Pulsmetr vám pomůže lépe monitorovat váš trénink. Velmi přesné jsou pulsmetry s hrudním pásem, které měří tepovou frekvenci
přímo u srdce. Takové se ale hodí spíše pro měření tepovky při výkonu. Měřič tepu s náramkem je méně přesný, zato kompaktní.
Níže zjistíte, jaký pulsmetr je pro vás nejlepší. Poradíme vám, jak vybrat.
Měřič tepové frekvence si můžete pořídit v několika provedeních
Funkci měřič tepové frekvence má několik zařízení, jako jsou chytré hodinky, fitness náramky a sporttestery. Většina z nich měří tepovou frekvenci ze zápěstí pomocí čipu, jiné pomocí hrudního pásu.
Fitness náramky jsou skvělý měřič tepové frekvence na zápěstí
Tyto vybrané ftness náramky měří tep pomocí čipu přímo ze zápěstí a některé lepší modely se dají propojit s hrudním pásem, který změří tep ještě přesněji. Propojením s mobilním telefonem budete moci lépe sledovat své aktivity.
Velmi jednoduše se ovládají.
Dají se propojit s hrudním pásem.
Hodí se pro všechny sportovce a prostředí.
Velmi přijatelná cena.
Malý přehled o naměřených datech.
Každý sporttester funguje jako měřič tepové frekvence
Sporttester, ať už je levnější nebo dražší, umí měřit tepovou frekvenci. A právě tepovka je důležitá, abyste vaše sportovní aktivity zbytečně nepřepálili a drželi se v (an)aerobní zóně – podle toho, co potřebujete. Pokud si dnes takový měřič tepové frekvence pořídíte, vězte, že většina modelů již měří tepovou frekvenci ze zápěstí, zatímco dříve tomu bylo naopak.
Jednoduché ovládání.
Pohodlné snímání tepové frekvence.
Některé modely se dají propojit s hrudním pásem.
Některé sporttestery jsou ve vyšší cenové relaci než fitness náramky.
Chytré hodinky zajistí více než jen spolehlivé měření tepu
Chytré hodinky jsou malým mobilním telefonem na vaší ruce. Během sportovního výkonu máte na očích každou zprávu nebo hovor. Jejich pulsmetry měří tep optickou metodou – snímají ho ze zápěstí, což je pohodlné a pořád relativně přesné. Přesnost jednotlivých modelů se ale výrazně liší. Zde pomohou případně výsledky spotřebitelských testů nebo recenze našich zákazníků.
Podpora většiny sportů.
Umí přijímat SMS, telefonní hovory i e-maily.
Mají v sobě navigaci.
Jejich cena se většinou pohybuje velmi vysoko.
Pulsmetr s hrudním pásem, nebo měřič tepové frekvence na zápěstí?
Pulsmetr si můžete vybrat ze dvou hlavních typů. Ten první je přesnější, ale zato méně pohodlný při používání. Druhou možností je optický snímač tepu, který prosvítí vaši ruku a díky odrazům změří váš tep.
Pulsmetr s hrudním pásem je nejpřesnější měřič tepové frekvence
Pulsmetr s hrudním pásem je propojen na monitor srdečního tepu, který máte připevněn velmi blízko hrudníku, takže velmi blízko srdci. Tyto zařízení se vyplatí jen pro ty, kteří sledují svůj tep už při tréninku.
Pulsmetr na zápěstí zajistí spolehlivé měření srdečního tepu
Pulsmetr na zápěstí má optický snímač tepu. Ten funguje tak, že prosvítí vaši ruku a podle změny barvy díky míry prokrvení spočítá vaši tepovou frekvenci. Hodí se pro každého, kdo bere tepovku jako orientační údaj.
i
Co znamená výraz Heart rate monitor?
Heart rate monitor v překladu znamená měřič srdečního tepu. Je to jen anglický výraz pro pulsmetry.
Podle jakých parametrů vybíráme měřič tepové frekvence?
Měřič tepové frekvence si vybírejte i podle prostředí, kde sportujete. Pokud rádi chodíte plavat, vyberte si ten voděodolný. Vyznavači outdoorových sportů zase využijí prachuvzdorné modely. Odolnost vůči prachu a vodě se udává podle tabulky stupňů krytí IP.
Vodotěsný pulsmetr pro každého plavce
Vodotěsnost se měří buď v metrech nebo v barech, přičemž naměřený tlak se rovná desetině naměřené hloubky. Ponor 100 m se rovná deseti barům. Liší se podle náhodného styku s vodou, šnorchlování a potápění.
Odolnost do 30 m postačí při mytí, nebo silném dešti.
Odolnost do 50 m se hodí pro plavce.
Odolnost do 100 m je ideální pro šnorchlování.
Odolnost nad 100 m je vhodný pro potápěče.
i
Hledáte nejlepší pulsmetry? Recenze vám urychlí výběr
Jaké jsou reakce zákazníků na jednotlivé pulsmetry? Recenze leccos napoví.
Prachuvzdorné pulsmetry využijí horolezci či jiní vyznavači outdoorových sportů
Jestli rádi lezete po skalách nebo rádi vyrážíte do lesa a jiného náročnějšího prostředí, určitě rádi využijete prachuvzdorný měřič tepu. Prachuvzdornost se měří na stupnici od nuly do šesti. S nulou raději zůstaňte doma.
Materiály na náramek pulsmetru
Pulsmetry se nosí na ruce podobně, jako hodinky. Materiály náramků se mohou v mnohém lišit. Nejčastěji se setkáte s gumovými, plátěnými a výjimkou nemusejí být ani náramky, které se vyrábí ze slitin různých kovů.
Gumové a silikonové náramky nenatahují vodu, a proto jsou vždy suché. Snáze se ale přetrhnou.
Plátěné náramky nasáknou vodou, ale nabízí lepší pohodlí.
Kovové náramky se chovají podobně jako gumové, ale nehrozí přetrhnutí.
Náramky pulsmetrů se mohou upínat různými způsoby
Náramek, který drží na vaší ruce měřič tepové frekvence může být klasická skobka jako na řemínkových hodinkách. Velmi často se také setkáte s kolíčkem, který protlačíte dírkou na druhé straně upínacího řemínku.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.