Obnovit stránku

SpurTex® Nanorespirátor V100 FFP2 NR - 5ks CE M

-6%
288 Kč
272 Kč
272 Kč bez DPH

SpurTex® Nanorespirátor V100 FFP2 NR - 5ks CE M

Jednorázový FFP2 respirátor s nano vrstvou

Nano respirátor SpurTex V100 FFP2 NR od české nanotechnologické firmy Spur je velmi efektivním ochranným prostředkem dýchacích cest. Je určený pro všechny, kteří potřebují vyšší stupeň ochrany. Sedmivrstvý respirátor v sobě ukrývá vysoce účinnou filtrační membránu z nanomateriálu, která má ověřený záchyt 98,5 % pro submikronové částice (20-400 nm), což odpovídá filtraci FFP2. Je tak ideální pro zachycení virů (30-150 nm), bakterií, smogu nebo alergenů.

Klíčové vlastnosti nano respirátoru SpurTex V100 FFP2 NR 5 ks M

 • Vysoce efektivní ochranný prostředek vašich dýchacích cest
 • Sedmivrstvý respirátor ukrývá účinnou filtrační membránu z nanomateriálu
 • Ověřený záchyt respirátoru je 98,5 % pro submikronové částice (20-400 nm)
 • Odfiltruje viry (80-150 nm), bakterie a alergeny
 • Jednorázový respirátor lze v případě nutnosti i sterilizovat
 • V závislosti na prostředí používání je nutné respirátor po nejdéle 8 hodinách vyměnit
 • Plnohodnotná certifikace dle EN 149:2001+A1:2009
 • SpurTex V100 FFP2 NR má tvarovatelný okraj pro dokonalé přizpůsobení tvaru obličeje
 • Neobsahuje žádné chemikálie ani borosilikátová mikrovlákna
 • Balení obsahuje 5 ks respirátorů ve velikosti M
 • Barevné provedení: bílé


Jedinečná nanovlákna SpurTex®

Nano respirátor SpurTex® je jednorázový, respektive v případě potřeby je možné ho 3-5krát sterilizovat pomocí germicidních (UV-C) lamp. Běžně ho lze nosit po dobu až 8 hodin v závislosti na prostředí, kde je využíván. SpurTex V100 FFP2 NR je vybaven vyztuženým tvarovatelným okrajem, aby se dokonale přizpůsobil každému tvaru obličeje a maximalizoval tak svou filtrační schopnost.Materiálová specifikace nano respirátoru SpurTex V100 FFP2

Nano respirátor je vyroben z materiálu SpurTex PP L2 V3, což je 7vrstvý laminát tvořený na povrchu netkanými polypropylenovými textiliemi a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinylidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější unikátní technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli. Nanovláknitá filtrační polymerní vrstva je mezi povrchovými vrstvami pevně fixována, což zaručuje dobré výsledné mechanické vlastnosti respirátoru a současně eliminuje možnost poškození velmi jemných polymerních nanovláken při manipulaci a používání.

Maximální ochrana a komfort

Nanovlákno je lidskému oku neviditelné. Je až 1000× tenčí než vlas. Díky tomu z něj může být upředena filtrační membrána tak hustá, respektive s tak malými otvory, že jimi neprojdou bakterie, viry ani alergeny. Firma Spur přitom vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu, čímž se docílí vlákna výjimečně tenkého s nejvyššími filtračními schopnostmi. Z nanovláken se následně upřede membrána s otestovaným záchytem částic o velikosti 20-400 nm.

Plnohodnotná certifikace nano respirátoru SpurTex V100 FFP2

Materiál SPURTEX® PP L2 V3, ze kterého je nano respirátor SpurTex V100 FFP2 NR vyroben, plně vyhovuje požadavkům dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál SPURTEX® PP L2 V3 je vyráběn v souladu se standardy ISO 9001 a ISO 28000.

Správná manipulace s nano respirátorem

Nasazení respirátoru:
Nano respirátor SPURTEX V100 FFP2 NR se nasazuje na obličej tak, aby zakrýval nos i ústa. Jeho fixace se provádí pomocí páru elastických postranních pásků za ušima a tenkého kovového pásku, který se po nasazení prsty vytvaruje tak, aby respirátor co nejlépe kopíroval tvar nosu. Nedoporučuje se praní ani žehlení materiálu

Nano respirátor SPURTEX V100 FFP2 NR neposkytuje žádnou ochranu proti plynům. Množství kyslíku v prostředí používání respirátoru musí být minimálně 17 %. 

Údržba respirátoru:
Respirátor SpurTex je kategorizován jako jednorázový materiál. Jeho vynikající filtrační vlastnosti jsou zachovány pouze po velmi omezenou dobu v závislosti na prostředí, ve kterém je používán. Při běžném používání u něj po 8 hodinách dochází k významnému zakoncentrování nebezpečných částic (bakterie, viry atd.) v nanovlákenném filtru a v kontaminovaném prostředí je tedy nutno ho často měnit. Samotná nanovlákenná struktura není ošetřena žádnou antimikrobiální úpravou.

Sterilizace respirátoru:
V nutných případech lze respirátor 3-5krát sterilizovat. Doporučený způsob sterilizace je pomocí germicidních (UV-C) lamp. Ostatní metody sterilizace nutno řešit s výrobcem.


5,0
Hodnotili 2 zákazníci
1 000+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Určení

Určení Unisex

Normy

Filtrační třída FFP2
Normy EN 149

Barva

Barva Bílá

Velikost

Velikost M

Počet kusů

Počet kusů 5 ks
Kód:  SPUR011
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  540403017
P-DC1-WEB07