Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Převratné karbonové badmintonové míčky Carbonsonic

Aktualizováno

Badminton je atraktivní sport pro celou rodinu. Ač se to na první pohled nezdá, i zde začínají úřadovat moderní technologie. Důkaz představuje žhavá novinka společnosti VICTOR. Jejich badmintonové míčky VICTOR Carbonsonic slibují revoluci, díky níž se budete rychleji zlepšovat v tréninku. Chcete vědět proč?

badminton; míčky; Carbonsonic

Jaké známe druhy badmintonových míčků?

Podle statistik vyrobí společnost VICTOR každý měsíc přes 4 miliony badmintonových míčků. Setkat se můžeme se 3 základními typy:

  • Plastové badmintonové míčky s pěnovou základnou – vhodné pro začátečníky a rekreační hraní, pěnová základna je odolná proti poškození při nárazech na výplet rakety. U míčků s plastovou sukénkou si lze vybrat z fosforových barev, které jsou lépe vidět. Jsou ideální na nácvik správného úderu.
  • Plastové badmintonové míčky s korkovou základnou – korková základna zajišťuje přímou trajektorii letu. Plastová sukénka je zárukou delší životnosti než péřová, ale má větší odpor vzduchu, což snižuje kvalitu letových vlastností.
  • Péřové badmintonové míčky s korkovou základnou – jsou vyráběny z výběrového kachního nebo husího peří, mají nejlepší letové vlastnosti ze všech dosavadních míčků, ale bohužel jsou náchylné na poškození (zlomení peříčka při špatném úderu). Jsou vhodné pro pokročilé a profesionální hráče.
iJak prodloužit životnost badmintonových míčků?
Životnost péřových míčků můžete mírně prodloužit, pokud je navlhčíte. Skvělým prostředkem je vodní pára, kterou peří dobře nasaje. Den před zápasem napařte celou tubu míčků. Stále si nevíte rady s výběrem badmintonového míčku? Máme pro vás přehledně zpracovaného průvodce, který zohledňuje všechna úskalí při výběru správného badmintonového míčku.

Čím se odlišuje VICTOR Carbosonic?

V nedávné době přibyl další typ, který odstraňuje hlavní nedostatky péřových míčků – zejména krátkou životnost a náchylnost k poškození. S novou technologií prorazila na trh právě společnost VICTOR a k dostání jsou již první sady míčků. Řeč je o speciálně upravených badmintonových míčcích z pěnového peří a rámu z karbonových vláken, s názvem Carbonsonic. Tyto míčky už napařovat nemusíte, své letové vlastnosti i životnost při hře si zachovávají po celou dobu používání.

badminton; míčky; Carbonsonic, victor

Badmintonové míčky Victor Carbonsonic sází na kombinaci pěnového peří a karbonových vláken.

Badmintonové míčky Victor Carbonsonic jsou vyrobeny z pěnového peří a z karbonových vláken. Tyto materiály společně zajišťují vyšší stabilitu míčku po odpalu. Svými vlastnostmi, především trajektorií letu, se nejvíce podobají míčkům z klasického přírodního peří, ale na rozdíl od nich rychleji létají. Obrovskou výhodou je i mnohem delší životnost jednoho míčku při hře (uvádí se až 5×). Doporučujeme je však spíše na nácvik úderů nebo na rekreační hraní s přáteli. Při prudkém smečování totiž stále hrozí poškození míčku, ostatně jako u všech dosavadních variant. Díky delší životnosti míčků si budete moci dovolit pořídit širší příslušenství pro badminton, případně rovnou náhradní badmintonovou raketu.

Victor Carbonsonic; balení

Prodejní balení badmintonových míčků Carbonsonic na první pohled žádnou revoluci neslibuje. Tím se ale nenechte oklamat.

O společnosti VICTOR

Společnost začala produkci badmintonových míčků VICTOR už v roce 1968. V současné době je to jedna z nejvýraznějších značek v odvětví indoorových sportů. Znát ji můžete především jako významného sponzora mnoha badmintonových, ale také squashových turnajů. Je oficiálním sponzorem indonéského a malajského národního badmintonového týmu a německého squashového týmu. Svými výrobky pravidelně vybavuje i několikanásobné zlaté medailisty světového formátu:

Vyšší životnost a odolnost dělají z badmintonovým míčků VICTOR Carbonsonic skvělý tip na vánoční dárek.

P-DC1-WEB27