrostí. Kvalitní optická konstrukce se skládá z 11 skleněných členů, mezi nimiž se nachází speciální HR člen s vysokým indexem lomu a asférický ED člen s extra nízkým rozptylem světla, který účinně koriguje chromatickou aberaci.


Klíčové vlastnosti objektivu Samyang AF 85mm f/1.4 Sony FE

 • Vysoký optický výkon v kompaktním těle
 • Pevné ohnisko s úhlem 28,9°
 • Minimální zaostřovací vzdálenost: 90 cm
 • Rozsah clony: f/1.4 – f/16
 • Optická konstrukce: 11 členů v 8 skupinách
 • Zorný úhel pro full frame: 28.9°
 • Zorný úhel pro APS-C: 19.1°
 • Povrchová úprava: UMC
 • Výborně redukuje zkreslení a aberace
 • Určen pro bajonet Sony FE
 • Odolnost proti vodě a prachu
 • Hmotnost 568 g

Vynikající vykreslení snímku i při nejnižších clonách

Díky špičkové optické konstrukci je minimalizována optická aberace a maximalizována kvalitu obrazu od jeho středu až po okraje. Podrobné vykreslení zajišťuje výjimečnou kvalitu fotografií a to i při použití s nejnovějšími full frame fotoaparáty s vysokým rozlišením. Objektiv disponuje vysokou světelností f/1.4, díky které nabízí vynikající výkon i při fotografování v interiéru či při špatných světelných podmínkách.

Výjimečný bokeh efekt

Dodejte vašim snímkům profesionální dojem hloubky a prostoru. Mechanismus clony zahrnující 9 irisových lamel poskytuje přirozené kruhové světelné efekty rozostření na všech clonách. Díky tomu je dosaženo hladkého bokeh efektu, který oživí vaše portrétní fotografie či noční scenérie a dodá jim profesionální parametry.

Vyjádření vizuálního pocitu hloubky

Díky ohniskové vzdálenosti 85mm v kombinaci s vysokou světelností f/1.4 dosáhnete dramaticky malé hloubky ostrosti, díky čemuž snadno rozlišíte vaše fotografie od snímků pořízených jinými objektivy. Získejte naprostou tvůrčí svobodu a pořizujte fotografie s úžasnou hloubkou při zachování přiměřené vzdálenosti od objektu. Snadno tak oddělíte předmět od pozadí, čímž vznikne působivý vizuální pocit hloubky.

Rychlé a efektivní automatické ostření

Samyang AF 85mm f/1.4 Sony FE využívá duální lineární sonický motor (DLSM), který pracuje s ultrazvukovými vibracemi a zajišťuje tiché a plynulé automatického ostření. Přesné vysokofrekvenční signály, řízené vlastními protokoly společnosti Samyang, přesně fungují s DLSM a umožňují rychlé zachycení požadovaného objektu s minimální prodlevou.

Ochrana před nepříznivými podmínkami

Objektiv je opatřen těsněním proti povětrnostním vlivům, které pokrývá všechny malé prostory, aby zařízení účinně chránilo před prachem a deštěm. Díky odolné konstrukci je poskytnuta maximální spolehlivost, takže objektiv můžete bez obav používat v terénu.

Technologie Ultra Multi Coating

Technologie povrchové úpravy Ultra Multi Coating (UMC) odstraňuje nežádoucí odlesky a stíny v oblastech s vysokým kontrastem, jako jsou podsvícené obrázky či noční fotografie a přitom umožňuje vysokou propustnost světla, díky čemuž je dosaženo křišťálové čistoty snímků. 

Kompaktní a lehký design

Samyang AF 85mm f/1.4 Sony FE nabízí kompaktní design s nízkou hmotností a odolnou hliníkovou konstrukci, díky čemuž je zajištěno jeho snadné přenášení a pohodlná manipulace.


Parametry a specifikace

Vhodné pro

Značka Sony
Model A5000, A5100, A6000, A6100, A6300, A6400, A6500, A6600, A7, A7 II, A7 III, A7R, A7R II, A7R III, A7R IV, A7S, A7S II, A9, A9 II

Bajonet

Bajonet Sony FE
Typ fotoaparátu Zrcadlovka

Vlastnosti

Pro čip Full Frame, APS-C
Typ objektivu Pevné ohnisko
Min. ohnisková vzdálenost 85 mm
Max. ohnisková vzdálenost 85 mm
Světelnost při min. ohniskové vzdálenosti f/1,4
Světelnost při max. ohniskové vzdálenosti f/1,4
Maximální clona 16
Průměr filtru 77 mm
Min. zaostřovací vzdálenost 90 cm
Průměr filtru 77 mm

Funkce

Funkce Pevná světelnost
Technologie zaostřování DLSM

Rozměry

Délka 99,5 mm
Průměr 88 mm

Hmotnost

Hmotnost 568 g (568 g)
Kód:  SYG2009a2
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  F1211206101
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB14