Na co jsou dobrá sluchátka k televizi?
Sluchátka k televizi využijete zejména, pokud chcete sledovat pořady či cokoliv jiného bez vyrušení. Druhým možným scénářem použití je naopak, když nechcete rušit okolí, které zrovna nezajímá, co dávají v telce. Finálním problémem může být to, že TV nehraje dostatečně nahlas a sluchátka k televizi vám usnadní vše lépe slyšet.
i
Při výběru sluchátek k televizi můžete narazit na pojmy jako jsou impedance a citlivost. Nemusíte si s nimi ale zbytečně lámat hlavu. Důležité je pouze vědět, že sluchátka s vyšší citlivostí hrají hlasitěji. Nízká impedance značí to samé, ale znamená i méně přesný zvuk.
Sluchátka k televizi a jejich připojení
Připojit sluchátka k televizi je naprosto jednoduché. Stačí si předem vybrat, jaký druh vám vyhovuje, a to drátový či bezdrátový. Každý z nich má určité výhody a nevýhody. Je úplně jedno, zdali jste vyznavačem staré klasiky, nebo novodobějších technologií. Pojďme se společně podívat na zmíněné dva základní typy.
- Sluchátka k televizi s kabelem využívají 3,5mm nebo 6,3mm jack. Ve srovnání s bezdrátovými sluchátky poskytují kvalitnější zvukovou reprodukci. Při poslechu je ale volnost pohybu omezená délkou kabelu.
- Bezdrátová sluchátka k televizi mohou být radiofrekvenční, kdy přenos zvuku probíhá pomocí vysílací stanice, jenž se připojí k TV. Druhou možností je připojení pomocí Bluetooth.
Při výběru drátových sluchátek k TV volte typy s kabelem alespoň o metr delším, než je vzdálenost mezi televizí a pozorovacím místem. Vyhnete se tak nepříjemnému pnutí kabelu.
Sluchátka k televizi – konstrukce definuje zvukový projev
Uzavřená sluchátka k televizi nepropouští téměř žádný zvuk ven a tlumí okolní hluk. Často mívají basovější zvukový projev, ale méně otevřený a vzdušný. Otevřená sluchátka mají věrnější hudební reprodukci a menší zkreslení, naopak ale propouští zvuk ven ze sluchátek a netlumí okolní hluk.
Otevřená sluchátka
Uzavřená sluchátka
Zajímavé funkce, jenž nabízí sluchátka k televizi
Sluchátka k televizi nemusí být nudná, jak by si někdo mohl pomyslet. Některé modely nám nabídnou nespočet užitečných funkcí, jež nám usnadní každodenní život. Pojďme si pár z nich představit.
- Ovládání hlasitosti přímo na sluchátkách či kabelu zjednoduší regulaci hlasitosti.
- Herní režim díky nejnovějším technologiím zajistí téměř nulové zpoždění mezi obrazem a zvukem.
- Bezdrátové nabíjení umožní sluchátka k televizi jednoduše položit na stojan, který je dobije.
- Skládací konstrukce je ideální, pokud plánujeme sluchátka přenášet a nevyužívat pouze k TV.
Bezdrátová sluchátka k televizi pro nedoslýchavé
Bezdrátová sluchátka k televizi pro nedoslýchavé ocení ti nejstarší z nás a lidé, kteří mají problémy se sluchem. Jsou výbornou alternativou k naslouchátkům. Sluchátka k televizi pro neslyšící stačí pouze nabít, a poté si je dotyčný nasadí. Rázem je veškerý zvuk z TV o poznání lépe slyšet a neobtěžuje žádným způsobem okolí.
Sluchátka k televizi pro seniory sedí každému uchu
Bojíte-li se, že vámi pořízená sluchátka k televizi pro seniory nebudou pasovat do ucha, vaše obavy jsou zbytečné. Soudruzi z NDR totiž tady chybu neudělali. Sluchátka pro nedoslýchavé se běžně dodávají se špunty různých velikostí. Jejich rozměry jsou zvoleny tak, aby seděly většině uší.
i
Sluchátka jsou tu s námi už více než 100 let. První patent na ně byl udělen již v roce 1891. Co se týče sluchátek podobných těm dnešním, tak ty spatřily světlo světa roku 1958. Pokud jste dočetli až sem, získáváte imaginární ocenění vášnivého audio fandy. :)