Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Vybíráme běžecký pás

Aktualizováno

Rozhodli jste se něco udělat pro své zdraví a zlepšení kondice? Rádi byste shodili pár kilogramů, ale počasí běhání v parku zrovna nepřeje? Láká vás představa využít každou volnou chvilku a sportovat přímo ve vašem obývacím pokoji? Ať už jste sportovní fanatik nebo začátečník, pořiďte si domů běžecký pás, všestranného pomocníka pro ten nejpřirozenější pohyb – pro chůzi a běh.

Běžec; běžecký trenažér

Běžecký pás a jeho přednosti

Na kvalitním běžeckém pásu (trenažéru) může běhat celá rodina, je kdykoliv připraven k použití, je skladný a lehce přenosný. Nabídne vám běh po rovině i do kopce, výběr z mnoha typů tréninkových programů, dokáže měřit tepovou frekvenci a zároveň vyhodnocovat intenzitu tréninku. A hlavně – předpověď počasí vám už nikdy nepřekazí běžecké plány.

Běžec; déšť Běžecký pás; běžkyně

Vyhněte se nemocem z prochladnutí a sportujte v klidu domova na běžeckém pásu.

i Při dodržování základních pravidel patří běh mezi nejzdravější způsoby cvičení. Chcete vědět, jak správně běhat? V našem článku zjistíte vše potřebné.

Jak si vybrat běžecký pás?

V současnosti můžete vybírat z široké nabídky typů. Jaký běžecký pás se ale hodí právě pro vás? Nejdříve byste si měli ujasnit, co od běžeckého pásu očekáváte, kdo všechno a jak často ho bude používat. Domácí běžecké trenažéry jsou stavěny na denní zátěž kolem 2 hodin, proto je důležité, kolik osob a jak intenzivně na něm bude běhat.

i Zajímavou volbou jsou běžecké pásy Acra. V jejich nabídce naleznete modely jak pro domácí, tak i profesionální použití.

Pokud s během teprve začínáte, stačí vám základní běžecký pás. Jestliže ale plánujete využívat trenažér pravidelně každý den, pak budete potřebovat běžecký pás s technickými parametry pro pravidelný trénink.

Základní parametry pro výběr běžeckého pásu

Při výběru běžeckého pásu dbejte zejména na níže uvedené parametry:

  • Nosnost

  • Velikost běžecké plochy

  • Výkon motoru a rychlost běžeckého pásu

  • Sklon běžecké plochy

  • Programové vybavení a počítač

  • Měření tepové frekvence

  • Skládání a snadná manipulace

  • Záruka a servis

Běžecké pásy; sportovci; fitness centrum

Užijte si zábavu při společném běžeckém tréninku na pásu.

Nosnost běžeckého pásu

Hmotnost běžce je velmi důležitým parametrem výběru. Zvolte trenažér tak, aby jeho nosnost byla minimálně o 30 % vyšší, než je hmotnost nejtěžšího uživatele. Tedy pokud vážíte 90 kg, vyberte si pás, jehož nosnost je minimálně 120 kg.

S nosností také úzce souvisí odpružení běžeckého pásu, které tlumí nárazy při běhu, a chrání tak vaše klouby. Pokud máte v plánu běhat pravidelně, neváhejte investovat do běžeckých pásů Acra ve vyšší cenové kategorii, vaše klouby to velmi ocení.

Velikost běžecké plochy

Délka běžecké plochy se běžně pohybuje v rozmezí 115 - 165 cm. Čím větší rozměr běžecké plochy si vyberete, tím větší komfort při běhání si užijete, zvláště pokud jste vyšší postavy, a máte tak i delší krok.

Velmi důležitá je také šířka běžecké plochy, pohybuje se mezi 40 - 60 cm. Máte-li dostatečně široký běžecký pás, snížíte riziko, že se při běhu dostanete mimo běžeckou plochu, a eliminujete tak možné riziko úrazu. Proto doporučujeme volit šířku alespoň 42 cm a délku minimálně 120 cm.

Běžecký pás; obývací pokoj; žena

Běžecký pás v obýváku? Bez problémů.

Výkon motoru a rychlost běžeckého pásu

Platí jednoduché pravidlo, že čím silnější motor, tím větší výkon a tím je i delší životnost trenažéru. Výkon motoru běžeckých pásů Acra se nejčastěji pohybuje v rozmezí od 1,25 - 6 HP. Pro váš domácí trénink by měl motor mít výkon alespoň 2 HP. Rychlost si můžete nastavit v rozmezí 0,8 – 14,8 km/h podle typu běžeckého pásu a vaší kondice.

Sklon běžecké plochy

Na běžícím pásu můžete také trénovat běh či chůzi do kopce. Sklon běžecké plochy se pohybuje v rozmezí 0 – 20 %, u domácích běžeckých trenažérů bývá sklon mezi 0 – 10 %.

U modelů nižší cenové kategorie se sklon nastavuje manuálně, to znamená, že musíte přerušit běh, sestoupit z pásu, nastavit jiný sklon a zase na pás nastoupit. Pro pravidelný trénink tedy rozhodně doporučujeme běžecké pásy s elektronickým nastavováním sklonu, který si pohodlně přizpůsobíte buď na displeji, nebo přímo na madlech (podle typu trenažéru).

Běžecký pás s elektrickým nastavením náklonu

Běžecký pás s elektrickým nastavením náklonu vám dopřeje opravdový komfort moderního přístroje.

Programové vybavení a počítač

Většina běžeckých trenažérů je vybavena LCD displejem pro zobrazování aktuálních tréninkových hodnot, jako je rychlost, čas, sklon, tepová frekvence, počet uběhnutých km a spálených kalorií, případně mají i propojení na IPod, MP3 atd.

Pomocí displeje si zvolíte některý z přednastavených programů podle cílů tréninku, nebo si vytvoříte vlastní program podle vaší aktuální kondice. Počítač nastaví podle zvoleného programu předdefinované profily trati, zvyšuje či snižuje rychlost a mění sklon, neustále sleduje údaje a vyhodnocuje váš trénink. Pulsem ovládané HRC (Heart Rate Control) programy pro dosažení optimálního výsledku využijete, pokud máte jasně definované cíle, jako je zvýšení fyzické kondice nebo spalování tuků.

Měření tepové frekvence

Měření tepové frekvence při tréninku je důležité pro dosažení vámi stanovených cílů jako např. odbourání tuku, formování postavy, zvýšení fyzické kondice nebo rozvoj svalové hmoty.

i Všechny běžecké pásy Acra měří tepovou frekvenci buď pomocí snímačů umístěných na držadlech, nebo přesněji, u modelů vyšší cenové kategorie, pomocí integrovaných snímačů hrudních pásů.
Běžecký trenažér; displej

Funkce můžete jednoduše přepínat a přizpůsobovat, aniž byste se na běžeckém trenažéru zastavili.

i Jak cvičením zhubnout, nebo naopak nabrat svaly? Vše souvisí s tepovou frekvencí. V našem článku se dočtete více.

Skládání a snadná manipulace

Běžecké pásy pro domácí použití velmi snadno zvednete po skončení tréninku do horizontální polohy, a tak minimalizujete prostor, který vám bude pás zabírat v době, kdy na něm netrénujete. Budete mile překvapeni, že běžecký pás s váhou 150 kg zvládnete sklopit jednou rukou. Jednoduchým uvolněním aretačního mechanismu sklopíte pás opět do tréninkové polohy pomocí hydraulických tlumičů.

i Běžecké pásy Acra se dají snadno přesunout pomocí integrovaných ložisek.

Běžecký pás; nastavení náklonu Složený běžecký pás

Při výběru běžeckého pásu si ujasněte, kam ho chcete umístit. Neměl by vám překážet v běžném provozu domácnosti.

Záruka a cena běžeckého pásu Acra

Záruční doba na běžecký trenažér Acra je 24 měsíců, v některých případech i 36 měsíců na motor. V rámci servisních služeb máte dopravu zdarma.

Cena běžeckého pásu je samozřejmě stejně jako u jiných posilovacích strojů úměrná jeho kvalitě. Vyberte si produkt, který bude pro váš plánovaný cíl optimální. Velmi kvalitní běžecké trenažéry vhodné pro každodenní domácí trénink přitom pořídíte již od 10 000 Kč.

Běžecký trenažér nekupujete na jeden rok, ale jako dlouholetého partnera na tréninky. Doufáme, že uvedené informace vám pomohou při výběru ideálního běžeckého pásu i při plnění vašich sportovních cílů. A pokud náhodou ne, mrkněte na našeho průvodce jak vybrat běžecký pás.

P-DC1-WEB12