Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny jen pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 399 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

SpurTex® Nanorouška PP Standard 50 ks

1 229 Kč
1 016 Kč bez DPH

SpurTex® Nanorouška PP Standard 50 ks

Ústenka SpurTex PP Standard od české nanotechnologické firmy Spur je velmi efektivním ochranným prostředkem dýchacích cest. Třívrstvá rouška v sobě ukrývá vysoce účinnou filtrační membránu z nanomateriálu, která má ověřený záchyt 84 % pro submikronové částice (10 - 400 nm), což odpovídá filtraci FFP2. Je tak ideální pro zachycení virů (80 - 150 nm), bakterií, smogu nebo alergenů. Má nízký tlakový odpor 40 - 85 Pa při průtoku vzduchu 30 l/min. Díky tomu je ústenka výborně prodyšná a snadno se v ní dýchá. Nano rouška je jednorázová, respektive v případě potřeby je možné ji 1 - 3× sterilizovat pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem. Běžně ji lze nosit po dobu 3 až 8 hodin v závislosti na prostředí, kde je využívána. SpurTex PP Standard nano rouška je vybavena vyztuženým tvarovatelným okrajem, aby se dokonale přizpůsobila každému tvaru obličeje a maximalizovala tak svou filtrační schopnost.

Klíčové vlastnosti nano roušky SpurTex PP Standard 50 ks

 • Vysoce efektivní ochranný prostředek vašich dýchacích cest
 • Rouška je vhodná pro všechny, kteří potřebují vyšší stupeň ochrany
 • Třívrstvá nano rouška SpurTex ukrývá vysoce účinnou filtrační membránu z nanomateriálu
 • Ověřený záchyt roušky je 84 % pro submikronové částice (10 - 400 nm)
 • Odfiltruje viry (80 - 150 nm), bakterie a alergeny
 • Nízký tlakový odpor 40 - 85 Pa umožňuje snadné dýchání
 • Jednorázovou nano roušku lze v případě nutnosti i sterilizovat
 • V závislosti na prostředí používání je nutné roušku po 3 - 8 hodinách vyměnit
 • Ústenka SpurTex SpurTex PP Standard má tvarovatelný okraj pro dokonalé přizpůsobení tvaru obličeje
 • Neobsahuje žádné chemikálie ani borosilikátová mikrovlákna
 • V balení 50 ks roušek

Jedinečná nanovlákna

Nanovlákno je lidskému oku neviditelné. Je až 1000× tenčí než vlas. Díky tomu z něj může být upředena filtrační membrána tak hustá, respektive s tak malými otvory, že jimi neprojdou bakterie, viry ani alergeny. Tato vysoce účinná mechanická bariéra tak umožňuje, že při výrobě nano roušky SpurTex PP Standard není potřeba používat žádné chemické látky nebo křehká borosilikátová mikrovlákna. Ta se používají ve standardních ochranných prostředcích. Mohou ale mít neblahý vliv na zdraví člověka.

Rozměry:
70 × 170 mm

Složení:
Nanorouška je vyrobena z materiálu SpurTex VS, což je trilaminát tvořený na povrchu netkanými textiliemi na bázi viskózy s gramážemi od 60 do 90 g/m2 a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinylidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější unikátní technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli.

Manipulace s rouškou dle doporučení WHO:
Nasazení roušky:
Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. Zkontrolujte neporušení balení roušky, vyjměte roušku z obalu a zkontrolujte neporušenost roušky. Uchopte roušku tak, aby byl ohybatelný okraj nahoře.
Při zavazování na šňůrky - přidržte si roušku na kořenu nosu a zavažte horní šňůrky na temeni hlavy na mašličku. Poté uchopte spodní šňůrky a zavažte je na zátylku. Vytvarujte okraj roušky podle tvaru svého nosu.
Při upevnění na gumičky - uchopte gumičky do obou rukou a napněte za uši. Vytáhněte roušku co nejvýš na kořen nosu a přetáhněte do požadovaného tvaru. Uchopte spodní okraj roušky a přetáhněte přes ústa a bradu.

Sejmutí roušky:
Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. Přední strany roušky se nedotýkejte.
Při zavazování na šňůrky - rozvažte mašličky na zátylku, poté na temeni hlavy a roušku v držení pouze za šňůrky sejměte.
Při upevnění na gumičky - uchopte gumičky do obou rukou a roušku v držení pouze za gumičky sejměte

Vyhoďte roušku do speciálně vyhrazeného odpadu. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci.

Údržba roušky:
Ústenka SpurTex PP Standard je kategorizována jako jednorázový materiál. Její vynikající filtrační vlastnosti jsou zachovány pouze po velmi omezenou dobu v závislosti na prostředí, ve kterém je používána. Při běžném používání u ní po 3 - 8 hodinách dochází k významnému zakoncentrování nebezpečných částic (bakterie, viry atd.) v nanovlákenném filtru a v kontaminovaném prostředí je tedy nutno ji často měnit. Samotná nanovlákenná struktura není ošetřena žádnou antimikrobiální úpravou.

Sterilizace roušky:
V nutných případech lze roušku 1 - 3× sterilizovat. Nedoporučuje se praní ani žehlení materiálu. Doporučený způsob sterilizace je pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem (20 minut z každé strany). Roušku lze sterilizovat i lehkým postříkáním ethanolem, rouška se nesmí ale promočit a musíte ji poté nechat zcela uschnout. Nedoporučuje se sterilizace párou. Ostatní metody sterilizace nutno řešit s výrobcem.

4,7
Hodnotilo 14 zákazníků
1 000+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
1
uživatelská recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Určení

Určení Unisex

Počet kusů

Počet kusů 50 ks
Kód:  SPUR007
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  540402015
P-DC1-WEB13