Seasonic SS-520H2U 80+
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 520 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Detachable cables, Active PFC, Thermal speed control
Efficiency
Certification 80 PLUS
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 4pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 5pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 60 mm
Dimensions
Width 100 mm (10 cm)
Height 70 mm (7 cm)
Depth 225 mm (22.5 cm)