Terénní elektrokoloběžky mohou být zdrojem aktivní zábavy i skvělým pomocníkem při cestování městem i mimo něj. Jejich speciálně přizpůsobená konstrukce, velká kola a navýšený výkon vás provezou přes každou nerovnost i do prudkého kopce. Níže vám poradíme, podle čeho vybírat terénní elektrokoloběžky.
Terénní elektrokoloběžka má kvalitní odpružení, zpevněnou konstrukci, velká nafukovací kola s terénním vzorkem, rozměrnější stupátko a ideálně i vysoký výkon a kapacitu baterie. Mnoho modelů se dělá i se sedátkem. Díky tomu všemu s ní v pohodlí zvládnete polní i lesní cesty, velké hrboly, patníky, kočičí hlavy i prudké kopce.
Zvládá terén i nerovnosti a překážky ve městě.
Zdolá prudké kopce i dlouhá stoupání.
Díky větší baterii nabídne vyšší dojezd.
Velká kola a odpružení zajistí pohodlnější jízdu třeba na dlažebních kostkách.
Model se sedátkem využijete i na delší cestování či výlety do přírody.
Jakého typu může být elektrokoloběžka do terénu?
Elektrokoloběžka do terénu je k dostání ve třech základních provedeních. Záleží zda chcete model na městské nerovnosti, lesní a polní cesty nebo na dlouhé vzdálenosti s možností jízdy po silnici.
Skládací elektrokoloběžka do terénu ve městě
Skládací elektrokoloběžka do terénu ve městě je nejkompaktnější terénní variantou. Nabídne uspokojivý výkon a dojezd dostatečný pro cestování městem. Přestože má skládací konstrukci, díky které ji snadno přenesete nebo uskladníte, nechybí ji ani odpružení a vyztužení pro snadné překonávání patníků, dlažebních kostek či kolejí.
Sportovní terénní elektrokoloběžka s velkými koly
Sportovní terénní elektrokoloběžka je díky velkým kolům a velmi bytelné konstrukci skvělá pro jízdu mimo chodníky a cyklostezky. Její výsadou jsou lesní a polní stezky i drsný terén jako kameny, kořeny či bláto. Velký dojezd vám umožní s ní podniknout i delší výlet do přírody.
Nejrychlejší elektrokoloběžka do terénu ve stylu chopper
Nejodolnější a nejrychlejší elektrokoloběžka do terénu je model ve stylu chopper. Ten je má širokou konstrukci a velká široká kola, je vybaven sedátkem a často má i zrcátka či opěradlo. Na úkor skladnosti nabídne nejpohodlnější cestování terénem i po silnici. Vysoký výkon a dlouhý dojezd vám umožní i delší dojíždění.
Pro městský terén
Sportovní
Varianta chopper
Podle čeho se vybírá terénní elektrokoloběžka?
Pokud se vám zalíbila nějaká terénní koloběžka, ale nejste si jistí, zda se k vám parametry dokonale hodí, my vám s tím pomůžeme. Při výběru se zaměřte zejména na velikost kol, výkon a kapacitu baterie.
Jaká kola by měla mít terénní elektrokoloběžka
Terénní elektrokoloběžka je určena k překonávání nerovností a s tím jí nejlépe pomohou nafukovací kola, která výborně odtlumí malé kamínky, ale i plynuleji přejedou velké hrboly. Co se týká průměru kol, tam pro terénní koloběžky platí – čím větší, tím lepší. Šířka kol by pak neměla přesáhnout šířku konstrukce koloběžky.
Ideální výkon a maximální rychlost terénní elektrokoloběžky
U terénní elektrokoloběžky je pro zdolání hrbolů a kopců potřeba vyšší výkon než u městské. Některé modely jsou však tak výkonné, že mohou být nebezpečné například pro začátečníky či děti. Pokud si nevěříte, vybírejte raději modely s výkonem do 500 W a maximální rychlostí do 30 km/h. Takové kousky jsou zároveň plně dostačující do města. Divočáci si naopak mohou dopřát výkon i 1 000–3 000 W, se kterým je už nic nezastaví.
Jaký by měla mít terénní elektrokoloběžka dojezd? Je potřeba 100 km, nebo postačí 20?
Terénní elektrokoloběžka do města může mít nižší kapacitu baterie a dojezd jen okolo 20 km. Pokud ale hledáte koloběžku na výlety či dojíždění z vesnice, pak se poohlídněte po modelu s dojezdem alespoň 50 km.
Aby se favoritem výběru stala ta nejlepší koloběžka, zaměřte se i na další parametry
Chcete, aby se favoritem vašeho výběru stala ta nejlepší koloběžka přesně pro vás? Zaměřte se i na její hmotnost, nosnost nebo rozměry.
Výška řídítek ovlivní ovladatelnost koloběžky. Ideálně by měla být v úrovni vašich kyčlí.
Šířka nášlapu by měla být minimálně 11 cm. U modelů se sedátkem přibližně 20 cm.
Typ brzdy může ovlivnit dojezd. Zatímco kotoučová brzda zpomaluje koloběžku třením, elektronická používá motor, který se v průběhu brzdění vybíjí. Doplňkem může být i zadní nášlapná brzda.
Hmotnost záleží na konstrukci i použitých materiálech. Čím lehčí elektrická koloběžka je, tím snadnější bude její přeprava, zároveň tím však může být omezená nosnost nebo pohodlí během jízdy.
Nosnost nikdy neopomeňte. Elektrická terénní koloběžka toho sice unese hodně, ale pro jistotu si ověřte, že zvládne ještě o 20 kg více, než kolik vážíte.
i
Pokud vás zajímají bližší informace o jednotlivých parametrech a chcete se dozvědět více o výběru, přečtěte si náš článek Jak vybrat elektrickou koloběžku.
Jaké může mít elektrická koloběžka do terénu funkce a vlastnosti?
Při výběru si taky můžete zkontrolovat, zda má vaše elektrická koloběžka do terénu i požadované funkce navíc.
Odpružené vidlice by měla mít každá elektrická koloběžka do terénu. Když ne obě, tak aspoň tu přední.
Skládací konstrukce se hodí hlavně do města. V drsném terénu může být nevýhodou pro nižší odolnost.
Nastavitelná výška řídítek je dobrá pro lepší přizpůsobení koloběžky či u rychle rostoucích dětí.
Tempomat umožňuje nastavit požadovanou rychlost, kterou pak konstantně udržuje.
E-ABS systém zabraňuje zablokování kol při prudkém brzdění.
Displej vám ukáže aktuální rychlost nebo stav baterie.
Nemáte zrovna dostatek financí a hodila by se vám terénní elektrokoloběžka? Na splátky si ji u nás může pořídit každý, stačí tuto možnost nastavit při objednávce!
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.