Proč si pořizujeme sluchátka k mobilu nebo tabletu?
Mít sluchátka k mobilu a tabletu není nic neobvyklého. Zpravidla je používáme, pokud nechceme rušit či býti rušeni okolím, přičemž slouží k poslechu hudby, podcastů, hraní her a přehrávání videí. Sluchátka k mobilu můžeme také využít k uskutečnění hovoru.
Parametrový filtr v levém menu slouží k snazšímu výběru těch pravých sluchátek. Nastavte si preferovanou značku i konstrukci a najděte ta pravá sluchátka k vašemu zařízení.
Otevřená, nebo uzavřená sluchátka k tabletu a telefonu
Vaše budoucí sluchátka vybírejte podle toho, co od nich požadujete. Potřebujete slyšet okolí? Pak dejte přednost otevřeným. Nevýhodou je, že při hlasitém poslechu uslyší zvuk i lidé kolem vás. Uzavřená sluchátka k telefonu nebo tabletu naopak okolní zvuk tlumí, a to díky speciálním náušníkům.
Konstrukce aneb jaká sluchátka k telefonu nebo tabletu můžete zvolit
-
Pecková sluchátka využijete, pokud chcete lehkou a pohodlnou konstrukci na doma i na cestu.
-
Špuntová sluchátka vám nabídnou stejný komfort jako pecky, jen díky gumovému nástavci tlumí okolní zvuk. Postačí i na běhání venku.
-
Sluchátka za uši mohou být ve variantě pecek nebo špuntů, ale navíc mají klip za uši, a tudíž nemohou vypadnout. Jsou navržené pro sportovce.
-
Sluchátka okolo uší pojmou svou velikostí celé ucho a na hlavě drží díky masivnímu náhlavníku. Poskytují výrazně lepší zvukové provedení a bez problému izolují okolní hluk.
-
Sluchátka na uši jsou sice větší, ale nabízejí díky své velikosti lepší zvukovou technologii, která se do peckových nebo špuntových sluchátek nevejde. Oceníte je převážně v domácím prostředí.
Stále nevíte, jak vybrat sluchátka? Náš průvodce vám dá jasné odpovědi na ty nejdůležitější otázky, které vás před koupí mohou napadnout.
Drátová, nebo bezdrátová sluchátka k mobilu i tabletu?
Bezdrátová sluchátka k mobilu se stávají součástí našich životů a vytěsňují dlouho oblíbené drátové. O bezdrátové připojení se stará technologie Bluetooth, která funguje až na vzdálenost 40 metrů uvnitř budovy. Jaké jsou další (ne)výhody bezdrátových sluchátek?
- Příjemná pořizovací cena,
- Široká škála designového zpracování,
- Dostačující výdrž na jedno nabití,
- Kvalita přenášeného zvuku.
- Musí se pravidelně dobíjet,
- Snadno je můžete ztratit,
- Pro někoho omezený dosah.
Jaký je rozdíl mezi bezdrátovými a True Wireless sluchátky?
U drátových sluchátek máme výběr jednodušší, kde připojení probíhá skrze 3,5 mm jack, USB-C, anebo Lightning konektor. Naopak sluchátka k mobilu bezdrátová jsou rozdělena do dvou kategorií, pojďme se s nimi seznámit.
- Bezdrátová se sice nepřipojují k telefonu kabelem, ale levé i pravé sluchátko je propojené třeba drátem anebo masivním náhlavníkem.
- True Wireless naopak dostává slibované absenci drátů. Jak levé, tak pravé sluchátko má vlastní baterii, nejsou propojená a dokáží fungovat samostatně.
i
Dalším způsobem bezdrátového poslechu je radiofrekvenční připojení, které se hodí primárně k počítači, protože se vysílač připojuje přes USB. Ke spárování bezdrátových sluchátek slouží technologie NFC.
Volání přes oblíbené aplikace umožní sluchátka k mobilu s mikrofonem
Sluchátka k mobilu s mikrofonem vám umožní volat přes aplikace jako je Skype či Messenger. Při výběru byste se měli zaměřit na typ zabudovaného mikrofonu. Ten má dvě základní provedení.
- Směrový mikrofon zaznamenává zvuk z jednoho směru, a tím výrazně redukuje šum a okolní hluk.
- Všesměrový mikrofon naopak zaznamenává okolní zvuk, a proto je vysoká pravděpodobnost, že druhá strana uslyší, co se u vás děje.