Seasonic Prime SSR-850PD
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 850 W
Format ATX
Modularity Full
Equipment
Efficiency
Certification 80 PLUS Platinum
Connectors
Connectors ATX 20+4pin, CPU 8pin / 4+4pin
PCI Express 8pin / 6+2pin 6pc(s)
Number of serial ATA 15-pin 10pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 5pc(s)
Cooling system
Fan size 135 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 170 mm (17 cm)
Code:  UE313r2
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Sea Sonic Europe BV, Rietveld 7, 5258 ED Berlicum, Netherlands [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si Seasonic Prime SSR-850PD
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte Seasonic Prime 850 W Platinum
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte Seasonic Prime 850 W Platinum