Bushcraft Gear Vilgain
Bushcraft Gear Vilgain – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 32
Vilgain R2E Creamy Beef 400 g
205,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1503 kJ, weight 400g - 513 Kč/1 kg
Vilgain R2E Chicken 400 g
220,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 603 kJ, weight 400g - 550 Kč/1 kg
Vilgain Chicken Breasts with salt and pepper 3 x 100 g
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Can - lean cuts of chicken from certified farms, with a little salt and pepper, ready to use, with 20 g protein per 100 g - 663 Kč/1 kg
Vilgain Trouble Protein Bar 55 g Milky coconut
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 376 kcal, weight 55 g, chocolate and coconut flavour - 1,182 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 55 g Salted caramel peanut
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Bar - 30 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 450 kcal, weight 55 g, flavour salted caramel - 1,182 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 55 g Blueberry cheesecake
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 398 kcal, weight 50 g, flavour blueberry and cheesecake - 1,300 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 55 g Hazelnut cream
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 422 kcal, weight 55 g, flavour hazelnut - 1,182 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 55 g Choco bueno with crisps
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 439 kcal, weight 50 g, chocolate flavour - 1,300 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 55 g Velvet Choco Almond
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 386 kcal, weight 50 g, flavour coconut and almond - 1,300 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 55 g Double chocolate with cream
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Bar - 30 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 415 kcal, weight 55 g, brownie and chocolate flavour - 1,182 Kč/1 kg
Vilgain Plant Protein Energy Balls BIO cocoa 45 g (3 × 15 g)
55,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Bar - 20 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 427 kcal, weight 45 g, flavour cocoa - 1,222 Kč/1 kg
Vilgain R2E Turkey Meat 400 g
199,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 565 kJ, weight 400g - 498 Kč/1 kg
Vilgain R2E Red Beef Curry 400 g
199,-
Currently Unavailable
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 544 kJ, weight 400g - 498 Kč/1 kg
Vilgain Sardines in organic extra virgin olive oil 190 g
169,-
Currently Unavailable
Long Shelf Life Food - tuna from the Atlantic Ocean, rich in omega-3, large juicy pieces
Vilgain Grass-Fed Beef 400 g
219,-
Currently Unavailable
Long Shelf Life Food - beef tender, 98.5% weight, grass-fed bulls of the Limousine breed, seasoned only with salt, without preservatives
Vilgain Tuna cream 75 g
74,-
Currently Unavailable
Long Shelf Life Food - skipjack tuna meat, 61% meat, wild caught, rich in healthy fats, mild taste and consistency
Vilgain Tuna burgers 170 g
169,-
Currently Unavailable
Long Shelf Life Food - tuna burgers ready-to-eat, with a pinch of salt, in extra virgin olive oil
Vilgain Trouble Protein Bar 12 × 55 g Milky coconut
636,-
Currently Unavailable
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 376 kcal, weight 660 g, chocolate and coconut flavour - 53 Kč/ks - from 964 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 12 × 55 g Salted caramel peanut
636,-
Currently Unavailable
Protein Bar - 30 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 450 kcal, weight 660 g, peanut and salted caramel flavour - 53 Kč/ks - from 964 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 12 × 55 g blueberry cheesecake
636,-
Currently Unavailable
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 398 kcal, weight 660 g, flavour blueberry and cheesecake - 53 Kč/ks - from 964 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 12 × 55 g Velvet Choco Almond
636,-
Currently Unavailable
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 386 kcal, weight 660 g, flavour coconut and almond - 53 Kč/ks - from 964 Kč/1 kg
Vilgain Double Trouble Protein Bar 12 × 55 g Choco bueno with crisps
636,-
Currently Unavailable
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 439 kcal, weight 660 g, chocolate flavour - 53 Kč/ks - from 964 Kč/1 kg
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Bushcraft vybavenie